Galeria Szkoła

 ROK SZKOLNY 2021/2022


OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Martą Dobosz oraz Panią Dyrektor Martą Berską uczestniczyła w dniu 3 maja w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się jak co roku przy Kapliczce Leśników w Granicy. Obchody rozpoczęły się przemarszem sztandarów, następnie odbyła się Msza św., po której głos zabrali: Pani Wójt Gminy Kampinos oraz zaproszeni goście. Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. 231 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucja 3 Maja była pierwszą polską ustawą zasadniczą. Jednocześnie była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy organizując uroczystą akademię, przygotowaną przez uczniów klasy VII b pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Perkowskiej. Uroczystą akademię rozpoczęto od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Była to żywa lekcja historii, panowie w kontuszach i dobra gra młodych aktorów.
W trakcie występu uczniowie zaśpiewali pieśń tematycznie związaną z konstytucją: „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz wspaniale zatańczyli poloneza. Występ wzbogacony został utworem „Marsz turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta, przepięknie zagranym przez ucznia klasy VII b Dawida Draba. Na zakończenie akademii uczennica z klasy VIII b Julia Giejbatow perfekcyjnie zaśpiewała utwór Marka Grechuty „Ojczyzna”.
Wszyscy uczestnicy akademii mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Przedstawienie uczniów klasy VII b pozwoliło wszystkim przenieść się w przeszłość, dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń. a także w ciekawy sposób przedstawiło wydarzenia historyczne. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.
Małgorzata Perkowska

I SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS
Po przerwie związanej z pandemią i po powrocie do nauki stacjonarnej Młodzieżowa Rada Gminy Kampinos wznowiła swoją działalność. W dniu 5 maja odbyła się I Sesja, podczas której młodzi radni wreszcie mogli spotkać się w pełnym składzie (15 radnych) i wybrać swoje Prezydium. Sesję rozpoczęło uroczyste ślubowanie radnych a następnie wybrano w głosowaniu tajnym skład Prezydium. O funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady walczyło troje radnych ale tylko radna Anna Zdunek przekonała większość radnych do swojej kandydatury. Zastępcą przewodniczącego został Szymon Czapnik a protokoły z posiedzeń Rady będzie sporządzał Nikodem Jośko, jako jej sekretarz. Radni dyskutowali o bieżących sprawach dotyczących naszej szkoły, możliwościach pozyskania funduszy na rozwój i zagospodarowanie oraz szczerze rozmawiali z Panią dyrektor o swoich pomysłach i trudnościach. Po żywych dyskusjach można było odnieść wrażenie, że młodzi radni są spragnieni kontaktu ze sobą i gotowi na owocny dialog zarówno z obecną na sesji Panią Wójt Gminy Kampinos Moniką Ciurzyńską i Panią dyrektor Martą Dobosz. Ustalono termin następnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos na 6 czerwca 2022r.
Opiekun Młodzieżowej Rady
Marta Kroc

WIELKI KONKURS PRZYRODNICZY
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w klasach IV-VIII odbył się konkurs wiedzowy WIELKI KONKURS PRZYRODNICZY.
Do pierwszego etapu szkolnego konkursu zgłosiło się:
w kl. IV – 19 uczniów
w kl. V-VI – 29
w kl. VII-VIII- 32
Eliminacje wytypowały z każdej kategorii wiekowej po 10 finalistów. Turniejowa, finałowa rozgrywka wyłoniła laureatów konkursu.
Kl. IV
I miejsce Mateusz Zduńczyk kl. IVa
II miejsce Maja Frontczak kl. IVa
III miejsce Zofia Bargieł kl. IVb
Kl. V-VI
I miejsce Kacper Nowicki kl. VI
II miejsce Julia Pliszka kl. VI
III Antoni Filipiak kl. VI
Wyróżnienie Mikołaj Tymofiewicz kl. Va
Kl. VII-VIII
I miejsce Weronika Zalewska kl. VIIIb
II miejsce Wojciech Umiastowski VIIb
III Nikodem Jośko VIIIb
Organizatorki konkursu : Ewa Waśkiewicz, Małgorzata Osińska

KONKURS RECYTATORSKI „WIOSENNE RECYTOWANIE”
Dnia 8 kwietnia w naszej szkole, dla uczniów klas I-III odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne recytowanie”. Była to doskonała okazja do rozwijania zdolności recytatorskich, zainteresowania dzieci poezją oraz przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występ przed publicznością.
Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Marta Dobosz, p. Joanna Kiełbasa i p. Agnieszka Tomecka.
Wśród nagrodzonych znalazły się następujące osoby:
I miejsce – Anna Grzelak klasa 1b oraz Kornelia Rędzikowska klasa 3a
II miejsce – Izabela Wiśniewska klasa 1a oraz Aleksandra Muras klasa 1b
III miejsce – Franciszek Ochman klasa 3c oraz Klaudia Kotowska klasa 3b
Wyróżnienie otrzymały – Maria Lewandowska klasa 2b oraz Karolina Lewandowska klasa 1b
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały Panie: Małgorzata Brzezińska i Katarzyna Barciak
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst i zdjęcia Anna Rybka

 KARTA ROWEROWA
26 kwietnia odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową.
Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek i wykazali się niezbędnymi wiadomościami teoretycznymi z przepisów prawa ruchu drogowego. Na widok radiowozu i mundurowych dzieci przeżyły lekką tremę, ale właściciele jednośladów spisali się na medal.
Nad sprawnym przebiegiem części teoretycznej i praktycznej egzaminu czuwała p. Anna Szczepańska.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do egzaminu.
Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Marta Berska

DZIEŃ BEZ GUSTU
” Zielono mam w głowie i kwiatki w niej rosną…” – tak pisał znany poeta.
W naszej szkole odzwierciedleniem wiosennego szaleństwa był zorganizowany przez Koło Teatralne i p. J. Kiełbasę DZIEŃ BEZ GUSTU.
Oto fotorelacja:

DZIEŃ ZIEMI I WIELKIE SPRZĄTANIE

Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status. Z tej okazji, w piątek 22 kwietnia, cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji sprzątania świata.

Światowy Dzień Ziemi to akcja, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, prowadzona corocznie wiosną. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Ich tradycje sięgają lat 70. XX wieku.

W tegorocznej akcji wzięło udział 278 uczniów naszej szkoły oraz ich nauczyciele. Odpowiednio przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyliśmy na tereny Gminy Kampinos wyznaczone przez Panią Dyrektor. Po wytężonej pracy uczniowie udali się na stołówkę szkolną, gdzie czekała na nich pieczona kiełbasa z bułeczką oraz gorąca herbata.

Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

Klasy 1 – 3

Klasy 4-8


Akcja społeczno-edukacyjna ŻONKIL

W dniu 12 kwietnia  Szkolny Klub Wolontariatu i społeczność uczniowska naszej  szkoły  przyłączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkil”, organizowanej przez Muzeum  Historii Żydów Polskich „Polin”. Celem akcji jest upamiętnienie ofiar holokaustu i ofiar Powstania w Getcie Warszawskim oraz wspólne budowanie  świadomości historycznej.
W tym dniu podjęliśmy szereg działań , w które włączyło się wielu wolontariuszy, uczniów naszej szkoły, pracowników, nauczycieli  oraz nasza dyrekcja. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat wspólnej historii Polaków i Żydów, oglądaliśmy filmy edukacyjno-historyczne o Getcie i Januszu Korczaku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia uczniowie własnoręcznie wykonywali papierowe żonkile, które symbolizują pamięć i nadzieję. Dominującym kolorem naszego ubioru w tym dniu był kolor żółty. Klasa Va z wychowawczynią Panią Martą Berską oraz klasa VIIa z Panią Martą Kroc i Panią Martą Wrocławską oraz współorganizatorka akcji Pani Agnieszka Tomecka  uczestniczyły w marszu pamięci , odwiedzając instytucje znajdujące się na trasie spaceru i wręczając napotkanym mieszkańcom gminy symboliczne żonkile.  Wolontariusz Adam z klasy VIIIb przygotował pod czujnym okiem swojej opiekunki Pani Agnieszki Tomeckiej gazetkę poświęconą tej ważnej tematyce.

Tekst: Opiekun SKW: Marta Kroc

Zdjęcia: Anna Rybka i Marta Wrocławska


OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

„Zatrzymaj się i poznaj nas. Nie oceniaj. Zaakceptuj.” pod takim hasłem odbył się w naszym Zespole dzień związany z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na całym świecie Dzień Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Jednak z uwagi na to, że w tym roku przypadł on w sobotę, w naszym Zespole odbył się 1 kwietnia. Kolor ubrania, który obowiązywał w tym dniu, to oczywiście kolor niebieski na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Już od rana uczniowie klasy 2a, 4a, przewodniczący poszczególnych klas oraz p. dyrektor Marta Berska, p. Joanna Kiełbasa, p. Anna Rybka, p. Agnieszka Tomecka, p. Małgorzata Marciniak, p. Kamila Krakowian przeszli ulicami Kampinosu odbywając w ten sposób  „Spacer dla Autyzmu”, z elementami ubrań na niebiesko, z rękawiczkami i balonami również w kolorze niebieskim. Na parterze budynku A szkoły umieszczona została wykonana tematyczna gazetka, zaś na I piętrze plakaty na temat: „Autyzm – pytania i odpowiedzi”.  W klasach podczas godzin wychowawczych odbyły się pogadanki na temat schorzenia jakim jest autyzm. Uczniowie, nauczyciele i wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z prezentacja multimedialną „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, która zamieszczona została na stronie internetowej szkoły. Korytarze naszej szkoły 1 kwietnia świeciły na niebiesko, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i nauczycieli.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek.

Koordynator akcji Anna Rybka

Współorganizatorzy: Agnieszka Tomecka, Kamila Krakowian, Marta Wrocławska

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – przygotowania

Przygotowania do tego wydarzenia, które wypada 2 kwietnia rozpoczęły się w naszej szkole już 31 marca. Grupa wolontariuszy z klasy 3a: Zuzia, Milena, Wiktor, Adaś oraz z klasy 6: Amelka i Emilka, pod opieką p. Anny Rybki intensywnie pracowała nad wystrojem naszych szkolnych korytarzy, które w pewnym momencie „zaświeciły się na niebiesko”  na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.


POMOCNA DŁOŃ DLA UKRAINY

Znane powiedzenie „Zło dobrem zwyciężaj” miało swoje potwierdzenie w realizacji akcji pomocowej zbiórki darów dla rodzin z Ukrainy, która została zorganizowana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kampinosie. Pomysł narodził się już w sobotę po wybuchu wojny na Ukrainie i wtedy też zaczęły się pierwsze przygotowania do rozpowszechnienia akcji. Później potoczyło się już lawinowo. Koordynatorkami zbiórki na terenie szkoły były A. Rybka i J. Kiełbasa, a nad jej sprawnym przebiegiem czuwała Dyrektor Zespołu – p. Marta Dobosz.

Cała nasza społeczność szkolna: uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, absolwenci szkoły, nauczyciele i obsługa z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na nasze apele. Dary spływały codziennie, w ogromnych ilościach. Odebraliśmy mnóstwo telefonów i wiadomości od darczyńców. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod okiem koordynatorek oraz opiekunki p. Marty Kroc i p. Agnieszki Tomeckiej zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach popołudniowych znosili dary, segregowali, pakowali, opisywali. Pani Anna Rybka zajęła się logistyką i organizowaniem transportu, a p. Ryszard, p. Zbigniew i p. Jarek pakowali i wozili. Każdy w wolnej chwili służył pomocą.

Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu, wielkiemu sercu i empatii mieszkańców udało nam się pomóc wielu poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie. Dary zostały dostarczone do:

– Gminy Kampinos,

– bazy pobytowej w Julinku pilotowanej przez Starostę Powiatu Warszawskiego-Zachodniego,

– Koła Gospodyń Wiejskich Kreatywni z Kozłowa Biskupiego,

– Polskiej Akcji Humanitarnej, której wolontariusze dostarczyli niezbędne produkty na przejście graniczne Dorohusk,

– Fundacji Nadzieja dla Przyszłości, której wolontariusze odwieźli dary do miejscowości Równe na Ukrainie – bezpośrednio do wojsk obrony terytorialnej,

– żołnierzy na Ukrainie oraz do Charkowa, gdzie produkty spożywcze dostarczyli wykładowcy z Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki, znajdującego się na północy Ukrainy,

–  rodzin z Ukrainy zamieszkałych na terenie Gminy Kampinos,

– bazy pobytowej w OSP Gnatowice,

– Domu opiekuńczego w Pilaszkowie,

–  sióstr zakonnych w Szymanowie,

–  Szkoły Podstawowej w Lesznie,

– Dworu pod Kasztanowcami w Wiejcy.

Przebieg zbiórki każdego dnia relacjonowany był na szkolnym Facebooku.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca, bezinteresowność i gotowość niesienia pomocy. Zbiórka trwa nadal. Zapraszamy
J. Kiełbasa


KOLOROWO SKARPETKOWO

21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Dziś w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, we wszystkich klasach i grupach przedszkolnych, było wesoło i kolorowo a to za sprawą DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI. Uczniowie jak i Nauczyciele przyszli ubrani w absurdalne, śmieszne, wielokolorowe, szalone skarpetki lub podkolanówki. Ale żeby sprawa skarpetkowa była bardziej widoczna, skarpety zostały naciągnięte na spodnie tak, by bohaterki dnia były maksymalnie widoczne. Korytarze szkolne zamieniły się w aleję kolorowych skarpetek. Kolorem przewodnim dzisiejszego dnia był granatowy i czerwony.

Celem dzisiejszego święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa odbył się konkurs plastyczny „Kolorowe skarpetki”, którego wyniki ogłosimy wkrótce.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz nauczycielom, którzy  włączyli się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Koordynator działań

Anna Rybka


Wycieczka klas siódmych do Muzeum Iluzji

Dnia 9 marca klasy siódme wraz z opiekunkami Panią Małgorzatą Perkowską, Martą Kroc i Anną Rybką odwiedziły mieszczące się na Starym Mieście w Warszawie Muzeum Iluzji. Czekało tam na nas wiele atrakcji. W pokojach luster poznawaliśmy nowe oblicze nieskończoności i zachwycaliśmy się wielokrotnością swoich odbić. W komnacie cieni odkrywaliśmy  odpowiedź na pytanie „czy nasz cień zawsze musi być czarny?” A co jeśli można mieć więcej niż jedno odbicie na ścianie? Ale chyba największą frajdę mieliśmy z próby utrzymania równowagi w zakręconym vorteksie. Wszystkim udało się przejść przez ten kosmiczny tunel, nawet niektórzy przeszli go śpiewająco…Po zrobieniu świetnych zdjęć obejrzeliśmy film familijny w kinie Helios. I już planujemy następną wycieczkę…


CZAS ZACZĄĆ WIOSENNE PRZYGODY!

W poniedziałek klasy IV z opiekunami: p. Kiełbasą, p. Młynarczyk i p. Stecko wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Muzeum Iluzji oraz do kina na film Sing 2. To był udany, radosny dzień  Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży Levtravel Marek Lewandowski.


„ Bądź kumplem, nie dokuczaj”

W tym roku po raz kolejny realizujemy ogólnopolską kampanii społecznej „ Bądź kumplem, nie dokuczaj”, organizowanej przez Cartoon Network oraz Fundację Dzieci Niczyje.
Celem kampanii jest uwrażliwienie uczniów na problem wzajemnego dokuczania wśród dzieci. Uświadamia ona negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą to zjawisko, a dodatkowo promuje postawę reagowania oraz promowania przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. Niejednokrotnie problemy dokuczania wynikają z braku empatii, której my musimy uczyć, wskazywać drogę, szczególnie w obecnym świecie, w którym tak wiele jest wzajemnej złości. Wszystkie edycje kampanii „ Bądź kumplem, nie dokuczaj” popularyzowane były przez gwiazdy polskiego sportu: Marcina Gortata, Grzegorza Krychowiaka oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Sportowcy wspominają o zasadach bycia fair- play nie tylko na boisku, ale także i w życiu codziennym.
W ramach realizacji akcji, uczniowie wezmą udział w pogadankach profilaktycznych, które skupione będą wokół problemu dokuczania. Dodatkowo, zabawy integrujące pomogą wzmocnić więzi klasowe i szkolne.
Chcesz dowiedzieć się więcej o dokuczaniu? 

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

Uczniowie klasy Ib wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której organizatorem jest Cartoon Network, a partnerem Fundacja Dzieci Niczyje. Akcja polega na propagowaniu koleżeńskich zachowań i tworzeniu pozytywnych relacji w klasie. Uświadamia ona negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą wzajemnie dokuczanie, a dodatkowo promuje postawę reagowania oraz promowania przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. Na temat tolerancji i dobrego zachowania w klasie I lekcję przeprowadziła p. Anna Rybka. W ramach realizacji akcji uczniowie doskonalili umiejętność zgodnej współpracy w grupie i wdrażali zasady dobrych manier.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


APEL PORZĄDKOWY KLAS I-IV

We wtorek 15 lutego 2022r. z zachowaniem reżimu sanitarnego odbył się apel porządkowy dla uczniów klas I-IV.

Podczas apelu zostały wręczone dyplomy, nagrody i statuetki za konkursy, które odbyły się w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 (religijny „Usłysz Panie Moje Słowa” i plastyczny „Gwiazdka”) oraz za projekt edukacyjno-profilaktyczny “Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”.

Pani Anna Rybka – koordynator projektu edukacyjno-profilaktycznego pod hasłem „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień” podsumowała realizację projektu i przedstawiła zwycięzców konkursów, które odbyły się w ramach  „Szkolnego Tygodnia tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”.

Projekt zrealizowaliśmy w tym roku już po raz czwarty w dniach 15-19 listopada 2021r.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się w coroczną akcją z dużym zapałem i zaangażowaniem.

Pierwszy dzień – Dzień Uśmiechu – miał nam przypomnieć, że czasem nasz uśmiech może sprawić, że ktoś również się uśmiechnie. Pięćdziesięciu jeden uczniów wzięło udział w akcji „Przyślij swoje zdjęcie z uśmiechniętą buzią”, które zostanie zamieszczone na „Ścianie radości”.

Podczas Dnia Tolerancji  uczniowie zadbali o wystrój swoich sal lekcyjnych, przygotowując wspaniałe dekoracje i gazetki na temat tolerancji. Gazetki  ścienne oceniano w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

I miejsce zajęła klasa  IIb

II miejsce klasa IIIc oraz klasa IIIa

III miejsce klasa IIa

Klasy IV-VIII

I miejsce klasa VIIb

II miejsce klasa IVa

III miejsce klasa VI

Wyróżnienie otrzymują uczniowie klasy IVb i Va

17 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie w tym dniu wzięli udział w plebiscycie na „Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego Ucznia w szkole”. Oto wyniki:

Na poziomie klas I-III statuetkę oraz tytuł Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego ucznia w szkole zdobyli:

Amelia Pogroszwska klasa IIa

Jan Celejewski klasa Ib

Jagoda Jaroszyńska klasa IIIc

Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczniowie z klasy IIa, którzy jednogłośnie stwierdzili, że są klasą wesołą i zawsze uśmiechniętą.

Na poziomie klas IV-VIII

Julia Ciurzyńska klasa VIIIb

Kinga Ciurzyńska klasa VIIIb

Antonina Zawadzka klasa VIIb

Maja Szewczyk klasa IVa

Daria Błażejewska klasa IVa

Podczas Dnia Uprzejmości korytarz zmienił się w Aleję Życzliwości, wyrosło przepiękne Drzewo uprzejmości, na którym pojawiły się kolorowe liście z ciepłymi pozdrowieniami lub po prostu ciepłym słowem od uczniów i nauczycieli.

W ramach projektu podczas obchodów Dnia Praw Dziecka uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Oto wyniki:

Na poziomie klas I-III

I miejsce Alicja Stalpińska kl. IIIa

II  miejsce Iza Wiśniewska kl. Ia

III miejsce Julia Tomczak kl. IIIa oraz Miłosz Tomczak kl. Ia

Wyróżnienie otrzymują: Aleksandra Muras kl. Ib oraz Adam Kargulewicz kl. IIIc

Na poziomie klas IV-VIII

I miejsce Amelia Lewandowska kl. VI i Marcel Nikodem kl. IVa

II  miejsce Julia Popielas kl. IVa

III miejsce Bartek Szumski kl. IVa

Wyróżnienie otrzymują: Julia Krakowiak kl. VIIb oraz Maja Szewczyk kl. IVa

Dyplomy za udział otrzyma Szymon Zawadzki kl. Va oraz Antonina Zawadzka kl. VIIb

Kategoria praca zbiorowa – wyróżnienie dla Marty i Alicjii Zaranowicz

 

Mistrzami Tolerancji roku 2021 zostali:

Na poziomie klas I-III

Miłosz Tomczak klasa Ia, Julia Tomczak klasa IIIa, Marta Zaranowicz klasa IIIa, Alicja Stalpińska klasa IIIa

Na poziomie klas IV-VIII

Maja Szewczyk klasa IVa, Julia Popielas klasa IVa, Szymon Zawadzki klasa Va, Amelia Lewandowska klasa VI, Antonina Zawadzka klasa VIIb, Alicja Zaranowicz klasa VIIb

Drugim konkursem, który został podsumowany podczas apelu porządkowego był

KONKURS PLASTYCZNY BOŻONARODZENIOWY „GWIAZDKA”

Pani Anna Rybka podziękowała Uczniom za liczny udział w Konkursie plastycznym Bożonarodzeniowym GWIAZDKA. W tym roku prace przyniosło aż 141 uczniów! Podkreśliła, że z uwagi na ich różnorodność artystyczną komisja konkursowa, która je oceniała, nie miała łatwego zadania. W  pracach uczniów widać było zaangażowanie i wysiłek włożony w ich wykonanie. Zapewniła, że każdy uczestnik Konkursu, niezależnie od tego, czy został jego laureatem, czy też nie, jest i tak zwycięzcą. Oto wyniki:

KATEGORIA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Na poziomie klas I-III

I miejsce Marta Zaranowicz klasa IIIa

II miejsce Adam Kargulewicz klasa IIIc oraz Albert Komorowski klasa IIb

III miejsce Anna Grzelak klasa Ib

Wyróżnienie Anna Krakowiak klasa IIa oraz Leon Ziółkowski klasa Ib

Na poziomie klas IV-VIII

I miejsce Julia Pliszka klasa VI

II miejsce Maria Grzelak klasa IVb oraz Julia Popielas klasa IVa

III miejsce Franciszek Wolski klasa IVb

Wyróżnienie Igor Leśniewicz klasa VIIIa oraz Wiktor Pęśko klasa VI

KATEGORIA STROIK ŚWIĄTECZNY

Na poziomie klas I-III

I miejsce Alicja Stalpińska klasa IIIa

II miejsce Tosia Sawicka klasa IIa

III miejsce Adam Kargulewicz klasa IIIc

Na poziomie klas IV-VIII

I miejsce Natalia Tomczak klasa VIIa

II miejsce Marcel Nikodem klasa IVa

III miejsce Weronika Zalewska klasa VIIIb oraz Alicja Zaranowicz klasa VIIb

Wyróżnienie Amelia Zadrożna klasa IVb

KATEGORIA OZDOBA ŚWIĄTECZNA

Na poziomie klas I-III

I miejsce Alicja Stalpińska klasa IIIa oraz Krzysztof Urbański klasa Ib

II miejsce Jakub Olszak klasa Ib

III miejsce Aleksandra Muras klasa Ib

Wyróżnienie Antoni Trzciński klasa Ib oraz Jakub Stachlewski klasa IIIc

Na poziomie klas IV-VIII

I miejsce Tobiasz Kęska klasa VI oraz Maja Szewczyk klasa IVa

II miejsce Maja Kozłowska klasa Vb oraz Alan Izak klasa IVb

III miejsce Mateusz Rewucki klasa IVa oraz Maja Leśniewicz klasa Va

Wyróżnienie Bartek Szumski klasa IVa

Pani Maria Barbara Nawrocka podsumowała szkolny konkurs poezji religijnej „Usłysz Panie Moje Słowa” i wręczyła dyplomy i nagrody. Oto zwycięzcy:

Klasy I-III

I miejsce – Kornelia Rędzikowska kl. IIIa

II miejsce – Izabela Wiśniewska kl. Ia

III miejsce – Marta Zaranowicz kl. IIIa

Klasy IV-VI

I miejsce – Amelia Jędrzejewska kl. VI

II miejsce – Emilia Jedrzejewska kl. IVa

III miejsce – Julia Popielas kl. IVa

Wyróżnienie Pola Giejbatow kl. IVa

Klasy VII-VIII

I miejsce – Julia Ciurzyńska kl. VIIIb

II miejsce – Kinga Ciurzyńska kl. VIIIb

III miejsce – Julia Giejbatow kl. VIIIb

Na zakończenie p. Nawrocka przekazała informację, że uczennica kl. III A Marta Zaranowicz doszła do finału tego konkursu.  Nagrody i dyplomy wręczono podczas Gali Finałowej Konkursu, która odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Drodzy Uczniowie, dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursach i projekcie edukacyjno-profilaktycznym. W Waszych pracach widać zaangażowanie i wysiłek włożony w ich wykonanie. Jestem pewna, że każdy uczestnik konkursu, niezależnie od tego, czy został jego laureatem, czy też nie, jest i tak zwycięzcą.

Gratuluję zwycięzcom. Liczę na to, że otrzymane nagrody pozwolą Wam na kreatywne tworzenie i rozwijanie swoich zdolności plastycznych.

Dziękuję sponsorom nagród: p. Dyrektor Marcie Dobosz, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Annie Komorowskiej, p. Wojciechowi Rybka właścicielowi Zakładu Stolarskiego Wood Art, p. Annie Konopce, ks. Bogusławowi Zalewskiemu.

Do zobaczenia w kolejnym konkursach

Pedagog szkolny

Anna Rybka


# PIŻAMA

Koniec semestru, więc czas na podsumowania. Miło nam ogłosić, że w prowadzonej przez Koło Teatralne akcji charytatywnej # piżama udało się zebrać 2347zł ! Pieniążki zostały wpłacone na pomoc dzieciom z oddziałów onkologicznych. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Jednocześnie pragniemy ogłosić, że dyplomy za 100% zaangażowanie otrzymają klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3c, 4a🙂 Gratulacje!


Wycieczka klas VII A i B do Muzeum Narodowego w Warszawie i  Ogrodu Świateł  w Powsinie.

Uczniowie klasy VII A i VII B uczestniczyli  20 stycznia 2022r w ciekawej lekcji muzealnej pod hasłem „Muzealne Przeboje”. Młodzież odbyła edukacyjny spacer  w poszukiwaniu historii, mitologii, motywów biblijnych i symboli w sztuce. I choć zadanie nie należało do najłatwiejszych odkrywaliśmy piękno kultury i sztuki. Poruszaliśmy się w świecie zagadkowych obrazów i rzeźb, pięknego rzemiosła oraz próbowaliśmy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: „Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych?”, „Jak wyglądało życie w Wiecznym Mieście?”, „Co mówią obrazy?”…. Poznawaliśmy Warszawę z obrazów Canaletta i byliśmy pod wrażeniem dzieł Jana Matejko. Śledziliśmy też kroki wybitnego profesora archeologii Kazimierza Michałowskiego- odkrywcy katedry na pustyni Faras i dowiedzieliśmy się jak wyglądały wykopaliska. Po nauce nadszedł czas na zabawę. Odwiedziliśmy Ogród Świateł w Powsinie, w którym czekało na nas kilkadziesiąt instalacji świetlnych wraz z oprawą dźwiękową i laserową. Spacer po ogrodzie urozmaiciła nam gra-wyzwanie a nagrody zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. I choć aura nie była dla nas łaskawa bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Kampinosu.

Tekst: Marta Kroc i Małgorzata Perkowska

Zdjęcia: Marta WrocławskaDZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś dzień dziadków, nie psocimy

Tylko dobrze wam życzymy.

Wybronicie nas od draki

Bośmy małe rozrabiaki.

Całujemy was serdecznie,

Żyjcie długo, nawet wiecznie!


DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

Dokarmianie ptaków w zimę jest szczególnie ważne. Dzieci uczyły się w jaki sposób powinniśmy dokarmiać ptaki i jaki powinien to być pokarm. Dzieci z grupy zajączki przygotowały specjalną mieszankę ziaren dla ptaków, którą następnie umieściły w przedszkolnym karmniku.


BAL KARAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i radości również dla najmłodszych! Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka-tak właśnie bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach, tańcach oraz konkursach.


Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. W tym roku trochę wcześniej, gdyż od 20 grudnia znowu czeka nas nauka zdalna. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami, śpiewając i grając  kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Anna Rybka

………….

Wigilia klas trzecich

17 grudnia w klasach trzecich odbyła się wigilia klasowa. Uczniowie podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Następnie śpiewali  kolędy i raczyli się łakociami przygotowanymi przez rodziców.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni. Dzieci przygotowują się na ten dzień bardzo starannie. Na kilka dni przed dzieci napisały w swoich grupach listy do Mikołaja. Każda z grup przygotowała z tej okazji piosenkę lub wierszyk specjalnie dla Mikołaja. Święty Mikołaj dla każdego z dzieci miał podarek.


Pieczenie pierniczków

W grudniu w grupie stokrotki odbyło się wspólne pieczenie i ozdabianie pierniczków. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.


Zbiórka darów dla Domu Dziecka zakończona!!!

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył zbiórkę darów dla mieszkańców Placówki Szkolno-Wychowawczej w Giżycach i Chodakowie.  Tym razem zbieraliśmy wierzchnie okrycia zimowe, czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpetki i bieliznę oraz słodkie upominki jako dodatek do świątecznych paczek.  Jak zwykle mogliśmy liczyć na hojność darczyńców. Zebraliśmy:

-18  kurtek

– 38 czapek

– 42 pary rękawiczek

– 69 par skarpet

– 28 szalików

– 15 kompletów bielizny

– 24 opakowania ptasiego mleczka

– 8pralinek i czekolady

Darczyńcy przekazali też inne dary, którymi chcieli się podzielić z małymi mieszkańcami Domu Dziecka. W paczkach znalazły się też ubrania, ramki  i albumy do zdjęć oraz maskotki.

W dniu 15 grudnia dary zostały zawiezione do Domu Dziecka przez wolontariuszy z klasy VIIIb wraz z opiekunem Panią Agnieszką Tomecką.


Uczniowie klasy VII a i VII b świętowali 30-lecie spektaklu METRO!!!

Pierwszy polski muical METRO ma już 30 lat. Z tej okazji uczniowie klas siódmych
z wychowawczyniami   wybrali się w taneczno-dźwiękową podróż  w poszukiwaniu ponadczasowego przesłania spektaklu.  I choć w obsadzie nie ma już zachwycającej barwą
i skalą głosu Edyty Górniak to Metro wciąż  inspiruje i motywuje.  Grupa młodych aktorów opowiada o swoich marzeniach a każda wyśpiewana nuta i wytańczony takt jest spełnieniem tych pragnień. Na scenie widać pasję, entuzjazm, miłość, młodość i szaleństwo, co sprawia, że akcja spektaklu wykracza daleko poza teatralne foyer a czas jest tylko funkcją wyobraźni.
Młodzi widzowie z Kampinosu podążyli za przesłaniem, płynącym ze sztuki i wreszcie uwierzyli w swoje marzenia.

Tekst: M. Kroc, M. Perkowska


Akcja czytelnicza – „Młodzież czyta dzieciom”

W dniu 14 grudnia do klasy I a  przyszli uczniowie klasy VII B, którzy przygotowali dla  swoich młodszych kolegów i koleżanek  specjalną niespodziankę przedświąteczną. Zorganizowali akcję o charakterze kulturalno – oświatowym w ramach innowacji języka angielskiego pod hasłem Młodzież czyta dzieciom. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali bajki w języku angielskim  „Three Billy-goats” – „Trzy małe kózki”.  Spotkanie czytelnicze pozwoliło najmłodszym miło i pożytecznie spędzić czas. Starsza młodzież zainspirowała swoich młodszych kolegów do czytelnictwa i sięgania po lekturę. Zorganizowano wspólną zabawę, która dostarczyła niepowtarzalnych przeżyć. Działania, jakich podjęła się młodzież z klasy VII są potrzebne i cenne. Głośne czytanie dzieciom jest bardzo ważne. Najmłodsi słuchają, patrzą, obserwują, przeżywają, uczą się poprawnej wymowy, starają się zrozumieć treść, odpowiadają na pytania, bawią się, a nawet piszą i rysują Z tego powodu zachęcamy, aby już od najmłodszych lat zaprzyjaźnić się z książką.

Małgorzata Perkowska


Międzyszkolny Konkurs Historyczny  „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”

18 listopada b.r. odbyła się V edycja w/w konkursu  organizowanego przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie i Stowarzyszenie „Nasz Zamek” pod patronatem starosty sochaczewskiego.

W zmaganiach konkursowych brało udział czterech uczniów naszej szkoły:

 1. Celejewski Norbert kl. VII B
 2. Czapnik Szymon kl. VIII A
 3. Kwiatkowski Antoni kl. VII B
 4. Umiastowski Wojciech kl. VII B

Gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 9 grudnia 2021r. w Sochaczewie. Wśród nagrodzonych znalazł się Wojciech Umiastowski, który zajął 6 miejsce. Jest to spory sukces naszego ucznia z uwagi na bardzo wysoki poziom merytoryczny konkursu.  Serdeczne gratulacje.

Anna Szczepańska


WYLOSUJ  ANIOŁA

Dobro powraca! W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczą w projekcie realizowanym przez Fundację „Gdy Liczy się Czas” – „Wylosuj Anioła”. Do akcji charytatywnej włączyli się  uczniowie klasy Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IIIc, IVa, IVb, Va, VI, VIIb, VIIIb. Szkolni ”aniołowie” wykonali własnoręcznie piękne kartki świąteczne oraz wykorzystali gotowe kartki, w których zamieścili życzenia dla dzieci leczonych na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Kilkoro uczniów napisało do swoich nieznajomych kolegów krótkie listy z pozytywną energią.

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Kratki i listy przygotowane przez naszych uczniów zostały wysłane do fundacji „Gdy liczy się czas”. Zostaną one rozdzielone między dziecięcymi oddziałami onkologicznymi w Polsce.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach i konkursach.

Koordynator działań Anna Rybka


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. 


DZIEŃ DYNI

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym dzieci z naszego przedszkola uczestnicząc 17 października w Święcie Dyni.

Tego dnia królował kolor pomarańczowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Odbyły się również „dyniowe zabawy ”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.  Przedszkolaki odkryły co ukrywa dynia w środku.


Zbiórka dla schroniska zakończona!

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył w  listopadzie  zbiórkę darów potrzebnych w   schronisku dla szczeniąt – Judytowo w Nowym Białyninie koło Sochaczewa. Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów naszej szkoły i małych wolontariuszy z kampinowskiego Przedszkola pod opieką Pani Agnieszki Jośko. Dary zostały dostarczone w dniu 25 listopada do schroniska. Nadchodzący czas   zimy to trudny moment dla zwierząt, dlatego nasi uczniowie – wolontariuszeaktywnie włączyli się
w rozpropagowanie akcji wśród swoich najbliższych i przyjaciół.Darczyńcy byli bardzo hojni i udało  się zebrać artykuły potrzebne w schronisku: koce, środki czystości, ręczniki papierowe oraz karmę. Ilości darów mile zaskoczyła wolontariuszy a akcja cieszyła się jak zazwyczaj w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem. Wolontariusze zebrali:

– 82 opakowań ręczników papierowych

– 40 puszek i 21 opakowań mokrej karmy

– 27 opakowań karmy suchej

– 45 płynów do czyszczenia

– 16 opakowań proszków do prania

– 5 płynów do mycia naczyń

– 3 płyny do dezynfekcji

– 57 sztuk worków foliowych

-29 opakowań rękawiczek jednorazowych

-12 kocy i podkładów

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim wrażliwym na los czworonogów i liczy na dalsze wsparcie  akcji organizowanych w szkole. Obecnie prowadzimy zbiórkę odzieży wierzchniej: kurtek, czapek, rękawiczek, skarpet, rajstop i słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Giżycach
i Chodakowie.Współorganizatorem tej  akcji jest Pani Agnieszka Tomecka.

Każdy dar to uśmiech na twarzy dziecka.

Opiekun SKW: Marta Kroc


ANDRZEJKI

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Choć kiedyś był świętem, które obchodziły wyłącznie panny, dzisiaj bawią się wszyscy niezależnie od wieku. Należy pamiętać jednak, że wróżba to zabawa i traktować ją trzeba z przymrużeniem oka.

Uczniowie naszej szkoły chcąc podtrzymać tradycję spotkali się na parterze budynku szkoły, bowiem za sprawą Samorządu Uczniowskiego, a szczególnie uczniów klasy IVb pod przewodnictwem p. Honoraty Płocińskiej zamienił się on w salę wróżb. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, poznać  imię przyszłego partnera lub partnerki oraz dowiedzieć się jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły uczniom i nauczycielom  wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Tekst Anna Rybka

Zdjęcia Honorata Płocińska


Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia po raz kolejny obchodzony był w przedszkolu. Dzieci z tej okazji miały możliwość przyjść wraz ze swoim przyjacielem do przedszkola. Tego dnia odbyło się wiele ciekawych gier i zabaw.


Dzień Pluszowego Misia

Dzień Misia obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, wszyscy mali i duzi uwielbiają misie…

26 listopada za sprawą Samorządu Uczniowskiego uczniowie szkoły podstawowej cały swój szkolny dzień „spędzili z misiem”… Dzień ten był wspaniałą okazją , by przypomnieć sobie, jaką rolę w życiu każdego dziecka odgrywa pluszowa przytulanka. Miś był na każdej lekcji – stacjonarnej czy on-line. Towarzyszył także dzieciom podczas zajęć wychowania fizycznego.

Dzisiejsze święto przywołało wiele ciepłych wspomnień związanych z pluszowymi misiami.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


PODSUMOWANIE SZKOLNEGO TYGODNIA TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Projekt edukacyjno-profilaktycznypod hasłem „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień” zrealizowaliśmy w tym roku już po raz czwarty w dniach 15-19 listopada 2021r.
Uczniowie i nauczyciele włączyli się w coroczną akcją z dużym zapałem i zaangażowaniem.
Pierwszy dzień – Dzień Uśmiechu – miał nam przypomnieć, że czasem nasz uśmiech może sprawić, że ktoś również się uśmiechnie. Pięćdziesięciu jeden uczniów wzięło udział w akcji „Przyślij swoje zdjęcie z uśmiechniętą buzią”, które zostanie zamieszczone na „Ścianie radości”.
Podczas Dnia Tolerancji uczniowie zadbali o wystrój swoich sal lekcyjnych, przygotowując wspaniałe dekoracje i gazetki na temat tolerancji. Gazetki ścienne oceniano w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
I miejsce zajęła klasa IIb
II miejsce klasa IIIc oraz klasa IIIa
III miejsce klasa IIa
Klasy IV-VIII
I miejsce klasa VIIb
II miejsce klasa IVa
III miejsce klasa VI
Wyróżnienie otrzymują uczniowie klasy IVb i Va
17 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie w tym dniu wzięli udział w plebiscycie na „Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego Ucznia w szkole”. Oto wyniki:
Na poziomie klas I-III statuetkę oraz tytuł Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego ucznia w szkole zdobyli:
Amelia Pogroszwska klasa IIa
Jan Celejewski klasa Ib
Jagoda Jaroszyńska klasa IIIc
Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczniowie z klasy IIa, którzy jednogłośnie stwierdzili, że są klasą wesołą i zawsze uśmiechniętą.

Na poziomie klas IV-VIII
Julia Ciurzyńska klasa VIIIb
Kinga Ciurzyńska klasa VIIIb
Antonina Zawadzka klasa VIIb
Maja Szewczyk klasa IVa
Daria Błażejewska klasa IVa
Podczas Dnia Uprzejmości korytarz zmienił się w Aleję Życzliwości, wyrosło przepiękne Drzewo uprzejmości, na którym pojawiły się kolorowe liście z ciepłymi pozdrowieniami lub po prostu ciepłym słowem od uczniów i nauczycieli.
W ramach projektu podczas obchodów Dnia Praw Dziecka uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Oto wyniki:
Na poziomie klas I-III
I miejsce Alicja Stalpińska kl. IIIa
II miejsce Iza Wiśniewska kl. Ia
III miejsce Julia Tomczak kl. IIIa oraz Miłosz Tomczak kl. Ia
Wyróżnienie otrzymują: Aleksandra Muras kl. Ib oraz Adam Kargulewicz kl. IIIc
Na poziomie klas IV-VIII
I miejsce Amelia Lewandowska kl. VI i Marcel Nikodem kl. IVa
II miejsce Julia Popielas kl. IVa
III miejsce Bartek Szumski kl. IVa
Wyróżnienie otrzymują: Julia Krakowiak kl. VIIb oraz Maja Szewczyk kl. IVa
Dyplomy za udział otrzyma Szymon Zawadzki kl. Va oraz Antonina Zawadzka kl. VIIb
Kategoria praca zbiorowa – wyróżnienie dla Marty i Alicji Zaranowicz

Miło mi ogłosić, że Mistrzami Tolerancji roku 2021 zostali:
Na poziomie klas I-III
Miłosz Tomczak klasa Ia, Julia Tomczak klasa IIIa, Marta Zaranowicz klasa IIIa, Alicja Stalpińska klasa IIIa

Na poziomie klas IV-VIII
Maja Szewczyk klasa IVa, Julia Popielas klasa IVa, Szymon Zawadzki klasa Va, Amelia Lewandowska klasa VI, Antonina Zawadzka klasa VIIb, Alicja Zaranowicz klasa VIIb

Dziękuję wszystkim uczniom szkoły za aktywny udział w Szkolnym Tygodniu Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień, za wykonanie zadań które były realizowane w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego. Zachęcam do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Nagrody, statuetki i dyplomy zostaną wręczone uczniom podczas apelu podsumowującego pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2021/2022.
Koordynator projektu
Anna Rybka


WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO ŁODZI

25 listopada 2021r. uczniowie klas IVa i IVb wyjechali pod opieka p. Honoraty Plocińskiej, p. Anny Rybki i p. Michała Stecko na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie i poznawanie tajników powstawania prądu i nie tylko w Centrum Nauki i Techniki EC1. W EC1 w Łodzi poznajemy rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami. “Mikroświat — makroświat”. Tutaj pokazywane jest to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. Centrum Nauki i Techniki EC1 ujawnia najwspanialsze tajemnice wszechświata.

Drugą atrakcją wyjazdu był pobyt w Arena Laser Games. Uczestnicy wycieczki podzieleni na drużyny rywalizowali ze sobą o miano lidera, grając w laserowy paintball. To doskonała zabawa ruchowa, w której liczyły się spryt, zwinność oraz umiejętność oceny sytuacji.

Wycieczka do Łodzi była doskonałą okazją do budowania relacji uczniów z równoległych oddziałów oraz miło spędzonym czasem ze swoimi kolegami.

Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Wyjazd do EC1 i pobyt w Arenie Laser Games dostarczył im wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Anna Rybka


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

Fotorelacja ze spotkania dzieci z przedszkola i uczniów klas I-III z żołnierzami z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej

Autor zdjęć: 32 dr OP.


Spotkanie z żołnierzami

Dzieci z naszego przedszkola spotkały się z żołnierzami z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej.  Przedszkolaki zapoznały się z tajnikami pracy żołnierza, poznały sprzęt jaki wykorzystują w swojej pracy żołnierze. 


USMIECH KOSZTUJE MNIEJ OD ELEKTRYCZNOŚCI, A DAJE WIĘCEJ ŚWIATŁA!

DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

Dziś 15 listopada rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjno-profilaktycznego w naszej szkole. Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień rozpoczął się Dniem uśmiechu. Ten szczególny dzień miał nam przypomnieć, że czasem nasz uśmiech może sprawić, że ktoś również się uśmiechnie. Uczniowie i nauczyciele zadbali w tym dniu o przypinki z uśmiechnięta buzią. Zachęcamy wszystkich do bycia uśmiechniętym i życzliwym każdego dnia. Pamiętajmy o tym, by nie być obojętnym, gdy widzimy kogoś, kto jest smutny. Podarujmy mu nasz uśmiech.

Koordynator akcji

Anna Rybka


SZKOŁA DO HYMNU

Dziś, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”.

Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 cztery zwrotki hymnu uczniowie ubrani na galowo zaśpiewali w poszczególnych klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.


Dzień jeża

Idzie jeż, idzie jeż,

Może ciebie pokłuć też!

Pyta wróbel: „Panie jeżu,

Co to pan ma na kołnierzu?”

„Mam ja igły, ostre igły,

Bo mnie wróble nie ostrzygły!”

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi.

O tym dniu pamiętali uczniowie klas czwartych – członkowie koła ekologiczno-przyrodniczego EKOCZWARTAKI. Na zajęciach poznali ciekawostki o życiu i zwyczajach jeży oraz wykonali „sympatyczne i słodkie” jeże.

Opiekun koła

Małgorzata Osińska


Konkurs poezji religijnej

Szkolny etap konkursu poezji religijnej „Usłysz Panie moje słowa” odbył się 5 listopada 2021r. Komisja w składzie: Dyrektor Zespołu p. Marta Dobosz, proboszcz parafii Kampinos ks. Bogusław Zalewski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Komorowska oraz nauczyciel języka polskiego p. Renata Zakowana wyróżnili następujących uczniów:

Klasy I-III


I miejsce – Kornelia Rędzikowska kl. IIIa

II miejsce – Izabela Wiśniewska kl. Ia

III miejsce – Marta Zaranowicz kl. IIIa

Klasy IV-VI

I miejsce – Amelia Jędrzejewska kl. VI

II miejsce – Emilia Jedrzejewska kl. IVa

III miejsce – Julia Popielas kl. IVa

Wyróżnienie Pola Giejbatow kl. IVa

Klasy VII-VIII

I miejsce – Julia Ciurzyńska kl. VIIIb

II miejsce – Kinga Ciurzyńska kl. VIIIb

III miejsce – Julia Giejbatow kl. VIIIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Przesłuchania uczestników II etapu odbędą się 20.11.2021r. w Warszawie.

Koordynator konkursu na terenie szkoły Barbara Nawrocka


NASI MISTRZOWIE

Uczniowie naszej szkoły medalistami Mistrzostw Europy

Właśnie wróciliśmy z Oradei ( Rumunia),gdzie zawodnicy klubu Karateka Team z Kampinosu wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Karate. Zdobyli medale:

Kalina Węgrzyn :
w kumite
w kata

Igor Leśniewicz:
Kumite rotation
Kumite indywidualne
Kumite drużynowe

Piotr Pajdak:
Kumite infywidualne

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

Rozpoczął się czas konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Stawka jest wysoka, gdyż osiągnięcie dobrego wyniku gwarantuje lepszy start do szkoły ponadpodstawowej! 22 października dziesięcioro uczniów z naszej szkoły przystąpiło o godzinie 9.00 do konkursu z matematyki.

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w składzie:

 1. Julia Ciurzyńska – klasa VIIIb
 2. Kinga Ciurzyńska – klasa VIIIb
 3. Julia Giejbatow – klasa VIIIb
 4. Eryk Czerniakowski – klasa VIIIb
 5. Michał Lewandowski – klasa VIIIb
 6. Adam Wyziński – klasa VIIIb
 7. Natalia Łopacińska – klasa VIIIa
 8. Gabriela Stasiak – klasa VIIIa
 9. Szymon Zaręba – klasa VIIIa
 10. Dominik Dobrzyński – klasa VIIb

Mamy nadzieję, że szczęście dopisze naszym wychowankom!

Cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki !

Tekst Anna Rybka

Zdjęcia Agata Celejewska


KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.” – James Madison

Rok szkolny 2020/2021 był dla wielu trudnym okresem i zmusił nas do odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Mimo przeszkód w zdobywaniu wiedzy przez naszych wychowanków nie spowodował braku chęci do nauki w obecnym roku szkolnym.

Nasi uczniowie dnia 20 października 2021r. podjęli wyzwanie i dwudziestu śmiałków zmierzyło się z językiem angielskim podczas konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Konkursy przedmiotowe zapewniają laureatom i finalistom liczne przywileje. Są nimi przede wszystkim zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego, dodatkowe punkty do szkoły średniej oraz pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności oraz przygotowują do dalszego kształcenia.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy przejścia do kolejnego etapu.

Tekst i zdjęcia – Anna Rybka


PRZYSZŁA DO NAS JESIEŃ.

Z okazji nadejścia jesieni, przedszkolaki wybrały się do lasu. Był to spacer inny niż zwykle, spacer w postaci ścieżki sensorycznej, zorganizowanej        w przedszkolu.

Ścieżka sensoryczna, to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla dzieci, a wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty.

Zabawy na ścieżce sensorycznej rozwijają układ dotykowy oraz dostarczają bodźców czuciowych w miejscach na ciele gdzie jest najwięcej receptorów – podeszwach stóp.

Dzieci chodziły po szyszkach, kasztanach, żołędziach, liściach i kolkach. Doznawały  przyjemnych dla nich, a czasem mniej przyjemnych wrażeń dotykowych, ale bawiły się świetnie. Zabawa trwała przez cały dzień.

A już niedługo  następny spacer.

Justyna Kubiak.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Dnia Kropki było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia działania. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.   Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Katarzyna Cybulska

Wrzosy  –  tajemniczy urok jesieni .

Te piękne rośliny to niewątpliwie oznaka zbliżającej się jesieni. Zachwycają nas  swoją urodą i różnorodnymi barwami. Z tego powodu postanowiliśmy cieszyć się klimatem  złotej polskiej jesieni w naszym przedszkolu . Dzieci wraz z nauczycielkami zasadziły wrzosy w doniczkach i na rabacie , aby przeniosły nas w magiczny jesienny klimat. Teraz cieszą oko przychodzących do przedszkola rodziców i dzieci. Mamy nadzieję , że zostaną z nami na dłużej.

Ewa Jasińska , Anna Ignasz

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Kampinos z dnia 8  września 2021r. w naszej szkole odbyły się w dniu 19 października wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Wybory przeprowadziła powołana przez Panią Dyrektor Martę Dobosz Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Grzesiak, Barbara Bargieł i Natalia Tomczak. Rada liczy obecnie 12 członków a wybory  objęły uczniów klas czwartych, którzy jeszcze nie mają swoich przedstawicieli w Radzie. O trzy  mandaty radnych walczyło 10 ochotników z klas czwartych. Zwycięska trójka to Maria Grzelak z klasy IVb, Milena Dobrzyńska
i Daria Błażejewska z klasy IVa.   W listopadzie odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos, podczas którego będziemy wybierać skład Prezydium rady i dyskutować
o sprawach naszej społeczności  szkolnej.

Tekst: Marta Kroc


 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy IV b i IV a wraz  z uczennicami z klasy VIIa pod opieką .p. Honoraty Płocińskiej przygotowali przedstawienie pod  tytułem ,,Awans zawodowy nauczycieli”. Po przedstawieniu uczniowie tych klas złożyli nauczycielom  życzenia. Następnie wszyscy obejrzeli filmik, w którym uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej opowiadali kim jest nauczyciel i za co są wdzięczni nauczycielom i pracownikom szkoły.

Tekst Honorata Płocińska

Zdjęcia Agata Celejewska


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek, 14 października 2021r.  odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: Pani Małgorzaty Brzezińskiej i Pani Katarzyny Barciak Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci klas pierwszych ubrane w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali  gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i ich rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i dyplomy.

Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. A rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

Tekst – Anna Rybka

Zdjęcia – Agata Celejewska


 CZYTANIE W JĘZYKU OBCYM – Lekturki już wybrane!!!

Książki to prawdziwa skarbnica wiedzy, a  ich czytanie  rozwija wyobraźnię, uwrażliwia i rozwija zdolności językowe. Dlaczego nie sięgnąć po książkę w języku obcym? Lekturki wybrane przez Panią Małgorzatę Perkowską i Panią Martę Kroc obejmują zagadnienia leksykalne i materiał gramatyczny na poziomie A1 i A2 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów naszej szkoły do samodzielnej pracy nad językiem. Akcja czytelnicza „Let’sreadin English” i „LustaufsLesen”  ma już w naszej szkole swoją tradycję i w tym roku szkolnym znalazła swoich kolejnych adresatów.  Książkę „Seasons and celebrations in Britain”Jackie Maguire będzie czytała uczennica klasy VIIbLena Kamińska, Antoni Kwiatkowski z klasy VIIb zgłębi lekturę „Australia and New Zealand”. Natomiast Maja Ciura wybrała lekturkę „London” a Julia Krakowiak przeczyta „Factfile England”. Zamiłowanie do czytania w języku niemieckim pokazała grupa uczniów z klasy VI.  Mini-lekturę: „Vier-Zimmer-Wohnung” będą czytały: Emilia Góral, Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska i Julia Pliszka oraz Zuzanna Białowąs i Agata Kupczyk.I choć krótko uczą się języka niemieckiego dziewczęta zgłosiły swoją chęć rozwijania kompetencji językowych poprzez samodzielną pracę nad tekstem obcojęzycznym. Lekturę „Sonah, sofern”, która porusza tematykę przyjaźni, tolerancji wobec innych będą zgłębiały uczennice klasy VIIIb Julia Giejbatowi Weronika Zalewska. Dziewczęta brały już udział w akcji w ubiegłym roku szkolnym.  W tym roku do  akcji dołączyły Julia i Kinga Ciurzyńskie  z klasy VIIIb z lekturką A.M. Wagner „BlinderPassagier”.

Trzymamy kciuki za wytrwałość, ambicję i życzymy miłej lektury.

Małgorzata Perkowska i Marta Kroc


ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia  8 października 2021r. w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych,  w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka z uczniami klas VIIIa, VIIIb, VIIa, VIIb oraz VI. Pogadanka z uczniami prowadzona była przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego-Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Z uczniami klas ósmych i szóstych  pogadankę przeprowadziła młodszy aspirant Marta Dymek, natomiast z uczniami klas siódmych pogadankę prowadził starszy sierżant Marek Frankowiak policjant z Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji.

Tematem spotkania była: odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwa związanego z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, palenie papierosów).

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom wiedzy dotyczącej konsekwencji prawnych, jakie mogą ponieść nieletni za łamanie prawa i za zachowanie niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. W trakcie pogadanki młodzież dowiedziała się, kim jest osoba “nieletnia”, czym jest demoralizacja i jakie są jej przyczyny. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat: odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnej czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjanci wyjaśnili skutki zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników czy funkcjonariuszy publicznych. Uczniowie zostali poinformowani o zjawisku cyberprzemocy  i zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Funkcjonariusze policji przedstawili środki wychowawcze i poprawcze jakie może zastosować Sąd Rodzinny wobec nieletnich sprawców czynów karalnych lub osób przejawiających symptomy demoralizacji. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli film „Szanuję, akceptuję, nie hej tuję”.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Świadczyły o tym szczegółowe i konkretne pytania, które zadawali przedstawicielom policji.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tej pogadance przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Pedagog szkolny- Anna Rybka


PROFILAKTYKA SZKOLNA

Miesiąc wrzesień w Szkole Podstawowej w Kampinosie zgodnie z programem wychowawczo-profilaktycznym, minął nam pod hasłem „Miesiąc uważności”.  Jak wiemy powrót do „normalnej” rzeczywistości, z nauką stacjonarną w szkołach i codziennym, bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami,  okazał się dla wszystkich bardzo stresujący. Głównym celem całej społeczności szkolnej było nawiązanie komunikacji między uczniem -nauczycielem, nauczycielem – rodzicem. W miesiącu wrześniu skoncentrowaliśmy się szczególnie na aktywnym słuchaniu naszych uczniów. Podsumowaniem tego działania był program profilaktyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli pt. „NOWA SYTUACJA – NOWE WYZWANIA, czyli jak bezstresowo powrócić do nauki stacjonarnej”, który został przeprowadzony przez trenera z  Ośrodka Profilaktyki społecznej w Krakowie w dniu 29 września 2021r.

W tym dniu odbyły się także warsztaty dla uczniów klas ósmych pt. „Strongmani”. Uczniowie dowiedzieli się, że prawdziwa siła nie płynie z mięśni, ale z wiary we własne możliwości i pewności siebie. Nie powinniśmy używać przemocy, a swoje relacje budować  na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Powinniśmy rozpoznawać swoje emocje i rozładowywać te negatywne w sposób akceptowalny społecznie.

Pedagog szkolny – Anna Rybka

WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

21 września 2021 roku uczniowie klas 8 ze  Szkoły Podstawowej w Kampinosie odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, obejrzenie bogatej kolekcji warzyw i owoców oraz poznanie wielu gatunków ciekawych roślin. Po ogrodzie oprowadzał nas przewodnik. W interesujący sposób opowiadał o roślinach, które kolejno oglądaliśmy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez mostek. Mogliśmy podziwiać r róże, hortensje, drzewa pochodzące z różnych krajów,  a na koniec oglądaliśmy różnego rodzaju trawy, wrzosowiska i kolorowe liście drzew.

W Ogrodzie Botanicznym rosły także drzewa owocowe, których dojrzałe owoce mogliśmy podziwiać. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów. Widzieliśmy również ogród stworzony na wzór ogrodu japońskiego, widzieliśmy typowe japońskie drzewa wiśniowe. Na koniec wycieczki, uczniowie mieli za zadanie zrobić zdjęcie jednej z roślin, a w domu wykonać o niej krótką notatkę.


Wycieczka klas siódmych pod hasłem: „Poznaj miasto Kopernika” 21.09.2021r.

Korzennym smakiem piernika toruńskiego klasa VIIa i VIIb rozpoczęły swoją wycieczkę do miasta najsłynniejszego astronoma Mikołaja Kopernika. Nasza przygoda zaczęła się od warsztatów piernikarskich w słynnej manufakturze najznakomitszych na świecieciasteczek. Z masy piernikowej lepiliśmy przeróżne kształty i formy, powstawały serca, podkowy, domki, aniołki, które potem wypiekliśmy i zabraliśmy na pamiątkę tego kulinarnego doświadczenia. Po piernikowej uczcie przenieśliśmy się w całkiem inny świat interaktywnych urządzeń w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Tam badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawaliśmy prawa przyrody i wykonywaliśmy eksperymenty. Trasą między Kościołem Mariackim, Rynkiem Staromiejskim i Pomnikiem Kopernika znaleźliśmy się w Planetarium – centrum popularyzacji Kosmosu. Poruszaliśmy się po wszechświecie  między planetami naszego Układu Słonecznego. I  po trudach podróży niektórzy naprawdę „odlecieli”  w wygodnych fotelach planetarium.

Tekst: M.Kroc, M.Perkowska

Zdjęcia: M.Wrocławska


82 rocznica Bitwy nad Bzurą

16 września na cmentarzu wojennym w Granicy odbyły się obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uczniowie klas ósmych szkoły Podstawowej w Kampinosie godnie reprezentowali naszą szkołę na uroczystości patriotyczno-religijnej.

Podczas uroczystości odbyła się polowa Msza św. odprawiona przez Proboszcza Parafii Kampinos, w której uczestniczyli samorządowcy, służby mundurowe, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. Po Mszy św. żołnierze  Kompani Honorowej Wojska Polskiego oddali salwę honorową, a list od pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej odczytał gen. bryg. Kazimierz Dyński. Ważnym wydarzeniem w tym dniu było odznaczenia pana Jana Gromnickiego – Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich” złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Na zakończenie obchodów złożono kwiaty pod pomnikiem.

Po uroczystościach odbył się poczęstunek  w ramach pikniku wojskowego.


NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie, którego X edycja miała miejsce w tym roku, odbyło się także w murach naszej szkoły. Uczniowie klas ósmych oraz nieco starsze pokolenie reprezentowane przez p. Dyrektor Martę Dobosz, p. Wójt Monikę Ciurzyńską, księdza proboszcza Bogusława Zalewskiego oraz nauczycieli: p. Annę Rybkę, p. Honoratę Płocińską, p. Martę Wrocławską i p. Marka Więska zagłębili się w lekturze ” Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie zorganizowała i poprowadziła polonistka- p. Joanna Kiełbasa, która przybliżyła sylwetkę autorki oraz tematykę dramatu. Nasza aula teatralna zamieniła się na chwilę w salonik literacki z XIX wieku, a emocjonujące, przygotowane z niezwykłym zaangażowaniem wystąpienia czytających wzbudziły żywy aplauz publiczności. Miejmy nadzieję, że w kolejnym roku będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W naszej szkole dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Brzydka pogoda uniemożliwiła uroczyste świętowanie na boisku szkolnym, dlatego też uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Po kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do szkół i swoich obowiązków.

Wracamy do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki.

Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


ROK SZKOLNY 2020/2021


KOSMETYKI DO AFRYKI – akcja charytatywna w naszej szkole

Hojność darczyńców, w tym uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły w dobie zdalnego nauczania, jest naprawdę wielka i raduje nasze serca.

Dzieki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej ogólnopolska akcja charytatywna  KOSMETYKI DO AFRYKI zorganizowana przez p. Joannę Kiełbasę, p. Annę Rybke i uczniów klasy VIIIb zakończyła się wielkim sukcesem. Świadczą o tym zdjęcia zamieszczone poniżej, na których widać ilość zgromadzonych artykułów higienicznych.

Wszystkie dary, dnia 23 kwietnia zostały spakowane przez uczennice z klasy VIIIb Julię Kubiak i Michalinę Woźniak, a następnie dostarczone do Fundacji Dzieci Afryki, z siedzibą w Warszawie, skąd wyruszą w maju do sierocińca w Ayos, w Kamerunie.

Dziękujemy Ludziom Pięknych Serc za podarowanie wielu przydatnych artykułów higienicznych dziewczętom z sierocińca w Ayos.

Anna Rybka i Joanna KiełbasaŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole obchody  zainicjowały panie: Anna Rybka i Joanna Kiełbasa i skutecznie zachęciły do obchodów tego dnia wszystkich uczniów szkoły podstawowej.                        

Ze względu na panującą pandemię oraz dzień wolny od zajęć dydaktycznych, obchodziliśmy go w tym roku w sposób niekonwencjonalny.  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyjęli wirtualne wyzwanie, które miało na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po pracach nadesłanych przez uczniów- działania przyniosły skutek.

Ponadto każda klasa wzięła udział w lekcji wychowawczej oraz obejrzała film będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu.  Jego celem było podniesienie świadomości dzieci
i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.

Ważne jest, że wszyscy solidaryzujemy się w tym dniu z osobami dotkniętymi autyzmem, bowiem głównym problemem dzieci autystycznych i ich rodzin jest niezrozumienie oraz krzywdzące a czasem wręcz okrutne reakcje na ich specyficzne zachowanie. Dlatego tak ważne jest, aby choć w tym jednym dniu w roku poświęcić im trochę uwagi.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy za dołączenie do obchodów i zachęcamy do udziału za rok.

Koordynator akcji
Anna Rybka
Joanna Kiełbasa


TEST DIAGNOSTYCZNY W ZAKRESIE POZIOMU PRZYGOTOWANIA UCZNIÓW DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej, z zachowaniem reżimu sanitarnego, przystąpili w dniach 17-19 marca 2021r. do testu diagnostycznego w zakresie przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty tzw. egzaminu próbnego.

Po dotarciu do szkoły, zarejestrowaniu się, zmierzeniu temperatury, zabezpieczeni w maseczki uczniowie udali się na II piętro w budynku B szkoły, gdzie w czterech klasach czekali na rozpoczęcie egzaminu. Codziennie egzamin rozpoczynał się punktualnie o godz. 9.00, zgodnie z poniższym harmonogramem:

17 marca br. (środa) – język polski

18 marca br. (czwartek) – matematyka

19 marca br. (piątek) – język angielski i język niemiecki

Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty przeprowadzany został wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Uczniowie ogólnie powiedzieli, że test nie był trudny, ale podczas egzaminu z matematyki stwierdzili, że musieli być bardzo skoncentrowani na pracy, gdyż czas pracy z arkuszem był za krótki.

Życzymy uczniom samych wysokich not za pracę z testem diagnostycznym oraz maksymalnej liczby punktów na egzaminie właściwym w maju.

Pedagog szkolny

Anna Rybka


Apel podsumowujący pracę uczniów Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego
w Kampinosie w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

NASI MISTRZOWIE I MISTRZYNIE!

Koniec pierwszego semestru to czas na podsumowanie ciężkiej i wytężonej pracy. Pomimo, że nauka w tym roku szkolnym odbywa się on-line i stacjonarnie nasi uczniowie nie tracą zapału do wytężonej pracy. Wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem nie tylko
w życie szkoły i klasy, ale również promują ją na wielu konkursach.

3 lutego, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2020/2021. Podczas apelu uczniowie klas I-III otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody za konkursy szkolne: plastyczne i plastyczno-językowe. Uczniowie klas starszych nagrody i dyplomy będą odbierać indywidualnie.

Uczniowie klas I-VIII aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pedagog szkolny pani Anna Rybka.  W tym roku realizację projektu połączyliśmy z obchodami Międzynarodowego Dnia Tolerancji, ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień przypadającym na 21 listopada oraz Dniem Praw Dziecka, który wypada 20 listopada. Ze względu na panująca  pandemię, przebiegał on w sposób niekonwencjonalny.

Wszystkie działania, które odbyły się w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego pogłębiły wiedzę uczniów na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.

Za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie edukacyjno-profilaktycznym „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, dzięki naszym sponsorom Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i właścicielowi Zakładu Stolarskiego WoodArt panu Wojciechowi Rybce uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i statuetki. Oto nasi mistrzowie:

MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 na poziomie klas I-III zostali:

 1. Zaranowicz Marta klasa IIa
 2. Tomczak Julia klasa IIa
 3. Skubisz Maria klasa IIc
 4. Szewczyk Maja klasa IIIa
 5. Jędrzejewska Emilia klasa IIIa
 6. Popielas Julia klasa IIIa

VICE MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 na poziomie klas I-III zostali:

 1. Stalpińska Alicja klasa IIa
 2. Szymańska Jagoda klasa IIa

Na poziomie klas IV-VIII  MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 zostali:

 1. Krajewski Bartek klasa IVa
 2. Jędrzejewska Amelia klasa V
 3. Lewandowska Amelia klasa V
 4. Łopacińska Aleksandra klasa V
 5. Zaranowicz Alicja klasa VIb

Wszyscy uczniowie z dwóch klas – IIc i VIb, wraz z wychowawczyniami włączyli się
w realizację projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, dlatego też zostali nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem za wkład pracy i zaangażowanie.

Nasza Szkoła promuje ideę życzliwości oraz koleżeńskie postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa
w swoim otoczeniu. W związku z powyższym w I semestrze pedagog szkolny pani Anna Rybka wraz z uczniami klas drugich i trzecich zrealizowała zajęcia profilaktyczne,
w  ramach kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”
Cartoon Network. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom problemu dokuczania, uświadomienie im form zjawiska, kształtowanie w dzieciach postaw empatycznych, a także poznanie sposobów radzenia sobie z dokuczaniem innych osób.  Dzieci mogły dowiedzieć się jak czuje się osoba, której ktoś dokucza, jak również co może być powodem tego, że ktoś jest niemiły w stosunku do innym. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w ogólnej dyskusji i  zaplanowanych zabawach.

Nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie w semestrze zimowym roku szkolnego 2020/2021  brali udział w Ogólnopolskim Programie Lingos dla Szkół, który ma na celu  wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach języka angielskiego. To efektywne narzędzie wpisuje się w priorytety polityki oświatowej państwa i rozwija kompetencje kluczowe uczniów. Uczeń  traktując naukę jak zabawę  każdego dnia wzbogaca swoje słownictwo. Dzięki pracowitości i zaangażowaniu uczniów nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby przerobionych lekcji i osób korzystających z tej nowoczesnej  i skutecznej formy nauczania języka obcego,  uzyskując dla naszej szkoły Certyfikat  Jakości Kształcenia Języka Obcego Programu Lingos dla Szkół. Najwytrwalsi uczniowie, dzięki koordynatorowi programu na terenie naszej szkoły p. Małgorzacie Perkowskiej, otrzymali Certyfikat Pilnego Ucznia za systematyczną i efektywną naukę języka obcego w aplikacji Lingos.  Byli to następujący uczniowie:

Klasa IIc – Maksymilian Tomczak

Klasa IIIa – Dobrzyńska Milena, Giejbatow Pola, Jędrzejewska Emilia, Nikodem Marcel, Julia Popielas, Maja Szewczyk, Oriana Wojdylak, Mateusz Zduńczyk, Bartłomiej Szumski

Klasa III b – Maria Grzelak, Franciszek Majcher

Klasa IVa – Weronika Antkowiak, Alan Grzywiński, Anastazja Komorowska, Maja Kowalska, Sebastian Kubiak, Antonina Leszczyńska, Sebastian Orzechowski, Agata Połeć, Mikołaj Tymofiewicz, Szymon Zawadzki, Filip Zdankiewicz

Klasa V – Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Natalia Matras

Klasa VIa – Stanisław Majcher, Natalia Tomczak, Szymon Biernacki

Klasa VIb – Maja Ciura, Dominik Dobrzyński, Karolina Jurczak, Julia Krakowiak, Anna Nowicka, Dominik Rewucki, Alicja Zaranowicz, Antonina Zawadzka, Anna Zdunek

Klasa VII a – Aleksander Tomczyk

Klasa VII b – Julia Ciurzyńska, Kinga Ciurzyńska, Julia Giejbatow, Nikodem Jośko, Kacper Kułakowski, Aleksandra Wilczyńska, Zalewska Weronika

Klasa VIII a – Bartłomiej Stankiewicz, Alan Szafrański

Klasa VIII b – Bartosz Lewandowski, Joanna Stasiak, Andżelika Szymańska, Julia Kubiak, Karolina Zduńczyk

Dla każdej szkoły dumą są uczniowie, którzy biorąc udział w konkursach i zawodach odnoszą w nich sukcesy, zdobywają laury, wysokie miejsca. Nasi mistrzowie i mistrzynie odnieśli w I semestrze sporo sukcesów:

Konkurs plastyczno-językowy „Portret Królowej Wielkiej Brytanii” dla uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej zorganizowany przez zespół nauczycieli języków obcych, pod czujnym okiem p. Małgorzaty Perkowskiej.

Oto laureaci :

 • I miejsce: Aleksandra Wilczyńska – kl.VIIb, ex aequo Julia Popielas – kl. IIIa,
 • II miejsce: Amelia Lewandowska – kl.V, ex aequo Maria Grzelak – kl. IIIb,
 • III miejsce: Julia Krakowiak – kl. VIb, ex aequo Blanka Pol – kl. IVb,

Wyróżnienia otrzymali:

 • Maja Szewczyk – kl. IIIa oraz Amelia Jędrzejewska – kl. V.

Okazało się, że nasi uczniowie mają wielkie serca, bowiem konkurs Bożonarodzeniowy GWIAZDKA cieszył się ogromnym powodzeniem. Prace konkursowe przeznaczone były na wzbogacenie kiermaszu podczas akcji „Patrol św. Mikołaja”. Konkurs bożonarodzeniowy zorganizowała i koordynowała na terenie szkoły p. Anna Rybka.

Oto zwycięscy w poszczególnych kategoriach:

Na poziomie klas I-III w kategorii „Kartka świąteczna” :

I miejsce –  Jagoda Szymańska kl. IIa

II miejsce – Tosia Sawicka kl. Ia i Ania Krakowiak kl. Ia

III miejsce – Marcel Nikodem kl. IIIa i Natalia Korolewska kl. IIa

Wyróżnienie otrzymała Maria Grzelak kl. IIIb

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Kartka świąteczna” :

I miejsce – Julia Krakowiak kl. VIb i Michał Stangreciak kl. VIIIb

II miejsce – Agata Połeć kl. IVa

III miejsce – Bartek Lewandowski kl. VIIIb i Alicja Zaranowicz kl. VIb

Wyróżnienie otrzymał Paweł Korolewski kl. V

Na poziomie klas I-III w kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” :

I miejsce – Julia Popielas kl. IIIa

II miejsce – Maria Grzelak kl. IIIb i Helena Karolak kl. IIb

III miejsce – Wiktoria Kowalska – kl.IIc i Jakub Stachlewski kl. IIc

Wyróżnienie otrzymują:  Mateusz Rewucki kl. IIIa i Emilka Jędrzejewska kl. IIIa

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” :

I miejsce – Michał Stangreciak kl. VIIIb i Antonina Zawadzka kl. VIb

II miejsce – Maja Kozłowska kl. IVb i Agata Kupczyk kl. V

III miejsce – Julia Szumska kl. VIIa i Szymon Zaręba kl. VIIa

Wyróżnienie otrzymują:  Amelia Jędrzejewska kl. V i Dominik Rewucki kl. VIb

Na poziomie klas I-III w kategorii „Ozdoba świąteczna” :

I miejsce – Maja Szewczyk kl. IIIa i Marta Zaranowicz kl. IIa

II miejsce – Maksymilian Tomczak kl. IIc i Julia Tomczak kl. IIa

III miejsce – Jan Tomczak kl. Ia

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Ozdoba świąteczna” :

I miejsce – Maja Leśniewicz kl. IVa, Tobiasz Kęska kl. V i Aleksandra Wilczyńska kl. VIIb

II miejsce – Hanna Karolak kl. VIa i Agata Kupczyk kl. V

III miejsce – Michał Stangreciak kl. VIIIb i Alicja Zaranowicz kl. VIb

Wyróżnienie otrzymują: Natalia Tomczak kl. VIa, Blanka Pol kl. IVb i Szymon Zawadzki kl. IVa

Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali, dzięki uprzejmości Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i zaprzyjaźnionym firmom cenne nagrody i dyplomy.  Dodatkową nagrodą dla uczniów klas IV-VIII biorących udział w konkursie bożonarodzeniowym GWIAZDKA była ocena celująca za każdą wykonana pracę, którą otrzymali od nauczyciela plastyki p. Aliny Zalewskiej.

Dzisiejszy apel to świetny sposób, żeby ich docenić i zmobilizować pozostałych uczniów do większej aktywności. Pani Dyrektor Marta Dobosz gratulowała odniesionych sukcesów
i życzyła siły i zapału na II semestr.

Podsumowując należy pamiętać, iż nieważne, czy ktoś jest trochę zdolny, czy szczególnie uzdolniony. Każdy powinien rozwijać swoje zdolności. Warto inwestować swój czas
i wysiłek, widząc cel, do którego zmierzamy.

Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jeszcze więcej sukcesów i radości.

Pedagog szkolny – Anna Rybka


PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
„EKOPAKA – ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW”

 

W styczniu 2020r. nasza szkoła wysłała zgłoszenie i gotowość do realizacji programu edukacji ekologicznej „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” opracowanego  przez firmę INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Byliśmy jedną z 30 szkół
z Województwa Mazowieckiego zakwalifikowaną do realizacji całorocznego programu.

Dzięki całorocznej realizacji  programu dzieci zrozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci. Jest to materiał, z którego można stworzyć coś nowego. Program wprowadził uczniów kl. I-III i koła ekologiczno-przyrodniczego klas IV w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Nasza placówka  miała szansę wzbogacić swoje zbiory o edukacyjno-zabawowe pakiety ekologiczne oraz przeprowadzić ciekawe zajęcia na temat wykorzystania surowców, recyklingu opakowań i zrównoważonego rozwoju. Przeprowadzone zajęcia skupiały się wokół 8 surowców: papier, szkło, drewno, aluminium i inne metale, opakowania wieloformatowe, bioodpady, tworzywa sztuczne, elektroodpady.

Materiały i przeprowadzone zajęcia stacjonarne i on-line pomogły przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom informacje o tym:

– skąd się biorą surowce,

– jak je wykorzystujemy w produkcji opakowań i produktów,

– co powstaje w wyniku recyklingu odpadów,

– czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym.

W czerwcu i w grudniu 2020r. zostały przygotowane i przesłane do organizatora obszerne relacje z realizacji programu.

Szkolny koordynator Programu

Małgorzata Osińska


WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO
„PORTRET KRÓLOWEJ WIELKIEJ BRYTANII”

Dnia 17 grudnia 2020 został rozstrzygnięty konkurs językowo- plastyczny  „Portret Królowej Wielkiej Brytanii”. Był to konkurs wewnątrzszkolny i brało w nim udział 36 uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, a zakwalifikowane prace były przepiękne. Głównymi celami konkursu była popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac do konkursu i wyłoniła następujących laureatów :

I miejsce: Aleksandra Wilczyńska (kl.VII b), ex aequo Julia Popielas (kl. III a)

II miejsce: Amelia Lewandowska (kl.V), ex aequo Maria Grzelak (kl. III b)

III miejsce: Julia Krakowiak (kl. VIb), ex aequo Blanka Pol (kl. IVb)

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Szewczyk (kl. III a) oraz Amelia Jędrzejewska (kl. V)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Nasze gratulacje łączymy z życzeniami dalszych tak interesujących i kreatywnych pomysłów, dostarczających członkom jury niesamowitych wrażeń estetycznych podczas oceny prac konkursowych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkową ocenę celującą z języka angielskiego.

Dyplomy oraz nagrody zostaną rozdane na apelu podsumowującym pracę szkoły za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Zgodnie z obietnicą dwie najpiękniejsze prace zostaną wysłane Królowej Elżbiecie II do Pałacu Buckingham.


SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Pierwszy dzień naszych obchodów 16 listopada 2020r., upłynął pod hasłem Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji napisali piękne wiersze, z których na szkolnym korytarzu powstała „Szkolna Aleja Życzliwości”.
Anna Rybka
koordynator akcji

KONKURS PLASTYCZNY „ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, NIE OD ŚWIĘTA” – ROZSTRZYGNIĘTY  

W ramach obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień, odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Życzliwość na co dzień, nie od święta”. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaskoczyli nas ilością nadesłanych prac oraz pięknym i oryginalnym wykonaniem plakatów. Jury po długiej naradzie przyznało następujące miejsca:

Na poziomie klas I-III

I miejsce – Maja Szewczyk klasa IIIa i Julia Tomczak klasa IIa

II miejsce – Emilia Jędrzejewska klasa IIIa i Julia Popielas klasa IIIa

III miejsce – Jagoda Szymańska klasa IIa

Na poziomie klas IV-VI

I miejsce – Amelia Lewandowska klasa V i Maja Kozłowska klasa IVb

II miejsce – Amelia Jędrzejewska klasa V

III miejsce – Bartek Krajewski klasa IVa

Wyróżnienie otrzymał Tobiasz Kęska klasa V

Na poziomie – praca zbiorowa

I miejsce otrzymały siostry Marta Zaranowicz klasa IIa i Alicja Zaranowicz klasa VIb

Nagrody i dyplomy uczniom zostaną wręczone na apelu porządkowym podsumowującym pracę szkoły za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Organizator konkursu

pedagog szkolny – Anna Rybka

………

Poniżej znajduje się sprawozdanie ze „Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”
sprawozdanie projekt 2020

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

23 października 2020r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zmagania w konkursach przedmiotowych. Dziś z królową polskich nauk – matematyką – zmierzyli się uczniowie klasy VIIIa Amelka Ciurzyńska i Michał Tomczak.
Jak wszyscy wiemy ogólny obraz matematyki w społeczeństwie jest taki, że to nauka bardzo trudna i nieprzystępna. Tymczasem ma ona swoją logiczną konstrukcję. Jeżeli to dostrzeżemy, zaczniemy nabierać ochotę na naukę matematyki, a im więcej edukacji, tym staje się ona łatwiejsza. Z tego założenia wyszli uczestnicy dzisiejszego konkursu, którzy podjęli wyzwanie logicznego myślenia.
Życzymy im sukcesów i przejścia do kolejnego etapu.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020-2021

Dnia 16 października 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W świetle nowego regulaminu SU funkcje kierowniczo-reprezentacyjne będą powierzane uczniom z klas VI-VIII.
Decyzją uczniów uprawnionych do głosowania, funkcja przewodniczącego SU została powierzona Janowi Wolskiemu z kl. VIII B (42 głosy).
Zastępcą przewodniczącego została Julia Krakowiak, uczennica kl. VI B (18 głosów).
Funkcję skarbnika pełnić będzie Julia Dziedzic z kl. VII A (15 głosów).
Do sekcji wspierającej działania i inicjatywy SU wchodzą:
– Julita Stecko, kl. IV A – 18 głosów
– Julia Staszczak, kl. IV B – 13 głosów
– Anastazja Komorowska, kl. IV A – 10 głosów

WSZYSTKIM KANDYDATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Tekst – opiekunowie Samorządu
Zdjęcia Anna Rybka


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Podczas niekonwencjonalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2020r. odbyła się bardzo ważna uroczystość dla uczniów klas pierwszych – Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Marii Morgaś i Pani Małgorzaty Marciniak oraz nauczyciela współorganizującego proces kształcenia Pani Kamili Krakowian.
Uczniowie w pięknych granatowych biretach czekali z niecierpliwością w swoich klasopracowniach na Panią Dyrektor. Punktualnie o godz. 9.00 Pani Dyrektor Marta Dobosz przyszła do klasy Ia, powiedziała do uczniów kilka miłych słów, następnie dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. O godz. 9.30 udała się do uczniów z klasy Ib. Uczniowie tej klasy wykazali się talentem muzycznym prezentując piosenkę „Wesoło nam”. Następnie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców i Dyrektora Zespołu. Na zakończenie uczniowie skosztowali słodkich pyszności przygotowanych przez ich rodziców.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY

Dnia 13 października 2020r. od godz. 10.00 do 13.00 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie Aleksandra Komorowska, Amelia Ciurzyńska i Bartłomiej Stankiewicz przygotowała lokal wyborczy i karty do głosowania. Głosowało 192 uczniów gminy Kampinos. Oddano tylko 2 głosy nieważne. O mandaty walczyło 26 uczniów Szkoły Podstawowej w Kampinosie. Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się 6 kandydatów, na poziomie klas V – 6 kandydatów, na poziomie klas VI – 4 kandydatów i na poziomie klas VII – również 6 uczniów natomiast na poziomie klas VIII – 4 uczniów.
Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos w latach 2020\2021 uzyskało 15 uczniów:
Na poziomie klas IV – Julia Szymańska, Anastazja Komorowska i Julita Stecko
Na poziomie klas V- Amelia Jędrzejewska, Julia Pliszka i Aleksandra Łopacińska
Na poziomie klas VI- Anna Zdunek, Iga Tarczyluk i Adam Jakubik
Na poziomie klas VII – Szymon Czapnik, Nikodem Jośko i Michał Lewandowski
Na poziomie klas VIII – Sebastian Stępień, Kamila Al-Kanani i Jan Nagot
Gratulujemy uzyskania mandatu radnego i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Kampinos.

Tekst i zdjęcia Marta Kroc


WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

Jesienny poranek 5 października 2020r. przywitał uczniów klas szóstych piękną, słoneczną pogodą. Po sprawdzeniu listy obecności, uczniowie pod opieką wychowawczyń – pani Małgorzaty Perkowskiej i pani Marty Wrocławskiej oraz pedagoga szkolnego pani Anny Rybki udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Spacer z przewodnikiem, alejkami ogrodu przysporzył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników wycieczki z zaciekawieniem słuchał nowinek na temat różnych gatunków roślin.
Dzięki żywej lekcji przyrody uczniowie poznali bogatą kolekcję roślin drzewiastych, tropikalnych, leczniczych i kwiatów. Wędrowali górskim szklakiem, poznając roślinność górską. Jednak największą atrakcją cieszyła się kolekcja roślin tropikalnych i subtropikalnych, która znajdowała się w szklarni o powierzchni 2000 m2. Zgromadzono tu około 1500 taksonów występujących w strefie klimatu ciepłego. Do najciekawszych grup należy największa w Polsce kolekcja roślin cytrusowych.
W poznawaniu roślin uczniowie mogli wykorzystać wszystkie zmysły, dotykały wąchały i oglądały. W zachwyt wprawiło ich oglądanie kwitnących kwiatów i spotkanie z papużkami.
Młodzi botanicy z uśmiechem wrócili do Kampinosu, licząc na kolejne spotkania ze światem floty i fauny.
Dziękujemy panu Markowi Lewandowskiemu właścicielowi BP Chopin za dzień pełen wrażeń.

Tekst – Anna Rybka
Zdjęcia – Małgorzata Perkowska i Anna Rybka


Lekturki już wybrane!!!

Akcja propagowania czytelnictwa w języku angielskim i niemieckim znalazła w nowym roku szkolnym swoich kolejnych adresatów. Mamy już pierwszych śmiałków, ambitnych i solidnych amatorów czytania w językach obcych. Książkę „Warriors” Erin Hunter będzie czytała uczennica klasy VIB Lena kamińska, Kalina Węgrzyn  z klasy VIB zgłębi lekturkę „Little Red Riding Hood”. Natomiast Sandra Kozłowska wybrała lekturkę „The Magic Cooking Pot”. Książki wybrane przez Panią Małgorzatę Perkowską i Panią Martę Kroc obejmują zagadnienia leksykalne i materiał gramatyczny na poziomie A1 w Europejskim Opisie Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów naszej szkoły do samodzielnej pracy nad językiem. Zamiłowanie do czytania w języku niemieckim pokazała grupa uczniów z klasy Va. Dwie mini-lekturki: „ Die drei kleinen Schweinchen” oraz „Das Dschungelbuch”  będą czytali: Emilia Góral, Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Amelia Bogucka, Zuzanna Białowąs, Natalia Matras oraz Kacper Nowicki. I choć uczą się języka niemieckiego drugi rok  zgłosili swoją chęć rozwijania kompetencji językowych, poprzez samodzielną pracę nad tekstem obcojęzycznym. Lekturę „Spannende Tour im Schwarzwald” na poziomie A1-A2 będą zgłębiały uczennice klasy VIIb Julia Giejbatow i Weronika Zalewska, które już w ubiegłym roku brały udział w akcji. Tym razem będą pracowały nad lekturą w tandemie, czytając naprzemiennie rozdziały książki i wymieniając się ich treścią. Trzymamy kciuki i podziwiamy!

Małgorzata Perkowska i Marta Kroc


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Powitaliśmy rok szkolny 2020/2021

Wakacje się skończyły, czas na szkołę! 1 września 2020r uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali bardzo długą przerwę w nauce szkolnej spowodowaną panującą pandemią, a przywitali nowy rok szkolny. Wielu z nich przybyło z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. O godzinie 9.00 na boisku ORLIK odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektor Zespołu Pani Marta Dobosz. Pani Dyrektor przywitała po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów, nauczycieli, gości oraz rodziców. Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z nauką. Podczas inauguracji roku szkolnego dyrektor Zespołu poinformowała o zmianach organizacyjnych, przedstawiła wychowawców klas i nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą czuwali nad procesami edukacyjnymi. Zwróciła także uwagę, że kolejny rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną nowe wyzwania. Pani dyrektor wręczyła swoim nauczycielom p. Annie Węgrzyn i p. Andrzejowi Andryszczykowi akty nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Podziękowała p. Renacie Zakowanej i p. Ewie Waśkiewicz za zaangażowanie w pracę jaką wykonywały pełniąc funkcję dyrektora i wicedyrektora szkoły. Pani Renata Zakowana skierowała kilka ciepłych słów do całej społeczności szkolnej, dziękując za wkład pracy i współpracę całej społeczności w ostatnich trzech latach. Pan Sebastian Wardziak – zastępca Wójta Gminy Kampinos, po złożeniu przysięgi przez p. Agnieszkę Kurlanc i p. Magdalenę Młynarczyk wręczył paniom akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Życzył całej społeczności szkolnej sukcesów w nowym roku szkolnym. Podziękował pani Renacie Zakowanej za trud pracy jaki włożyła pełniąc funkcję dyrektora Zespołu. Oficjalnie powitał panią Martę Dobosz, która od 1 września będzie pełniącym obowiązki dyrektorem Zespołu. Po części oficjalnej odbyło się krótkie spotkanie wychowawców z uczniami.
W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Pan Sebastian Wardziak – zastępca Wójta Gminy Kampinos, Pani Agnieszka Więckowska – kierownik referatu ds. organizacji, kadr i obsługi oświaty, Pani Wioletta Pajdak – przewodnicząca komisji oświaty, spraw społecznych, kultury i sportu, Pan Krzysztof Sucharski – przewodniczący Rady Gminy Kampinos, Ksiądz Jan Franciszek Sudoł – proboszcz parafii Kampinos, Pani Anna Komorowska – przewodniczącą Rady Rodziców oraz członkowie Rady Rodziców Pani Agnieszka Kęska i Pan Michał Ciura.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom wiele sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole, a nauczycielom i rodzicom satysfakcji i zadowolenia ze współpracy z dziećmi i młodzieżą .

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


ROK SZKOLNY 2019/2020


Niekonwencjonalne zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów klas I – VII

Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z upragnionymi wakacjami wszystkich uczniów. Gdyby nie pandemia koronawirusa, zakończenie roku odbyłoby się w tradycyjny sposób, jednak uroczystej akademii nie było. Wychowawcy poszczególnych klas I-VII z utęsknieniem czekali na swoich uczniów w salach lekcyjnych. Ze względu na pandemię uczniowie indywidualnie odbierali świadectwa, nagrody i dyplomy od swoich nauczycieli.
Gratulujemy uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

 • ABSOLWENCI 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZEZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Ani się nie obejrzeliśmy i już zakończył się rok szkolny 2019/2020. Był to rok pełen nowych wyzwań dla każdego z nas i wielu sukcesów. Z pewnością był kolejną ważną kartą w księdze naszego życia. Ostatni rok szkolny pokazał, że Szkoła Podstawowa w Kampinosie, uczniowie, rodzice i nauczyciele, stanowią jedną drużynę. To co wydawało się niemożliwe, okazało się osiągalne.
Dzięki wytężonej pracy 44 uczniów naszej szkoły stało się absolwentami. Wszyscy uczniowie zasługują na wyróżnienie, ale cały człon tej drużyny, na czele z wychowawczyniami p. Beatą Walczak, p. Małgorzatą Osińską i nauczycielem wspierającym p., Martą Wrocławską, stanowią następujący uczniowie:
Klasa VIIIa:
1. Kiełbasa Filip – srebrny absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Ciurzyńska Weronika – brązowy absolwent roku szkolnego 2019/2020
3. Więckowski Jakub
4. Szczerba Aleksandra
5. Kowalska Daria
6. Wachnik Dominika
7. Lewandowska Kinga
8. Pietrzak Piotr
Klasa VIIIb:
1. Mączkowska Gabriela – złoty absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Peczka Wiktoria
3. Jaroszyńska Julia
4. Zdunek Maja
5. Wieczorek Tymoteusz
6. Wisniewska Wiktoria
7. Liszkiewicz Wiktoria
8. Szymańska Oliwia
Pani dyrektor Renata Zakowana wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy rzetelnie wywiązywali się ze swoich szkolnych obowiązków i osiągnęli tym samym bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomami nagrodzono również osoby, które osiągnęły 100% frekwencji na zajęciach, a także uczniów prężnie działających w Młodzieżowej Radzie Gminy, poczcie sztandarowym i Samorządzie Uczniowskim.
Pani Wójt Gminy Kampinos Monika Ciurzyńska wręczyła uczniom klas ósmych i nauczycielom p. Małgorzacie Osińskiej, p. Beacie Walczak, p. Marcie Wrocławskiej i p. Annie Rybce pamiątkowe upominki.
Dyrektor Renata Zakowana podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Wiele ciepłych słów do Pani dyrektor, uczniów klas ósmych i nauczycieli obecnych na sali, skierowała Pani Wójt Monika Ciurzyńska, która była obecna na uroczystości oraz Pan Krzysztof Sucharski Przewodniczący Rady Gminy Kampinos.
Życzymy naszym absolwentom wiele sukcesów w szkole średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


Konkurs KRUS

Uczniowie naszej szkoły biorą rokrocznie udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS. W tym roku I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Amelia Lewandowska, a wyróżnienie otrzymała Karolina Jurczak z klasy Vb.
Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Alina Zalewska.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst Anna Rybka, zdjęcia p. Lewandowska


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020.

Czwartek 18.06.2020r. EGZAMIN DZIEŃ TRZECI – JĘZYK ANGIELSKI

Nasi wspaniali uczniowie klas ósmych pomimo trudnych warunków, związanych z panującym reżimem podczas egzaminów, z jakim musieli się zmierzyć, dali radę i zakończyli trzeci dzień egzaminów.
Po egzaminach z języka polskiego i matematyki nadszedł czas na język obcy. Wszyscy nasi uczniowie pisali dziś test z języka angielskiego. W arkuszu egzaminacyjnym rozwiązywanym przez ósmoklasistów znalazły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.
Nasi uczniowie po dwóch dniach egzaminu zawsze mówią „Trzeci dzień – język angielski – jest zawsze najłatwiejszy”. Dzisiaj wychodząc z sal egzaminacyjnych potwierdzili te słowa. Brawo uczniowie. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.
Drodzy Uczniowie życzymy Wam, abyście osiągnęli jak najwyższe wyniki i dostali się do wymarzonych szkół.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Środa 17.06.2020r. – UCZNIOWIE ZMIERZYLI SIĘ Z MATEMATYKĄ

17 czerwca to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie w reżimie sanitarnym pisali test z matematyki. Matematyka bowiem to przedmiot, który budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 100 minut. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu z matematyki mógł zostać przedłużony o 50 minut.
Pierwsze relacje zasłyszane dzisiaj od uczniów – zadania nie były trudne. Jak będzie w rzeczywistości , okaże się 31 lipca podczas ogłoszenia wyników.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Wtorek 16.06.2020r.

Dziś dla 43 uczniów z klas ósmych naszej szkoły, rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z sytuacją epidemiologiczną zdający musieli przyjść do szkoły w maseczkach, rękawiczkach, zaopatrzeni w legitymację szkolną, własny długopis oraz wodę do picia.
Mieli dwie godziny na napisanie pracy, która składała się z dwóch części. Pierwsza to głównie zadania otwarte oparte o dwa teksty: literacki i nieliteracki. W drugiej ósmoklasiści mieli do wyboru napisanie opowiadania albo przemówienia do rówieśników. Przemówienie trzeba było poświęcić kwestii, czy książki są źródłem mądrości i uargumentować m.in. przykładami z lektury. Opowiadanie zaś miało opisywać spotkanie z bohaterem i odpowiedzieć na pytanie, ile ucznia bohater nauczył.
Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. Jutro uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki. W środę zmierzą się z testem z języka obcego. Wszystkie egzaminy są dla uczniów bardzo ważne, ponieważ od ich wyniku w dużej mierze zależy to, do jakiego liceum czy technikum będą mogli się dostać.
Wynik egzaminu ósmoklasisty poznają 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


NASZE PRACE W CZASIE NAUKI ZDALNEJ 🙂

Prace z języka angielskiego

 • Prace uczniów z klas III w ramach projektu ZWIERZAKI – DZIWAKI
 • Prace uczniów klas piątych w ramach projektu przewodnika turystycznego wybranego miasta europejskiego

Amsterdam – Alicja Zaranowicz z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Edynburg – Antonina_Zawadzka VB -> TU ją zobaszysz
Kopenhaga – Antoni Kwiatkowski z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Kraków – Alan_Wołczyński Vc -> TU ją zobaszysz
Rio De Janeiro – Norbert_Celejewski Vb -> TU ją zobaszysz
Warszawa – Szymon Biernacki_Va -> TU ją zobaszysz
Wellington – Dominik_Dobrzyński -> TU ją zobaszysz

   *************************************

Prace z języka niemieckiego:

 • Ilustracje do wiersza (klasy IVa i IVb):

 • Prace realioznawcze – ciekawe regiony Niemiec (klasy Va i Vc):

Praca Weroniki Ignatowskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Leny Kamińskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Hanny Karolak -> TU ją zobaszysz
Praca Filipa Kotowskiego -> TU ją zobaszysz
Praca Anny Nowickiej -> TU ją zobaszysz
Praca Natalii Tomczak -> TU ją zobaszysz
 • Prezentacje grupy VIIa,b1 na temat: „Opis dnia ważnego człowieka w ich życiu”

Prezentacja Amelii Ciurzyńska -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Zuzanny_Leszczyńskiej -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Patryka_Pilarza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Bartłomieja_Stankiewicza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Sebastiana_Stępnia -> TU ją zobaczysz

„KOLOROWE ŚWIĘTA”

Drodzy Rodzice
Każdego dnia przekonujemy się o tym jak ogromny macie udział w procesie nauczania on-line, jak wielkim wsparciem jesteście dla swoich dzieci i jak częstokroć bywa ciężko.
Tym bardziej cenimy Wasz trud i dziękujemy za zaangażowanie w realizację wspólnie z dzieckiem konkursu plastyczno-literackiego związanego z tradycjami i obrzędami wielkanocnymi „Kolorowe Święta”.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów  ze szkoły podstawowej. Powstało wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką.
Oto niektóre z nich:


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego chorego objawia się inaczej. Jednak wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problemy z przyjmowaniem i odbieraniem bodźców.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dzień, w którym na znak solidarności z chorymi, wszyscy świecą na niebiesko.

W tym roku w naszej szkole, również obchodzono ten Dzień. Do akcji zachęciły uczniów klasy VIIb oraz uczniów klasy VIIIa i VIIIb p. Joanna Kiełbasa nauczyciel języka polskiego oraz pedagog szkolny p. Anna Rybka. Uczniowie ubrani byli w kolorze niebieskim. Na zakończenie obchodów tego dnia każdy chętny do udziału w tej akcji zrobił sobie  pamiątkowe zdjęcie.

Koordynatorzy:   Joanna Kiełbasa i Anna Rybka


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, bowiem zgodnie z tradycją naszej szkoły, w ostatnim dniu nauki odbywa się bal karnawałowy. Dziś 7 lutego 2020r. sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dobrej muzyki, fantastycznej zabawy, tańców było co nie miara. Uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła niezawodna nauczycielka wychowania fizycznego pani Marta Wiśniewska, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci zatańczyły poloneza, rock and rola, makarenę i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się do swoich klas na poczęstunek – słodkie i przepyszne ciasta upiekli niezawodni rodzice, a o pyszny soczek zadbała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na bal w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

Tak bawiły się klasy I – IV

https://www.facebook.com/zspkampinos/videos/212310106602740/


Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze r.szk.2019/2020

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS I-III

3 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów klas I-III w pierwszym semestrze. Nagrody z rąk pani dyrektor Renaty Zakowanej otrzymali uczniowie, którzy w konkursach szkolnych: fotograficznych, recytatorskich, plastycznych, sportowych, językowych zajęli I, II, III miejsce oraz wyróżnienie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek uczniowie otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ten pracowity, ale jakże owocny semestr i życzymy kolejnych sukcesów w II semestrze.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Katarzyna Małas

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas starszych Szkoły Podstawowej brali udział w różnorodnych konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym czy powiatowym. Nierzadko odnosili tam sukcesy i rozsławiali w ten sposób dobre imię szkoły.
3 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze, podczas którego uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za konkursy szkolne: plastyczny, literacki, językowy, ekologiczny, plastyczno-sportowy oraz za najlepszą prezentację o osobach z dysleksją. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Była to także okazja, by podziękować za ciężką pracę tym, dla których wiedza ciągle jest wartością. Pani dyrektor Renata Zakowana gratulowała odniesionych sukcesów i życzyła siły i zapału na II semestr.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Agnieszka Tomecka


 Słodkie zakończenie semestru

31 stycznia 2020r. klasy VI a, VI b, VI c były na warsztatach w manufakturze czekolady w Warszawie.

Dzieci projektowały własne tabliczki czekolady z dodatkiem owoców liofilizowanych i bakalii, degustowały płynną mleczną czekoladę oraz pakowały  schłodzone czekolady w wybrane opakowania.

W trakcie chłodzenia czekolad dzieci zapoznały się z procesem produkcji czekolady od samego ziarenka. Przydała im się wiedza z geografii, historii i biologii.

Anna Szczepańska


24 stycznia 2020 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę Powstania Styczniowego
oraz święto patrona naszej szkoły
Zygmunta Padlewskiego.

O patronie naszej szkoły pamiętamy przez cały rok

157 lat temu, 22 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe – zbrojny zryw Narodu Polskiego przeciw Imperium Rosyjskiemu. Swoim zasięgiem objęło tereny Królestwa Polskiego, Litwy oraz Ukrainy. Mimo porażki, pamięć o narodowowyzwoleńczym zrywie, była jednym z filarów całkowitego odrodzenia kraju w 1918 r.
24 stycznia 2020 r. uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie postanowili uczcić tak ważne wydarzenie przygotowując uroczystą akademię „Przez naszą śmierć i krew…”. Uroczystość była również oddaniem hołdu patronowi szkoły Zygmuntowi Padlewskiemu, który był jednym z przywódców powstania. Scenariusz akademii opracowały p. Marta Wiśniewska i p. Katarzyna Małas. Na akademię przybyli zaproszeni goście min. Pani Wójt Monika Ciurzyńska, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Ksiądz Proboszcz.


Konkurs Historyczny Powstanie Styczniowe

„Kobiety w powstaniu styczniowym”

23 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII edycji Regionalnego Konkursu Historycznego Powstanie Styczniowe. Hasłem tegorocznej edycji było „Kobiety w powstaniu styczniowym”.

Naszą szkołę reprezentowali:  Weronika Ciurzyńska kl. VIII A, Jakub Więckowski kl.VIII A
i Tymoteusz Wieczorek kl. VIII B
. W tym roku uczniowie przygotowali prezentacje o wybranej przez siebie bohaterki powstania, nasza drużyna wykonała prezentację o Lucynie Żukowskiej (odznaczonej przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i jednej z najdłużej żyjących weteranek powstania – 100 lat).

Pytania były bardzo szczegółowe i wymagały dużej wiedzy, nasz drużyna zajęła III miejsce. Po eliminacjach konkursowych było ognisko z kiełbaskami i apel poległych przy Sośnie Powstańców w Górkach Kampinoskich.

Anna Szczepańska


Powiatowy Konkurs Historyczny o Zygmuncie Padlewskim

Do tradycji naszej szkoły przeszedł konkurs o patronie Zygmuncie Padlewskim. W tym roku patronat honorowy objął Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego i Wójt Gminy Kampinos. Konkurs obejmował trzy kategorie: test/quiz, praca plastyczna, port folio.

W dniu 21 stycznia 2020r.  odbyły się eliminacje, dotyczące  wiedzy)test/quiz) o Zygmuncie Padlewskim i ostatecznie rozstrzygnięto pozostałe kategorie konkursu (wyniki dla poszczególnych kategorii dostępne są w części „DLA UCZNIÓW” dotyczącej konkursów).

Anna Szczepańska


JASEŁKA SZKOLNE
„Cicha noc, ciemna noc, wiatr i mgła.
Cicha noc, ciemna noc, Ona szła”.

Boże Narodzenie dla większości z nas to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Święta te mają swój niepowtarzalny charakter.
To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem.

Święta Bożego Narodzenia są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest
i w naszej szkole. 20 grudnia 2019r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panie Agnieszkę Kurlanc, Danutę Skrzywanek oraz pana Krzysztofa Kolatora wystąpili uczniowie z klasy IVa i IVb. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Renata Zakowana, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia złożyła całej społeczności szkolnej także pani Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos.
Na zakończenie pani Alina Zalewska i pani Beata Walczak wręczyły uczniom dyplomy i nagrody za konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

A oto nagrody sponsorowane i wykonane przez Panią Beatę Walczak:


ŚWIĄTECZNY FLASH-MOB

Poczuć magię Świąt…to najważniejsze. W tym pięknym okresie przygotowań grupa teatralna wraz z opiekunką p. Joanną Kiełbasą przygotowała i przedstawiła dla całej społeczności szkolnej świąteczny flash-mob. Ubrani w mikołajowe czapki, zatańczyli na ulicy przed oknami szkoły w rytm piosenki ” All I want for Christmas, is you” . W ten sposób wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, życząc, by trwał jak najdłużej.

Tekst Joanna Kiełbasa
Zdjęcia Anna Rybka


ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA REWALIDACJI

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?
Dlatego też postanowiłam ten czas przygotowań przenieść także na zajęcia szkole. Podczas zajęć rewalidacji moi uczniowie wykonują dla swoich najbliższych ozdoby świąteczne.

Dziś 20 grudnia, chłopcy Filip Kiełbasa z klasy VIIIa i Kacper Pracz z klasy Va podczas zajęć rewalidacji wykazali się sztuką logicznego myślenia „Jak z męskiej skarpetki wyczarować skrzata?”. Zobaczcie, oczywiście udało się. Kacper i Filip są niezawodni. Poniżej chłopcy przy pracy i ich efekt końcowy.
Wesołych Świat!

Anna Rybka


MARZYCIELSKA POCZTA

Z okazji zbliżających się świąt chcieliśmy zrobić niespodziankę chorym dzieciom i włączyliśmy się w akcję Marzycielskiej Poczty. Uczniowie napisali listy do swoich rówieśników i wspólnie je wysłaliśmy. Mamy nadzieję, że na twarzach dzieci zagoszczą uśmiechy, gdy listy do nich dotrą!
Ewelina Zalewska


ZWYCIĘZCY KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pokłon trzech króli”

29 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XV Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Pokłon trzech króli”. Celem konkursu było: zainteresowanie młodzieży sztuką, inspiracja wyobraźni twórczej, aktywizacja środowiska szkolnego wokół tematu i formy, czerpanie z dziedzictwa kulturowego, promocja indywidualnych zdolności uczniów, współpraca między różnymi placówkami oświatowymi. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Aliny Zalewskiej poradzili sobie świetnie z tematem i założonymi celami konkursu. Oczywiście stanęliśmy na podium. Oto zwycięzcy:

I miejsce Aleksandra Wilczyńska klasa VIb

II miejsce Weronika Zalewska klasa VIc

III miejsce Wiktor Pęśko klasa IVa

Wyróżnienie otrzymała Amelia Jędrzejewska klasa IVa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst Anna Rybka

Zdjęcia Alina Zalewska


Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK

30 listopada, odbyły się w Toruniu Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK!. Program Lekkoatletyka dla każdego! Powstał 5 lat temu.
Zawody w ramach LDK są coraz lepiej zorganizowane i co najważniejsze padają na nich coraz wartościowsze wyniki. W zawodach, które odbyły się 30 listopada, wystartowały reprezentacje wszystkich województw, w sumie ponad 400 zawodników. Mamy więc do czynienia z zawodami rangi Mistrzostw Polski.
Jest mi niezwykle miło, że uczennica ZSP w Kampinosie – Basia Bargieł – reprezentowała nasze województwo na zawodach tej klasy.

Basia Bargieł startowała na 300m uzyskując czas 48.10 i zajmując dziesiąte miejsce (Basia to nasza nadzieja w biegach średnich !!! ). Barbara Wystartowała jeszcze na siódmej zmianie w sztafecie 8 x200, przyczyniając się do zdobycia przez woj. Mazowieckie pierwszego miejsca.


LEGIONY

W ramach edukacji historyczno-patriotycznej uczniowie klas VIII, VII i VI naszej szkoły  wraz z opiekunami obejrzeli w ramach Akademii Filmowej Multikina najnowszą  polską superprodukcję LEGIONY w reżyserii  Dariusza Gajewskiego.  Przed projekcją filmu uczniowie wysłuchali prelekcji wprowadzającej w  tematykę filmu, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość  podczas I wojny światowej.  Ale Legiony to-  jak się okazało-  nie tylko historia… to też  opowieść o  przyjaźni, miłości, o marzeniach, o dorastaniu w trudnych czasach, to opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które walczyło o niepodległość.  To epickie widowisko historyczne z  bardzo dobra obsadą.  Uczniowie  rozpoznali swoich ulubionych aktorów serialowych: Sebastiana Fabijańskiego, Macieja Pawlickiego,  Wiktorię Wolańską, Bartosza Gelnera  i znanych, lubianych:  Mirosława Bakę, Jana Frycza czy Borysa Szyca. Duże wrażenie zrobiły nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne i  piękne zdjęcia polskich krajobrazów. Warto było…

Tekst Marta Kroc


SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS

W dniu 26 listopada 2019r. o godz. 13.00 odbyła się w naszej szkole kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos z udziałem nowo wybranych Radnych i Pani Wójt Moniki Ciurzyńskiej.  Ponieważ jeszcze nie wybrano Przewodniczącego Rady sesję poprowadziła opiekun Rady Pani Marta Kroc.  Radę rozpoczęto uroczystym ślubowaniem nowych radnych. Młodzi radni: Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Anna Zdunek, Jan Nagot i  Szymon Czapnik  ślubowali godnie i rzetelnie pełnić funkcję Radnego.

Zgodnie z przedstawionym porządkiem obrad    radni  rozpoczęli swoją pracę od wyłonienia zwycięzcy konkursu na LOGO Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Na konkurs wpłynęło 11 prac uczniów naszej szkoły. Młodzi Radni  nie mięli problemu z wybraniem swojego LOGO.  Przyznano 1, 2 i 3 miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się na najbliższej Sesji Rady Gminy Kampinos.

Następnie Radni wybrali w tajnym głosowaniu swoje Prezydium.  Komisja Skrutacyjna w składzie:  Szymon Czapnik, Nikodem Jośko i Adam Jakubik sprawnie liczyła głosy, choć trzeba było przeprowadzić kilka tur głosowania.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos  została uczennica klasy Vb– Anna Zdunek,  Wiceprzewodniczącym – już doświadczony radny Przemysław Izak z klasy VIIIa  a Sekretarzem – uczennica klasy VIIIb Maja Zdunek. Można powiedzieć, że siostry  Zdunek zdominowały tegoroczne  wybory J.

Termin kolejnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy wyznaczono na II połowę stycznia 2020r. Nowej Radzie gratulujemy,  życzymy owocnych obrad, ciekawych pomysłów i  realnego wpływu na życie społeczności uczniowskiej kampinoskiej szkoły.

Tekst Marta Kroc – opiekun MRGK


WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Dnia 25 listopada 2018r. uczniowie z klasy Vb, Vc, i VIa wzięli udział w wycieczce szkolnej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uczniami opiekowały się: p. Małgorzata Perkowska, p. Ewa Waśkiewicz, p. Marta Wiśniewska i p.Anna Rybka.
Centrum Nauki Kopernik to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.
Przez 2,5 godziny mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie i musieliśmy niestety wracać do szkoły. Z wyjazdu wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Tekst – Anna Rybka


PRÓBNE EGZAMINY KLAS ÓSMYCH

20 LISTOPADA 2019 r. rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów.
Wszyscy piszący poczuli atmosferę egzaminu właściwego. Było losowanie numerów stolików, wizytówki z kodem ucznia i pozostałe procedury przewidziane na egzaminie właściwym.
Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, gdyż na poziom wykonania zadań wpływa wiele czynników. Najbardziej znaczące to:
• nowe formy zadań (zadania otwarte krótkiej odpowiedzi i zadania z lukami),
• liczba zadań otwartych w teście,
• a także zmierzenie się z wymaganiami podstawy programowej, które nie były sprawdzane na dotychczasowych egzaminach gimnazjalnych, jak np. w teście egzaminacyjnym z języka polskiego – rozpoznanie utworu literackiego i wykazanie się znajomością jego treści na podstawie wskazanego fragmentu.


SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ SERDECZNOŚCI

SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI
I POZDROWIEŃ ROZPOCZĘTY

Dziś 18 listopada – Dzień Serdeczności – cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie włączyła się w szkolne obchody. Zgodnie z hasłem „Tolerancja jest modna!” w dniu dzisiejszym wszyscy wystąpili w kolorze czerwonym. Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia pod tytułem „Być tolerancyjnym – czy to jest trudne?”, na których wypracowali 10 cech zachowań ucznia, który jest życzliwy wobec innych. Oto one:
1. Traktuje wszystkich z szacunkiem.
2. Jest tolerancyjny – szanuje odmienność.
3. Konflikty rozwiązuje bez przemocy.
4. Dąży do zgody.
5. Stara się dostrzegać cudze potrzeby i problemy.
6. Jest wrażliwy na krzywdę innych.
7. Jest pomocny w miarę swoich możliwości – szczególnie troszczy się o młodszych, słabszych i osoby starsze.
8. Zwraca się do innych uprzejmie – stosuje na co dzień grzecznościowe formy wypowiedzi.
9. Wypowiada się w sposób kulturalny, uczciwy i sprawiedliwy na temat innych osób.
10. Przeprasza gdy zawini.

Inicjatorem i koordynatorem obchodów jest Anna Rybka – pedagog szkolny.
Partnerami akcji zostali: nauczyciel języka polskiego – p. Joanna Kiełbasa oraz uczniowie klasy VIIb.

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI

Kolejny dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień za nami. Dziś królował w całej szkole kolor niebieski. Dzień Różnorodności upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Chętni uczniowie i nauczyciele przebrani w dziwne stroje uświadomili całej społeczności szkolnej, że rude czy blond włosy, ubrania markowe lub nie, mina smutna czy wesoła, nie świadczą o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Ważne jest to, abyśmy tolerowali się nawzajem i byli wobec siebie życzliwi, z naszymi wadami i zaletami. Wszystko bowiem sprowadza się do jednego mianownika „Każdy inny, wszyscy równi”.

Koordynator akcji Anna Rybka

      DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

20 listopada – Dzień Uśmiechu, dziś w modzie był kolor biały.

Dzisiejszy dzień miał nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.
Drugim celem dzisiejszego dnia była „Poczta Życzliwości i Pozdrowień”. Uczniowie klasy VIIb z uśmiechem na ustach zbierali kartki i listy napisane przez całą społeczność szkolną. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły mieli okazję, aby napisać życzenia lub pozdrowienia dla wybranej przez siebie osoby. Wszystkie listy i kartki wkrótce trafią do adresatów.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Jest nam miło i wesoło, kiedy zieleń wszędzie wkoło”

21 listopada podczas obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień, w naszej szkole królował kolor zielony.
Uczniowie klasy VIIb, aby poprawić sobie i innym humor częstowali wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych smacznym cukierkiem oraz przepięknym uśmiechem. Nauczyciele nie wstawiali jedynek, a uśmiechnięte twarze było widać w każdym zakątku szkoły.
Dzisiejszy dzień przysporzył uczniom wiele radości, był okazją do stworzenia życzliwej i przyjaznej atmosfery w szkole, szansą na utrwalenie nawyków bezpiecznej, radosnej nauki oraz zabawy.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ TOLERANCJI

OSTATNI – PIĄTY DZIEŃ AKCJI PT. „SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ”
Dziś 22 listopada ostatni dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Tolerancji stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.
Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor żółty.
Na szkolnym korytarzu powstały gazetki o tolerancji. Mają one przypominać co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym.
Uczniowie z klasy VIIb rozdali kolegom i koleżankom kartki, które otrzymaliśmy podczas akcji „Poczta życzliwości”.
Mam nadzieję, że wszystkie działania, które w tym tygodniu towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
Koordynator akcji Anna Rybka


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej podczas uroczystej akademii uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy Vb oraz Julii, Zuzanny i Bartka pod kierunkiem pani Małgorzaty Perkowskiej, Katarzyny Szymańskiej i Krzysztofa Kolatora, był przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego okazją do wyrażenia dumy z faktu bycia Polakami. Cała akademia w wielu z nas obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego, bo wcale niełatwo określić co tak naprawdę ma on oznaczać w naszych czasach… Może na początek spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje… To chyba dobry pierwszy krok do współczesnego patriotyzmu. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”