JAGÓDKI

← Powrót do listy grup

Wychowawczynie – Natalia Sowińska

              – Aleksandra Karwasińska

Woźna oddziałowa – Beata Kucharska


Aktualności


ROK SZKOLNY 2020/2021

 KORALE Z JARZĘBINY

W tym tygodniu podczas robiliśmy zajęć piękne korale dla mamy, babci i dla siebie. Zrobienie korali dla dzieci to spore wyzwanie. Każdy indywidualnie nawlekał kuleczki jarzębiny na nitkę. Podczas zajęć, ćwiczyły tak bardzo ważną na tym etapie rozwoju dziecka cierpliwość i koncentrację oraz rozwijały sprawność mięśni dłoni, a korale… wszystkie zostały zabrane do domu.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Już od najmłodszych lat należy pamiętać o ważnych uroczystościach, które będą nam towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom z grupy uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. 🚙 🧒

ZIEMNIACZANY JEŻYK

Na dzisiejszych zajęciach naszym zadaniem było wykonanie jeża. Ziemniaki, wykałaczki i plastelina, to właśnie ,,przepis ” na ziemniaczanego jeżyka. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy wykałaczki w ziemniaka, a ryjek i oczy jeżyka wykonaliśmy z plasteliny. I już jeżyk gotowy! Nasze jeżyki już w poniedziałek znajdą się na wystawie w kąciku przyrodniczym. 🦔🦔🦔

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, albowiem tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 😍Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września tuż po angielskim, a w dniu jutrzejszym z rana będzie kontynuowany, gdyż dzisiaj nie zdążyliśmy wszystkiego zrealizować. 😔 Każde dziecko otrzymało bilet wstępu do kina ❗, a następnie udaliśmy się do sali kinowej gdzie po skasowaniu biletów zajęliśmy miejsca i rozpoczęliśmy seans bajkowy ☺️ Mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym kinie, duży ekran… bajka… przekąski 🎦 🍿 Po seansie udaliśmy się do sali, każdy przedszkolak dostał odznakę SUPER PRZEDSZKOLAKA oraz coś słodkiego 🍭. W dniu jutrzejszym będą tańce z balonami, konkursy oraz zawody sportowe ⚽ 🥚 FOTORELACJA zostanie uzupełniona jutro 📸 ☺️ Dzisiaj przedsmak naszego dnia… 💐

DZIEŃ KROPKI

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Cele Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie kreatywności, pomysłowości u dzieci oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzisiaj nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy film jak to zwyczajna kropka zmieniiła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła naszym Jagódkom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. 😊
Tego dnia także dostrzegliśmy kropki tam, gdzie nikt wcześniej nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.
Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Następnie zamieniliśmy się w modeli i zorganizowaliśmy ‚kropkową sesję fotograficzną’ 📸

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W tym tygodniu poruszamy ważną kwestię jaką jest bezpieczeństwo. Nasze przedszkolaki poznały zasady ruchu drogowego oraz zapoznały się z sygnalizacją świetlną. Uczyliśmy się także jak należy poprawnie przejść na drugą stronę ulicy. A także nasze Jagódki przypomniały sobie numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy tych numerów używać. 🚒 🚨 🚑

ROK SZKOLNY 2019/2020

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE

Dzień kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych małych jak i dużych. 8 marca także nasi chłopcy nie zapomnieli o dziewczynkach z naszej grupy oraz o paniach z najbliższego otoczenia. Tego dnia chłopacy z gr. ,, JAGÓDKI” zaśpiewali swoim koleżankom ‘sto lat’ oraz wręczyli  piękne kwiaty.


GIMNASTYKA W JAGÓDKACH 🙂

Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. O ich wartości świadczą szerokie możliwości zastosowania gier i zabaw ruchowych, oraz ćwiczeń korekcyjnych, dostosowanych do wieku dziecka. Prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych.  W naszej grupie również odbywają się zajęcia gimnastyczne rozwijające sprawność ruchową dzieci. 

KOSMOS w zasięgu ręki! W dodatku nasz prywatny…w słoiku  😉 

Jagódki podczas zajęć dydaktycznych, obejmujących wiedzę o Układzie Słonecznym wykonały bardzo ciekawy eksperyment. Powstała nowa, piękna galaktyka.


PUCHOLINA


WYCIECZKA DO KRAINY ELFÓW

Dnia 20 grudnia dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do Warszawy do Wielkiej Fabryki Elfów. Zaraz po przyjedzie przywitał nas elf ubrany w przepiękny zielono – czerwony strój. Zaprowadził nas do budynku w którym mieściła się Wielka Fabryka Elfów i zaprosił do zwiedzania. Razem z Elfami odwiedziliśmy sale Fabryki i wykonywaliśmy różne zadania, dzięki którym zdobywaliśmy nutki. Podczas pobytu w Wielkiej Fabryce Elfów pisaliśmy listy do św. Mikołaja, które następnie wrzucaliśmy do specjalnych czerwonych skrzynek. Na koniec czekała nas niespodzianka. Elfy zabrał nas do samego św. Mikołaja. W pięknym pokoju, przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się do nas serdecznie i zapraszał każdego do siebie, aby z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. .


UBIERANIE CHOINKI

Dnia 19 grudnia 2019r. wspólnie ubraliśmy naszą grupową choinkę następnie wykonaliśmy pracę plastyczne w których odbiliśmy nasze stopy i dłonie.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Czas Świat Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka, wykonywania pachnących stroików i innych pięknych ozdob świątecznych. W naszej grupie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. W tym roku przygotowaliśmy kartki świąteczne, stroiki, lampiony ze słoików oraz świąteczne krasnale.


11 listopada – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI


DZIEŃ DYNI


Eko – Piknik


DZIEŃ KROPKI

Dnia 17.09.2018 w naszej grupie świętowaliśmy ,, Międzynarodowy Dzień Kropki”.  Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz wydana alfabetem Braillea.

( poniżej kilka zdjęć)