Szkolny Klub Wolontariatu

<<  powrót

Szkolny Klub Wolontariatu

Nasze dokumenty:


Nasze akcje:

Świąteczna zbiórka dla Domu dziecka (1)

 ⇒ Zbiórka darów dla schroniska JUDYTOWO (kliknij i zobacz szczegóły akcji) –  ZAKOŃCZONA!


Zbiórka dla schroniska zakończona!

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył w  listopadzie  zbiórkę darów potrzebnych
w   schronisku dla szczeniąt – Judytowo w Nowym Białyninie koło Sochaczewa. Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów naszej szkoły i małych wolontariuszy z kampinowskiego  Przedszkola pod opieką Pani Agnieszki Jośko. Dary zostały dostarczone w dniu 25 listopada do schroniska. Nadchodzący czas   zimy to trudny moment dla zwierząt, dlatego nasi uczniowie – wolontariusze aktywnie włączyli się
w rozpropagowanie akcji wśród swoich najbliższych i przyjaciół.  Darczyńcy byli bardzo hojni i udało  się zebrać artykuły potrzebne w schronisku: koce, środki czystości, ręczniki papierowe oraz karmę. Ilości darów mile zaskoczyła wolontariuszy a akcja cieszyła się jak zazwyczaj w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem. Wolontariusze zebrali:

– 82 opakowań ręczników papierowych

– 40 puszek i 21 opakowań mokrej karmy

– 27 opakowań karmy suchej

– 45 płynów do czyszczenia

– 16 opakowań proszków do prania

– 5 płynów do mycia naczyń

– 3 płyny do dezynfekcji

– 57 sztuk worków foliowych

-29 opakowań rękawiczek jednorazowych

-12 kocy i podkładów

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim wrażliwym na los czworonogów i liczy na dalsze wsparcie  akcji organizowanych w szkole. Obecnie prowadzimy zbiórkę odzieży wierzchniej: kurtek, czapek, rękawiczek, skarpet, rajstop i słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Giżycach
i Chodakowie. Współorganizatorem tej  akcji jest Pani Agnieszka Tomecka.

Każdy dar to uśmiech na twarzy dziecka.

Opiekun SKW: Marta Kroc