Pedagog szkolny


1-Jeśli chcesz się podzielić swoimi radościami

AKTUALNOŚCI:DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, PRACOWNICY SZKOŁY!!!

Zawsze staramy się pomagać osobom, których dotknął los. Udowodniliście to już nie raz podczas organizowanych przez naszą szkołę  akcji. Pomaganie jest naturalne, płynie z serca, dlatego też zachęcam Was do włączenia się w akcję Szlachetnej Paczki tzw. ratowanie paczek. Bowiem nie wszystkie osoby zgłoszone do Szlachetnej Paczki znalazły swoich darczyńców.

Potrzebna jest żywność trwała i środki czystości, którą zbieramy od 5.12.2022r. do 9.12.2022r. Wszystkie produkty przynosimy do pedagoga szkolnego p. Anny Rybki .

Dzielmy się dobrem i wspierajmy najbardziej potrzebujących ze Szlachetnej Paczki.

Koordynator działań na terenie szkoły Anna Rybka

AKCJA CHARYTATYWNA „WYLOSUJ ANIOŁA” – PODZIĘKOWANIE

W czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wylosuj anioła”, w ramach współpracy z ogólnopolską fundacją „Gdy liczy się czas”.

Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek z życzeniami – „słowami” wsparcia dla chorych dzieci. Każdy z uczniów miał szansę stać się ,,aniołem stróżem” dla małego pacjenta ze szpitalnego oddziału onkologii i hematologii dziecięcej.

Powstało wiele kart podyktowanych dobrocią serca. Na każdej z kartek ich twórcy pisali życzenia. Wszystkie kartki zostały spakowane i wysłane do Fundacji, aby jak najszybciej trafiły w ręce chorych dzieci, którym tak potrzebne jest wsparcie i podtrzymanie na duchu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom na niejednej twarzy pojawi się uśmiech.

Koordynator akcji szkolnej Anna Rybka


Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły!

Wykazaliście się prawdziwym talentem i pasją do zbierania „talenciaków”. Nasza szkoła została zgłoszona do konkursu zaledwie miesiąc temu i przez ten krótki czas udało nam się zebrać i zarejestrować na koncie szkoły 1128 „talenciaków”. Biorąc pod uwagę czas zbierania „talenciaków”, jest to ogromny sukces.

Serdecznie dziękuję wszystkim za każdego przyniesionego lub zeskanowanego „talenciaka”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy złożyć zamówienie na nagrody w postaci gier dydaktycznych oraz innych akcesoriów, które z przyjemnością będą wykorzystywane na zajęciach szkolnych.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę, za okazane serce i chęć niesienia pomocy oraz za to, że odpowiedzieliście  na apel i po raz kolejny mogliśmy udowodnić, że jesteśmy może niedużą, ale jakże silną, zintegrowaną społecznością szkolną.

Koordynator akcji na terenie szkoły Anna Rybka – pedagog szkolny


Szkolny Tydzień Tolerancji, życzliwości i pozdrowień:
PODSUMOWANIE:
sprawozdanie

Dzień Pierwszy:

Dzień Drugi:

Dzień Trzeci:

Dzień Czwarty:

Dzień Piąty:


TOLERANCJA – Prezentacja:

Prezentacja-Tolerancja

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji 
„ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”?

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od
3 listopada 2022r.  do 10 stycznia 2023r.  Bilon (monety od 1gr do 5zł) zbieramy wśród  uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon wrzucamy do pojemnika znajdującego się w gabinecie pedagoga szkolnego p. Anny Rybki.

Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Dlaczego warto  angażować dzieci i młodzież w pomaganie?

Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

NAGRODY!

Dla ucznia, który przyniesie monety o największej wadze czekają atrakcyjne nagrody.

Organizator akcji na terenie naszej szkoły

Anna Rybka


UWAGA!!!
KONKURS PLASTYCZNY BOŻONARODZENIOWY
GWIAZDKA

Już wkrótce XV edycja Patrolu Św. Mikołaja, dlatego też zapraszam wszystkich uczniów do udziału w KONKURSIE  PLASTYCZNYM BOŻONARODZENIOWYM GWIAZDKA.

Wszystkie prace przyniesione na konkurs przeznaczone zostaną  na kiermasz organizowany podczas Patrolu św. Mikołaja w dniu 11 grudnia 2022r. w OSP Kampinos.

Organizator Anna Rybka – pedagog szkolny

ROZSTRZYGNIĘTY !!!

A oto Wasze prace:


DOBRE ROZWIĄZANIE:
Dobre rozwiązanie

PAMIĘTAJ O DOBRYM STARCIE:
Pamiętaj o dobrym starcie

PRZEPIS NA UDANY ROK:
2-Przepis na udany rok


ARCHIWUM:


Profilaktyka

Pedagog – DLA UCZNIÓW

Pedagog – DLA RODZICÓW