Szkolny Klub Wolontariatu

<<  powrót

Szkolny Klub Wolontariatu

Nasze dokumenty:


 Integracja polsko-ukraińska w Żelazowej Woli!

W dniu 22 czerwca przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Dobrodawcy” zorganizowali wycieczkę integracyjną dla swoich koleżanek i kolegów z Ukrainy do Żelazowej Woli. Pod opieką Pani Marty Kroc i Pani Ewy Żarskiej uczestnicy wyjazdu zwiedzali miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, podziwiali piękną florę parku oraz zanurzali się w dźwiękach muzyki naszego wielkiego muzycznego geniusza. Spacer po tym urokliwym miejscu urozmaicił film o ciekawostkach z  życia Fryderyka Chopina oraz degustacja lodów. Przewodnicząca  Młodzieżowej Rady Gminy Ania przygotowała informacje o wielkim kompozytorze a Pani Żarska sprawdzała uważność naszych uczniów z Ukrainy w rozumieniu tekstu. Nauka w plenerze była więc czystą przyjemnością. Dziękujemy Pani Wójt za zapewnienie transportu a Pani Dyrektor za upominki dla naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy z okazji Dnia Dziecka.

Tekst i zdjęcia:

Marta Kroc


Akcja społeczno-edukacyjna ŻONKIL

W dniu 12 kwietnia  Szkolny Klub Wolontariatu i społeczność uczniowska naszej  szkoły  przyłączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkil”, organizowanej przez Muzeum  Historii Żydów Polskich „Polin”. Celem akcji jest upamiętnienie ofiar holokaustu i ofiar Powstania w Getcie Warszawskim oraz wspólne budowanie  świadomości historycznej.
W tym dniu podjęliśmy szereg działań , w które włączyło się wielu wolontariuszy, uczniów naszej szkoły, pracowników, nauczycieli  oraz nasza dyrekcja. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat wspólnej historii Polaków i Żydów, oglądaliśmy filmy edukacyjno-historyczne o Getcie i Januszu Korczaku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia uczniowie własnoręcznie wykonywali papierowe żonkile, które symbolizują pamięć i nadzieję. Dominującym kolorem naszego ubioru w tym dniu był kolor żółty. Klasa Va z wychowawczynią Panią Martą Berską oraz klasa VIIa z Panią Martą Kroc i Panią Martą Wrocławską oraz współorganizatorka akcji Pani Agnieszka Tomecka  uczestniczyły w marszu pamięci , odwiedzając instytucje znajdujące się na trasie spaceru i wręczając napotkanym mieszkańcom gminy symboliczne żonkile.  Wolontariusz Adam z klasy VIIIb przygotował pod czujnym okiem swojej opiekunki Pani Agnieszki Tomeckiej gazetkę poświęconą tej ważnej tematyce.

Tekst: Opiekun SKW: Marta Kroc

Zdjęcia: Anna Rybka i Marta Wrocławska


Szkolny Klub Wolontariatu dla kolegów i koleżanek z Ukrainy tekst


Szkolny Klub Wolontariusza dla kolegów i koleżanek z Ukrainy


Dyżury wolontariuszy


UWAGA! – KONKURS

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę i logo Szkolnego Klubu Wolontariatu.
>> TU dostępny jest Regulamin tego konkursu <<

Nasze akcje:

Świąteczna zbiórka dla Domu dziecka (1)

Zbiórka darów dla Domu Dziecka zakończona!!!

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył zbiórkę darów dla mieszkańców Placówki Szkolno-Wychowawczej w Giżycach i Chodakowie.  Tym razem zbieraliśmy wierzchnie okrycia zimowe, czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpetki i bieliznę oraz słodkie upominki jako dodatek do świątecznych paczek.  Jak zwykle mogliśmy liczyć na hojność darczyńców. Zebraliśmy:

-18  kurtek

– 38 czapek

– 42 pary rękawiczek

– 69 par skarpet

– 28 szalików

– 15 kompletów bielizny

– 24 opakowania ptasiego mleczka

– 8 pralinek i czekolady

Darczyńcy przekazali też inne dary, którymi chcieli się podzielić z małymi mieszkańcami Domu Dziecka. W paczkach znalazły się też ubrania, ramki  i albumy do zdjęć oraz maskotki.

W dniu 15 grudnia dary zostały zawiezione do Domu Dziecka przez wolontariuszy z klasy VIIIb wraz z opiekunem Panią Agnieszką Tomecką.

 ⇒ Zbiórka darów dla schroniska JUDYTOWO (kliknij i zobacz szczegóły akcji) –  ZAKOŃCZONA!


Zbiórka dla schroniska zakończona!

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył w  listopadzie  zbiórkę darów potrzebnych
w   schronisku dla szczeniąt – Judytowo w Nowym Białyninie koło Sochaczewa. Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów naszej szkoły i małych wolontariuszy z kampinowskiego  Przedszkola pod opieką Pani Agnieszki Jośko. Dary zostały dostarczone w dniu 25 listopada do schroniska. Nadchodzący czas   zimy to trudny moment dla zwierząt, dlatego nasi uczniowie – wolontariusze aktywnie włączyli się
w rozpropagowanie akcji wśród swoich najbliższych i przyjaciół.  Darczyńcy byli bardzo hojni i udało  się zebrać artykuły potrzebne w schronisku: koce, środki czystości, ręczniki papierowe oraz karmę. Ilości darów mile zaskoczyła wolontariuszy a akcja cieszyła się jak zazwyczaj w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem. Wolontariusze zebrali:

– 82 opakowań ręczników papierowych

– 40 puszek i 21 opakowań mokrej karmy

– 27 opakowań karmy suchej

– 45 płynów do czyszczenia

– 16 opakowań proszków do prania

– 5 płynów do mycia naczyń

– 3 płyny do dezynfekcji

– 57 sztuk worków foliowych

-29 opakowań rękawiczek jednorazowych

-12 kocy i podkładów

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim wrażliwym na los czworonogów i liczy na dalsze wsparcie  akcji organizowanych w szkole. Obecnie prowadzimy zbiórkę odzieży wierzchniej: kurtek, czapek, rękawiczek, skarpet, rajstop i słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Giżycach
i Chodakowie. Współorganizatorem tej  akcji jest Pani Agnieszka Tomecka.

Każdy dar to uśmiech na twarzy dziecka.

Opiekun SKW: Marta Kroc