Galeria Szkoła

 ROK SZKOLNY 2021/2022


PRZYSZŁA DO NAS JESIEŃ.

Z okazji nadejścia jesieni, przedszkolaki wybrały się do lasu. Był to spacer inny niż zwykle, spacer w postaci ścieżki sensorycznej, zorganizowanej        w przedszkolu.

Ścieżka sensoryczna, to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla dzieci, a wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty.

Zabawy na ścieżce sensorycznej rozwijają układ dotykowy oraz dostarczają bodźców czuciowych w miejscach na ciele gdzie jest najwięcej receptorów – podeszwach stóp.

Dzieci chodziły po szyszkach, kasztanach, żołędziach, liściach i kolkach. Doznawały  przyjemnych dla nich, a czasem mniej przyjemnych wrażeń dotykowych, ale bawiły się świetnie. Zabawa trwała przez cały dzień.

A już niedługo  następny spacer.

Justyna Kubiak.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Dnia Kropki było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia działania. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.   Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Katarzyna Cybulska

Wrzosy  –  tajemniczy urok jesieni .

Te piękne rośliny to niewątpliwie oznaka zbliżającej się jesieni. Zachwycają nas  swoją urodą i różnorodnymi barwami. Z tego powodu postanowiliśmy cieszyć się klimatem  złotej polskiej jesieni w naszym przedszkolu . Dzieci wraz z nauczycielkami zasadziły wrzosy w doniczkach i na rabacie , aby przeniosły nas w magiczny jesienny klimat. Teraz cieszą oko przychodzących do przedszkola rodziców i dzieci. Mamy nadzieję , że zostaną z nami na dłużej.

Ewa Jasińska , Anna Ignasz

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Kampinos z dnia 8  września 2021r. w naszej szkole odbyły się w dniu 19 października wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Wybory przeprowadziła powołana przez Panią Dyrektor Martę Dobosz Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Grzesiak, Barbara Bargieł i Natalia Tomczak. Rada liczy obecnie 12 członków a wybory  objęły uczniów klas czwartych, którzy jeszcze nie mają swoich przedstawicieli w Radzie. O trzy  mandaty radnych walczyło 10 ochotników z klas czwartych. Zwycięska trójka to Maria Grzelak z klasy IVb, Milena Dobrzyńska
i Daria Błażejewska z klasy IVa.   W listopadzie odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos, podczas którego będziemy wybierać skład Prezydium rady i dyskutować
o sprawach naszej społeczności  szkolnej.

Tekst: Marta Kroc


 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy IV b i IV a wraz  z uczennicami z klasy VIIa pod opieką .p. Honoraty Płocińskiej przygotowali przedstawienie pod  tytułem ,,Awans zawodowy nauczycieli”. Po przedstawieniu uczniowie tych klas złożyli nauczycielom  życzenia. Następnie wszyscy obejrzeli filmik, w którym uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej opowiadali kim jest nauczyciel i za co są wdzięczni nauczycielom i pracownikom szkoły.

Tekst Honorata Płocińska

Zdjęcia Agata Celejewska


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek, 14 października 2021r.  odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: Pani Małgorzaty Brzezińskiej i Pani Katarzyny Barciak Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci klas pierwszych ubrane w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali  gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i ich rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i dyplomy.

Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. A rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

Tekst – Anna Rybka

Zdjęcia – Agata Celejewska


 CZYTANIE W JĘZYKU OBCYM – Lekturki już wybrane!!!

Książki to prawdziwa skarbnica wiedzy, a  ich czytanie  rozwija wyobraźnię, uwrażliwia i rozwija zdolności językowe. Dlaczego nie sięgnąć po książkę w języku obcym? Lekturki wybrane przez Panią Małgorzatę Perkowską i Panią Martę Kroc obejmują zagadnienia leksykalne i materiał gramatyczny na poziomie A1 i A2 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów naszej szkoły do samodzielnej pracy nad językiem. Akcja czytelnicza „Let’sreadin English” i „LustaufsLesen”  ma już w naszej szkole swoją tradycję i w tym roku szkolnym znalazła swoich kolejnych adresatów.  Książkę „Seasons and celebrations in Britain”Jackie Maguire będzie czytała uczennica klasy VIIbLena Kamińska, Antoni Kwiatkowski z klasy VIIb zgłębi lekturę „Australia and New Zealand”. Natomiast Maja Ciura wybrała lekturkę „London” a Julia Krakowiak przeczyta „Factfile England”. Zamiłowanie do czytania w języku niemieckim pokazała grupa uczniów z klasy VI.  Mini-lekturę: „Vier-Zimmer-Wohnung” będą czytały: Emilia Góral, Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska i Julia Pliszka oraz Zuzanna Białowąs i Agata Kupczyk.I choć krótko uczą się języka niemieckiego dziewczęta zgłosiły swoją chęć rozwijania kompetencji językowych poprzez samodzielną pracę nad tekstem obcojęzycznym. Lekturę „Sonah, sofern”, która porusza tematykę przyjaźni, tolerancji wobec innych będą zgłębiały uczennice klasy VIIIb Julia Giejbatowi Weronika Zalewska. Dziewczęta brały już udział w akcji w ubiegłym roku szkolnym.  W tym roku do  akcji dołączyły Julia i Kinga Ciurzyńskie  z klasy VIIIb z lekturką A.M. Wagner „BlinderPassagier”.

Trzymamy kciuki za wytrwałość, ambicję i życzymy miłej lektury.

Małgorzata Perkowska i Marta Kroc


ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia  8 października 2021r. w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych,  w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka z uczniami klas VIIIa, VIIIb, VIIa, VIIb oraz VI. Pogadanka z uczniami prowadzona była przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego-Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Z uczniami klas ósmych i szóstych  pogadankę przeprowadziła młodszy aspirant Marta Dymek, natomiast z uczniami klas siódmych pogadankę prowadził starszy sierżant Marek Frankowiak policjant z Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji.

Tematem spotkania była: odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwa związanego z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, palenie papierosów).

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom wiedzy dotyczącej konsekwencji prawnych, jakie mogą ponieść nieletni za łamanie prawa i za zachowanie niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. W trakcie pogadanki młodzież dowiedziała się, kim jest osoba “nieletnia”, czym jest demoralizacja i jakie są jej przyczyny. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat: odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnej czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjanci wyjaśnili skutki zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników czy funkcjonariuszy publicznych. Uczniowie zostali poinformowani o zjawisku cyberprzemocy  i zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Funkcjonariusze policji przedstawili środki wychowawcze i poprawcze jakie może zastosować Sąd Rodzinny wobec nieletnich sprawców czynów karalnych lub osób przejawiających symptomy demoralizacji. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli film „Szanuję, akceptuję, nie hej tuję”.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Świadczyły o tym szczegółowe i konkretne pytania, które zadawali przedstawicielom policji.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tej pogadance przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Pedagog szkolny- Anna Rybka


PROFILAKTYKA SZKOLNA

Miesiąc wrzesień w Szkole Podstawowej w Kampinosie zgodnie z programem wychowawczo-profilaktycznym, minął nam pod hasłem „Miesiąc uważności”.  Jak wiemy powrót do „normalnej” rzeczywistości, z nauką stacjonarną w szkołach i codziennym, bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami,  okazał się dla wszystkich bardzo stresujący. Głównym celem całej społeczności szkolnej było nawiązanie komunikacji między uczniem -nauczycielem, nauczycielem – rodzicem. W miesiącu wrześniu skoncentrowaliśmy się szczególnie na aktywnym słuchaniu naszych uczniów. Podsumowaniem tego działania był program profilaktyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli pt. „NOWA SYTUACJA – NOWE WYZWANIA, czyli jak bezstresowo powrócić do nauki stacjonarnej”, który został przeprowadzony przez trenera z  Ośrodka Profilaktyki społecznej w Krakowie w dniu 29 września 2021r.

W tym dniu odbyły się także warsztaty dla uczniów klas ósmych pt. „Strongmani”. Uczniowie dowiedzieli się, że prawdziwa siła nie płynie z mięśni, ale z wiary we własne możliwości i pewności siebie. Nie powinniśmy używać przemocy, a swoje relacje budować  na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Powinniśmy rozpoznawać swoje emocje i rozładowywać te negatywne w sposób akceptowalny społecznie.

Pedagog szkolny – Anna Rybka

WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

21 września 2021 roku uczniowie klas 8 ze  Szkoły Podstawowej w Kampinosie odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, obejrzenie bogatej kolekcji warzyw i owoców oraz poznanie wielu gatunków ciekawych roślin. Po ogrodzie oprowadzał nas przewodnik. W interesujący sposób opowiadał o roślinach, które kolejno oglądaliśmy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez mostek. Mogliśmy podziwiać r róże, hortensje, drzewa pochodzące z różnych krajów,  a na koniec oglądaliśmy różnego rodzaju trawy, wrzosowiska i kolorowe liście drzew.

W Ogrodzie Botanicznym rosły także drzewa owocowe, których dojrzałe owoce mogliśmy podziwiać. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów. Widzieliśmy również ogród stworzony na wzór ogrodu japońskiego, widzieliśmy typowe japońskie drzewa wiśniowe. Na koniec wycieczki, uczniowie mieli za zadanie zrobić zdjęcie jednej z roślin, a w domu wykonać o niej krótką notatkę.


Wycieczka klas siódmych pod hasłem: „Poznaj miasto Kopernika” 21.09.2021r.

Korzennym smakiem piernika toruńskiego klasa VIIa i VIIb rozpoczęły swoją wycieczkę do miasta najsłynniejszego astronoma Mikołaja Kopernika. Nasza przygoda zaczęła się od warsztatów piernikarskich w słynnej manufakturze najznakomitszych na świecieciasteczek. Z masy piernikowej lepiliśmy przeróżne kształty i formy, powstawały serca, podkowy, domki, aniołki, które potem wypiekliśmy i zabraliśmy na pamiątkę tego kulinarnego doświadczenia. Po piernikowej uczcie przenieśliśmy się w całkiem inny świat interaktywnych urządzeń w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Tam badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawaliśmy prawa przyrody i wykonywaliśmy eksperymenty. Trasą między Kościołem Mariackim, Rynkiem Staromiejskim i Pomnikiem Kopernika znaleźliśmy się w Planetarium – centrum popularyzacji Kosmosu. Poruszaliśmy się po wszechświecie  między planetami naszego Układu Słonecznego. I  po trudach podróży niektórzy naprawdę „odlecieli”  w wygodnych fotelach planetarium.

Tekst: M.Kroc, M.Perkowska

Zdjęcia: M.Wrocławska


82 rocznica Bitwy nad Bzurą

16 września na cmentarzu wojennym w Granicy odbyły się obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uczniowie klas ósmych szkoły Podstawowej w Kampinosie godnie reprezentowali naszą szkołę na uroczystości patriotyczno-religijnej.

Podczas uroczystości odbyła się polowa Msza św. odprawiona przez Proboszcza Parafii Kampinos, w której uczestniczyli samorządowcy, służby mundurowe, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. Po Mszy św. żołnierze  Kompani Honorowej Wojska Polskiego oddali salwę honorową, a list od pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej odczytał gen. bryg. Kazimierz Dyński. Ważnym wydarzeniem w tym dniu było odznaczenia pana Jana Gromnickiego – Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich” złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Na zakończenie obchodów złożono kwiaty pod pomnikiem.

Po uroczystościach odbył się poczęstunek  w ramach pikniku wojskowego.


NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie, którego X edycja miała miejsce w tym roku, odbyło się także w murach naszej szkoły. Uczniowie klas ósmych oraz nieco starsze pokolenie reprezentowane przez p. Dyrektor Martę Dobosz, p. Wójt Monikę Ciurzyńską, księdza proboszcza Bogusława Zalewskiego oraz nauczycieli: p. Annę Rybkę, p. Honoratę Płocińską, p. Martę Wrocławską i p. Marka Więska zagłębili się w lekturze ” Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie zorganizowała i poprowadziła polonistka- p. Joanna Kiełbasa, która przybliżyła sylwetkę autorki oraz tematykę dramatu. Nasza aula teatralna zamieniła się na chwilę w salonik literacki z XIX wieku, a emocjonujące, przygotowane z niezwykłym zaangażowaniem wystąpienia czytających wzbudziły żywy aplauz publiczności. Miejmy nadzieję, że w kolejnym roku będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W naszej szkole dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Brzydka pogoda uniemożliwiła uroczyste świętowanie na boisku szkolnym, dlatego też uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Po kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do szkół i swoich obowiązków.

Wracamy do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki.

Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


ROK SZKOLNY 2020/2021


KOSMETYKI DO AFRYKI – akcja charytatywna w naszej szkole

Hojność darczyńców, w tym uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły w dobie zdalnego nauczania, jest naprawdę wielka i raduje nasze serca.

Dzieki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej ogólnopolska akcja charytatywna  KOSMETYKI DO AFRYKI zorganizowana przez p. Joannę Kiełbasę, p. Annę Rybke i uczniów klasy VIIIb zakończyła się wielkim sukcesem. Świadczą o tym zdjęcia zamieszczone poniżej, na których widać ilość zgromadzonych artykułów higienicznych.

Wszystkie dary, dnia 23 kwietnia zostały spakowane przez uczennice z klasy VIIIb Julię Kubiak i Michalinę Woźniak, a następnie dostarczone do Fundacji Dzieci Afryki, z siedzibą w Warszawie, skąd wyruszą w maju do sierocińca w Ayos, w Kamerunie.

Dziękujemy Ludziom Pięknych Serc za podarowanie wielu przydatnych artykułów higienicznych dziewczętom z sierocińca w Ayos.

Anna Rybka i Joanna KiełbasaŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole obchody  zainicjowały panie: Anna Rybka i Joanna Kiełbasa i skutecznie zachęciły do obchodów tego dnia wszystkich uczniów szkoły podstawowej.                        

Ze względu na panującą pandemię oraz dzień wolny od zajęć dydaktycznych, obchodziliśmy go w tym roku w sposób niekonwencjonalny.  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyjęli wirtualne wyzwanie, które miało na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po pracach nadesłanych przez uczniów- działania przyniosły skutek.

Ponadto każda klasa wzięła udział w lekcji wychowawczej oraz obejrzała film będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu.  Jego celem było podniesienie świadomości dzieci
i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.

Ważne jest, że wszyscy solidaryzujemy się w tym dniu z osobami dotkniętymi autyzmem, bowiem głównym problemem dzieci autystycznych i ich rodzin jest niezrozumienie oraz krzywdzące a czasem wręcz okrutne reakcje na ich specyficzne zachowanie. Dlatego tak ważne jest, aby choć w tym jednym dniu w roku poświęcić im trochę uwagi.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy za dołączenie do obchodów i zachęcamy do udziału za rok.

Koordynator akcji
Anna Rybka
Joanna Kiełbasa


TEST DIAGNOSTYCZNY W ZAKRESIE POZIOMU PRZYGOTOWANIA UCZNIÓW DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej, z zachowaniem reżimu sanitarnego, przystąpili w dniach 17-19 marca 2021r. do testu diagnostycznego w zakresie przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty tzw. egzaminu próbnego.

Po dotarciu do szkoły, zarejestrowaniu się, zmierzeniu temperatury, zabezpieczeni w maseczki uczniowie udali się na II piętro w budynku B szkoły, gdzie w czterech klasach czekali na rozpoczęcie egzaminu. Codziennie egzamin rozpoczynał się punktualnie o godz. 9.00, zgodnie z poniższym harmonogramem:

17 marca br. (środa) – język polski

18 marca br. (czwartek) – matematyka

19 marca br. (piątek) – język angielski i język niemiecki

Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty przeprowadzany został wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Uczniowie ogólnie powiedzieli, że test nie był trudny, ale podczas egzaminu z matematyki stwierdzili, że musieli być bardzo skoncentrowani na pracy, gdyż czas pracy z arkuszem był za krótki.

Życzymy uczniom samych wysokich not za pracę z testem diagnostycznym oraz maksymalnej liczby punktów na egzaminie właściwym w maju.

Pedagog szkolny

Anna Rybka


Apel podsumowujący pracę uczniów Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego
w Kampinosie w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

NASI MISTRZOWIE I MISTRZYNIE!

Koniec pierwszego semestru to czas na podsumowanie ciężkiej i wytężonej pracy. Pomimo, że nauka w tym roku szkolnym odbywa się on-line i stacjonarnie nasi uczniowie nie tracą zapału do wytężonej pracy. Wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem nie tylko
w życie szkoły i klasy, ale również promują ją na wielu konkursach.

3 lutego, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2020/2021. Podczas apelu uczniowie klas I-III otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody za konkursy szkolne: plastyczne i plastyczno-językowe. Uczniowie klas starszych nagrody i dyplomy będą odbierać indywidualnie.

Uczniowie klas I-VIII aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pedagog szkolny pani Anna Rybka.  W tym roku realizację projektu połączyliśmy z obchodami Międzynarodowego Dnia Tolerancji, ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień przypadającym na 21 listopada oraz Dniem Praw Dziecka, który wypada 20 listopada. Ze względu na panująca  pandemię, przebiegał on w sposób niekonwencjonalny.

Wszystkie działania, które odbyły się w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego pogłębiły wiedzę uczniów na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.

Za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie edukacyjno-profilaktycznym „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, dzięki naszym sponsorom Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i właścicielowi Zakładu Stolarskiego WoodArt panu Wojciechowi Rybce uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i statuetki. Oto nasi mistrzowie:

MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 na poziomie klas I-III zostali:

 1. Zaranowicz Marta klasa IIa
 2. Tomczak Julia klasa IIa
 3. Skubisz Maria klasa IIc
 4. Szewczyk Maja klasa IIIa
 5. Jędrzejewska Emilia klasa IIIa
 6. Popielas Julia klasa IIIa

VICE MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 na poziomie klas I-III zostali:

 1. Stalpińska Alicja klasa IIa
 2. Szymańska Jagoda klasa IIa

Na poziomie klas IV-VIII  MISTRZAMI TOLERANCJI 2020 zostali:

 1. Krajewski Bartek klasa IVa
 2. Jędrzejewska Amelia klasa V
 3. Lewandowska Amelia klasa V
 4. Łopacińska Aleksandra klasa V
 5. Zaranowicz Alicja klasa VIb

Wszyscy uczniowie z dwóch klas – IIc i VIb, wraz z wychowawczyniami włączyli się
w realizację projektu edukacyjno-profilaktycznego „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”, dlatego też zostali nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem za wkład pracy i zaangażowanie.

Nasza Szkoła promuje ideę życzliwości oraz koleżeńskie postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa
w swoim otoczeniu. W związku z powyższym w I semestrze pedagog szkolny pani Anna Rybka wraz z uczniami klas drugich i trzecich zrealizowała zajęcia profilaktyczne,
w  ramach kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”
Cartoon Network. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom problemu dokuczania, uświadomienie im form zjawiska, kształtowanie w dzieciach postaw empatycznych, a także poznanie sposobów radzenia sobie z dokuczaniem innych osób.  Dzieci mogły dowiedzieć się jak czuje się osoba, której ktoś dokucza, jak również co może być powodem tego, że ktoś jest niemiły w stosunku do innym. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w ogólnej dyskusji i  zaplanowanych zabawach.

Nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie w semestrze zimowym roku szkolnego 2020/2021  brali udział w Ogólnopolskim Programie Lingos dla Szkół, który ma na celu  wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach języka angielskiego. To efektywne narzędzie wpisuje się w priorytety polityki oświatowej państwa i rozwija kompetencje kluczowe uczniów. Uczeń  traktując naukę jak zabawę  każdego dnia wzbogaca swoje słownictwo. Dzięki pracowitości i zaangażowaniu uczniów nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby przerobionych lekcji i osób korzystających z tej nowoczesnej  i skutecznej formy nauczania języka obcego,  uzyskując dla naszej szkoły Certyfikat  Jakości Kształcenia Języka Obcego Programu Lingos dla Szkół. Najwytrwalsi uczniowie, dzięki koordynatorowi programu na terenie naszej szkoły p. Małgorzacie Perkowskiej, otrzymali Certyfikat Pilnego Ucznia za systematyczną i efektywną naukę języka obcego w aplikacji Lingos.  Byli to następujący uczniowie:

Klasa IIc – Maksymilian Tomczak

Klasa IIIa – Dobrzyńska Milena, Giejbatow Pola, Jędrzejewska Emilia, Nikodem Marcel, Julia Popielas, Maja Szewczyk, Oriana Wojdylak, Mateusz Zduńczyk, Bartłomiej Szumski

Klasa III b – Maria Grzelak, Franciszek Majcher

Klasa IVa – Weronika Antkowiak, Alan Grzywiński, Anastazja Komorowska, Maja Kowalska, Sebastian Kubiak, Antonina Leszczyńska, Sebastian Orzechowski, Agata Połeć, Mikołaj Tymofiewicz, Szymon Zawadzki, Filip Zdankiewicz

Klasa V – Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Natalia Matras

Klasa VIa – Stanisław Majcher, Natalia Tomczak, Szymon Biernacki

Klasa VIb – Maja Ciura, Dominik Dobrzyński, Karolina Jurczak, Julia Krakowiak, Anna Nowicka, Dominik Rewucki, Alicja Zaranowicz, Antonina Zawadzka, Anna Zdunek

Klasa VII a – Aleksander Tomczyk

Klasa VII b – Julia Ciurzyńska, Kinga Ciurzyńska, Julia Giejbatow, Nikodem Jośko, Kacper Kułakowski, Aleksandra Wilczyńska, Zalewska Weronika

Klasa VIII a – Bartłomiej Stankiewicz, Alan Szafrański

Klasa VIII b – Bartosz Lewandowski, Joanna Stasiak, Andżelika Szymańska, Julia Kubiak, Karolina Zduńczyk

Dla każdej szkoły dumą są uczniowie, którzy biorąc udział w konkursach i zawodach odnoszą w nich sukcesy, zdobywają laury, wysokie miejsca. Nasi mistrzowie i mistrzynie odnieśli w I semestrze sporo sukcesów:

Konkurs plastyczno-językowy „Portret Królowej Wielkiej Brytanii” dla uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej zorganizowany przez zespół nauczycieli języków obcych, pod czujnym okiem p. Małgorzaty Perkowskiej.

Oto laureaci :

 • I miejsce: Aleksandra Wilczyńska – kl.VIIb, ex aequo Julia Popielas – kl. IIIa,
 • II miejsce: Amelia Lewandowska – kl.V, ex aequo Maria Grzelak – kl. IIIb,
 • III miejsce: Julia Krakowiak – kl. VIb, ex aequo Blanka Pol – kl. IVb,

Wyróżnienia otrzymali:

 • Maja Szewczyk – kl. IIIa oraz Amelia Jędrzejewska – kl. V.

Okazało się, że nasi uczniowie mają wielkie serca, bowiem konkurs Bożonarodzeniowy GWIAZDKA cieszył się ogromnym powodzeniem. Prace konkursowe przeznaczone były na wzbogacenie kiermaszu podczas akcji „Patrol św. Mikołaja”. Konkurs bożonarodzeniowy zorganizowała i koordynowała na terenie szkoły p. Anna Rybka.

Oto zwycięscy w poszczególnych kategoriach:

Na poziomie klas I-III w kategorii „Kartka świąteczna” :

I miejsce –  Jagoda Szymańska kl. IIa

II miejsce – Tosia Sawicka kl. Ia i Ania Krakowiak kl. Ia

III miejsce – Marcel Nikodem kl. IIIa i Natalia Korolewska kl. IIa

Wyróżnienie otrzymała Maria Grzelak kl. IIIb

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Kartka świąteczna” :

I miejsce – Julia Krakowiak kl. VIb i Michał Stangreciak kl. VIIIb

II miejsce – Agata Połeć kl. IVa

III miejsce – Bartek Lewandowski kl. VIIIb i Alicja Zaranowicz kl. VIb

Wyróżnienie otrzymał Paweł Korolewski kl. V

Na poziomie klas I-III w kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” :

I miejsce – Julia Popielas kl. IIIa

II miejsce – Maria Grzelak kl. IIIb i Helena Karolak kl. IIb

III miejsce – Wiktoria Kowalska – kl.IIc i Jakub Stachlewski kl. IIc

Wyróżnienie otrzymują:  Mateusz Rewucki kl. IIIa i Emilka Jędrzejewska kl. IIIa

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” :

I miejsce – Michał Stangreciak kl. VIIIb i Antonina Zawadzka kl. VIb

II miejsce – Maja Kozłowska kl. IVb i Agata Kupczyk kl. V

III miejsce – Julia Szumska kl. VIIa i Szymon Zaręba kl. VIIa

Wyróżnienie otrzymują:  Amelia Jędrzejewska kl. V i Dominik Rewucki kl. VIb

Na poziomie klas I-III w kategorii „Ozdoba świąteczna” :

I miejsce – Maja Szewczyk kl. IIIa i Marta Zaranowicz kl. IIa

II miejsce – Maksymilian Tomczak kl. IIc i Julia Tomczak kl. IIa

III miejsce – Jan Tomczak kl. Ia

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Ozdoba świąteczna” :

I miejsce – Maja Leśniewicz kl. IVa, Tobiasz Kęska kl. V i Aleksandra Wilczyńska kl. VIIb

II miejsce – Hanna Karolak kl. VIa i Agata Kupczyk kl. V

III miejsce – Michał Stangreciak kl. VIIIb i Alicja Zaranowicz kl. VIb

Wyróżnienie otrzymują: Natalia Tomczak kl. VIa, Blanka Pol kl. IVb i Szymon Zawadzki kl. IVa

Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali, dzięki uprzejmości Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i zaprzyjaźnionym firmom cenne nagrody i dyplomy.  Dodatkową nagrodą dla uczniów klas IV-VIII biorących udział w konkursie bożonarodzeniowym GWIAZDKA była ocena celująca za każdą wykonana pracę, którą otrzymali od nauczyciela plastyki p. Aliny Zalewskiej.

Dzisiejszy apel to świetny sposób, żeby ich docenić i zmobilizować pozostałych uczniów do większej aktywności. Pani Dyrektor Marta Dobosz gratulowała odniesionych sukcesów
i życzyła siły i zapału na II semestr.

Podsumowując należy pamiętać, iż nieważne, czy ktoś jest trochę zdolny, czy szczególnie uzdolniony. Każdy powinien rozwijać swoje zdolności. Warto inwestować swój czas
i wysiłek, widząc cel, do którego zmierzamy.

Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jeszcze więcej sukcesów i radości.

Pedagog szkolny – Anna Rybka


PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
„EKOPAKA – ZAMYKAMY OBIEG SUROWCÓW”

 

W styczniu 2020r. nasza szkoła wysłała zgłoszenie i gotowość do realizacji programu edukacji ekologicznej „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” opracowanego  przez firmę INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Byliśmy jedną z 30 szkół
z Województwa Mazowieckiego zakwalifikowaną do realizacji całorocznego programu.

Dzięki całorocznej realizacji  programu dzieci zrozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci. Jest to materiał, z którego można stworzyć coś nowego. Program wprowadził uczniów kl. I-III i koła ekologiczno-przyrodniczego klas IV w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Nasza placówka  miała szansę wzbogacić swoje zbiory o edukacyjno-zabawowe pakiety ekologiczne oraz przeprowadzić ciekawe zajęcia na temat wykorzystania surowców, recyklingu opakowań i zrównoważonego rozwoju. Przeprowadzone zajęcia skupiały się wokół 8 surowców: papier, szkło, drewno, aluminium i inne metale, opakowania wieloformatowe, bioodpady, tworzywa sztuczne, elektroodpady.

Materiały i przeprowadzone zajęcia stacjonarne i on-line pomogły przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom informacje o tym:

– skąd się biorą surowce,

– jak je wykorzystujemy w produkcji opakowań i produktów,

– co powstaje w wyniku recyklingu odpadów,

– czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym.

W czerwcu i w grudniu 2020r. zostały przygotowane i przesłane do organizatora obszerne relacje z realizacji programu.

Szkolny koordynator Programu

Małgorzata Osińska


WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO
„PORTRET KRÓLOWEJ WIELKIEJ BRYTANII”

Dnia 17 grudnia 2020 został rozstrzygnięty konkurs językowo- plastyczny  „Portret Królowej Wielkiej Brytanii”. Był to konkurs wewnątrzszkolny i brało w nim udział 36 uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, a zakwalifikowane prace były przepiękne. Głównymi celami konkursu była popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac do konkursu i wyłoniła następujących laureatów :

I miejsce: Aleksandra Wilczyńska (kl.VII b), ex aequo Julia Popielas (kl. III a)

II miejsce: Amelia Lewandowska (kl.V), ex aequo Maria Grzelak (kl. III b)

III miejsce: Julia Krakowiak (kl. VIb), ex aequo Blanka Pol (kl. IVb)

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Szewczyk (kl. III a) oraz Amelia Jędrzejewska (kl. V)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Nasze gratulacje łączymy z życzeniami dalszych tak interesujących i kreatywnych pomysłów, dostarczających członkom jury niesamowitych wrażeń estetycznych podczas oceny prac konkursowych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkową ocenę celującą z języka angielskiego.

Dyplomy oraz nagrody zostaną rozdane na apelu podsumowującym pracę szkoły za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Zgodnie z obietnicą dwie najpiękniejsze prace zostaną wysłane Królowej Elżbiecie II do Pałacu Buckingham.


SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Pierwszy dzień naszych obchodów 16 listopada 2020r., upłynął pod hasłem Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji napisali piękne wiersze, z których na szkolnym korytarzu powstała „Szkolna Aleja Życzliwości”.
Anna Rybka
koordynator akcji

KONKURS PLASTYCZNY „ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, NIE OD ŚWIĘTA” – ROZSTRZYGNIĘTY  

W ramach obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień, odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Życzliwość na co dzień, nie od święta”. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaskoczyli nas ilością nadesłanych prac oraz pięknym i oryginalnym wykonaniem plakatów. Jury po długiej naradzie przyznało następujące miejsca:

Na poziomie klas I-III

I miejsce – Maja Szewczyk klasa IIIa i Julia Tomczak klasa IIa

II miejsce – Emilia Jędrzejewska klasa IIIa i Julia Popielas klasa IIIa

III miejsce – Jagoda Szymańska klasa IIa

Na poziomie klas IV-VI

I miejsce – Amelia Lewandowska klasa V i Maja Kozłowska klasa IVb

II miejsce – Amelia Jędrzejewska klasa V

III miejsce – Bartek Krajewski klasa IVa

Wyróżnienie otrzymał Tobiasz Kęska klasa V

Na poziomie – praca zbiorowa

I miejsce otrzymały siostry Marta Zaranowicz klasa IIa i Alicja Zaranowicz klasa VIb

Nagrody i dyplomy uczniom zostaną wręczone na apelu porządkowym podsumowującym pracę szkoły za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Organizator konkursu

pedagog szkolny – Anna Rybka

………

Poniżej znajduje się sprawozdanie ze „Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”
sprawozdanie projekt 2020

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

23 października 2020r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zmagania w konkursach przedmiotowych. Dziś z królową polskich nauk – matematyką – zmierzyli się uczniowie klasy VIIIa Amelka Ciurzyńska i Michał Tomczak.
Jak wszyscy wiemy ogólny obraz matematyki w społeczeństwie jest taki, że to nauka bardzo trudna i nieprzystępna. Tymczasem ma ona swoją logiczną konstrukcję. Jeżeli to dostrzeżemy, zaczniemy nabierać ochotę na naukę matematyki, a im więcej edukacji, tym staje się ona łatwiejsza. Z tego założenia wyszli uczestnicy dzisiejszego konkursu, którzy podjęli wyzwanie logicznego myślenia.
Życzymy im sukcesów i przejścia do kolejnego etapu.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020-2021

Dnia 16 października 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W świetle nowego regulaminu SU funkcje kierowniczo-reprezentacyjne będą powierzane uczniom z klas VI-VIII.
Decyzją uczniów uprawnionych do głosowania, funkcja przewodniczącego SU została powierzona Janowi Wolskiemu z kl. VIII B (42 głosy).
Zastępcą przewodniczącego została Julia Krakowiak, uczennica kl. VI B (18 głosów).
Funkcję skarbnika pełnić będzie Julia Dziedzic z kl. VII A (15 głosów).
Do sekcji wspierającej działania i inicjatywy SU wchodzą:
– Julita Stecko, kl. IV A – 18 głosów
– Julia Staszczak, kl. IV B – 13 głosów
– Anastazja Komorowska, kl. IV A – 10 głosów

WSZYSTKIM KANDYDATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Tekst – opiekunowie Samorządu
Zdjęcia Anna Rybka


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Podczas niekonwencjonalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2020r. odbyła się bardzo ważna uroczystość dla uczniów klas pierwszych – Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Marii Morgaś i Pani Małgorzaty Marciniak oraz nauczyciela współorganizującego proces kształcenia Pani Kamili Krakowian.
Uczniowie w pięknych granatowych biretach czekali z niecierpliwością w swoich klasopracowniach na Panią Dyrektor. Punktualnie o godz. 9.00 Pani Dyrektor Marta Dobosz przyszła do klasy Ia, powiedziała do uczniów kilka miłych słów, następnie dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. O godz. 9.30 udała się do uczniów z klasy Ib. Uczniowie tej klasy wykazali się talentem muzycznym prezentując piosenkę „Wesoło nam”. Następnie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców i Dyrektora Zespołu. Na zakończenie uczniowie skosztowali słodkich pyszności przygotowanych przez ich rodziców.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY

Dnia 13 października 2020r. od godz. 10.00 do 13.00 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie Aleksandra Komorowska, Amelia Ciurzyńska i Bartłomiej Stankiewicz przygotowała lokal wyborczy i karty do głosowania. Głosowało 192 uczniów gminy Kampinos. Oddano tylko 2 głosy nieważne. O mandaty walczyło 26 uczniów Szkoły Podstawowej w Kampinosie. Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się 6 kandydatów, na poziomie klas V – 6 kandydatów, na poziomie klas VI – 4 kandydatów i na poziomie klas VII – również 6 uczniów natomiast na poziomie klas VIII – 4 uczniów.
Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos w latach 2020\2021 uzyskało 15 uczniów:
Na poziomie klas IV – Julia Szymańska, Anastazja Komorowska i Julita Stecko
Na poziomie klas V- Amelia Jędrzejewska, Julia Pliszka i Aleksandra Łopacińska
Na poziomie klas VI- Anna Zdunek, Iga Tarczyluk i Adam Jakubik
Na poziomie klas VII – Szymon Czapnik, Nikodem Jośko i Michał Lewandowski
Na poziomie klas VIII – Sebastian Stępień, Kamila Al-Kanani i Jan Nagot
Gratulujemy uzyskania mandatu radnego i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Kampinos.

Tekst i zdjęcia Marta Kroc


WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

Jesienny poranek 5 października 2020r. przywitał uczniów klas szóstych piękną, słoneczną pogodą. Po sprawdzeniu listy obecności, uczniowie pod opieką wychowawczyń – pani Małgorzaty Perkowskiej i pani Marty Wrocławskiej oraz pedagoga szkolnego pani Anny Rybki udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Spacer z przewodnikiem, alejkami ogrodu przysporzył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników wycieczki z zaciekawieniem słuchał nowinek na temat różnych gatunków roślin.
Dzięki żywej lekcji przyrody uczniowie poznali bogatą kolekcję roślin drzewiastych, tropikalnych, leczniczych i kwiatów. Wędrowali górskim szklakiem, poznając roślinność górską. Jednak największą atrakcją cieszyła się kolekcja roślin tropikalnych i subtropikalnych, która znajdowała się w szklarni o powierzchni 2000 m2. Zgromadzono tu około 1500 taksonów występujących w strefie klimatu ciepłego. Do najciekawszych grup należy największa w Polsce kolekcja roślin cytrusowych.
W poznawaniu roślin uczniowie mogli wykorzystać wszystkie zmysły, dotykały wąchały i oglądały. W zachwyt wprawiło ich oglądanie kwitnących kwiatów i spotkanie z papużkami.
Młodzi botanicy z uśmiechem wrócili do Kampinosu, licząc na kolejne spotkania ze światem floty i fauny.
Dziękujemy panu Markowi Lewandowskiemu właścicielowi BP Chopin za dzień pełen wrażeń.

Tekst – Anna Rybka
Zdjęcia – Małgorzata Perkowska i Anna Rybka


Lekturki już wybrane!!!

Akcja propagowania czytelnictwa w języku angielskim i niemieckim znalazła w nowym roku szkolnym swoich kolejnych adresatów. Mamy już pierwszych śmiałków, ambitnych i solidnych amatorów czytania w językach obcych. Książkę „Warriors” Erin Hunter będzie czytała uczennica klasy VIB Lena kamińska, Kalina Węgrzyn  z klasy VIB zgłębi lekturkę „Little Red Riding Hood”. Natomiast Sandra Kozłowska wybrała lekturkę „The Magic Cooking Pot”. Książki wybrane przez Panią Małgorzatę Perkowską i Panią Martę Kroc obejmują zagadnienia leksykalne i materiał gramatyczny na poziomie A1 w Europejskim Opisie Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów naszej szkoły do samodzielnej pracy nad językiem. Zamiłowanie do czytania w języku niemieckim pokazała grupa uczniów z klasy Va. Dwie mini-lekturki: „ Die drei kleinen Schweinchen” oraz „Das Dschungelbuch”  będą czytali: Emilia Góral, Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Amelia Bogucka, Zuzanna Białowąs, Natalia Matras oraz Kacper Nowicki. I choć uczą się języka niemieckiego drugi rok  zgłosili swoją chęć rozwijania kompetencji językowych, poprzez samodzielną pracę nad tekstem obcojęzycznym. Lekturę „Spannende Tour im Schwarzwald” na poziomie A1-A2 będą zgłębiały uczennice klasy VIIb Julia Giejbatow i Weronika Zalewska, które już w ubiegłym roku brały udział w akcji. Tym razem będą pracowały nad lekturą w tandemie, czytając naprzemiennie rozdziały książki i wymieniając się ich treścią. Trzymamy kciuki i podziwiamy!

Małgorzata Perkowska i Marta Kroc


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Powitaliśmy rok szkolny 2020/2021

Wakacje się skończyły, czas na szkołę! 1 września 2020r uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali bardzo długą przerwę w nauce szkolnej spowodowaną panującą pandemią, a przywitali nowy rok szkolny. Wielu z nich przybyło z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. O godzinie 9.00 na boisku ORLIK odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektor Zespołu Pani Marta Dobosz. Pani Dyrektor przywitała po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów, nauczycieli, gości oraz rodziców. Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z nauką. Podczas inauguracji roku szkolnego dyrektor Zespołu poinformowała o zmianach organizacyjnych, przedstawiła wychowawców klas i nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą czuwali nad procesami edukacyjnymi. Zwróciła także uwagę, że kolejny rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną nowe wyzwania. Pani dyrektor wręczyła swoim nauczycielom p. Annie Węgrzyn i p. Andrzejowi Andryszczykowi akty nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Podziękowała p. Renacie Zakowanej i p. Ewie Waśkiewicz za zaangażowanie w pracę jaką wykonywały pełniąc funkcję dyrektora i wicedyrektora szkoły. Pani Renata Zakowana skierowała kilka ciepłych słów do całej społeczności szkolnej, dziękując za wkład pracy i współpracę całej społeczności w ostatnich trzech latach. Pan Sebastian Wardziak – zastępca Wójta Gminy Kampinos, po złożeniu przysięgi przez p. Agnieszkę Kurlanc i p. Magdalenę Młynarczyk wręczył paniom akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Życzył całej społeczności szkolnej sukcesów w nowym roku szkolnym. Podziękował pani Renacie Zakowanej za trud pracy jaki włożyła pełniąc funkcję dyrektora Zespołu. Oficjalnie powitał panią Martę Dobosz, która od 1 września będzie pełniącym obowiązki dyrektorem Zespołu. Po części oficjalnej odbyło się krótkie spotkanie wychowawców z uczniami.
W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Pan Sebastian Wardziak – zastępca Wójta Gminy Kampinos, Pani Agnieszka Więckowska – kierownik referatu ds. organizacji, kadr i obsługi oświaty, Pani Wioletta Pajdak – przewodnicząca komisji oświaty, spraw społecznych, kultury i sportu, Pan Krzysztof Sucharski – przewodniczący Rady Gminy Kampinos, Ksiądz Jan Franciszek Sudoł – proboszcz parafii Kampinos, Pani Anna Komorowska – przewodniczącą Rady Rodziców oraz członkowie Rady Rodziców Pani Agnieszka Kęska i Pan Michał Ciura.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom wiele sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole, a nauczycielom i rodzicom satysfakcji i zadowolenia ze współpracy z dziećmi i młodzieżą .

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


ROK SZKOLNY 2019/2020


Niekonwencjonalne zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów klas I – VII

Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z upragnionymi wakacjami wszystkich uczniów. Gdyby nie pandemia koronawirusa, zakończenie roku odbyłoby się w tradycyjny sposób, jednak uroczystej akademii nie było. Wychowawcy poszczególnych klas I-VII z utęsknieniem czekali na swoich uczniów w salach lekcyjnych. Ze względu na pandemię uczniowie indywidualnie odbierali świadectwa, nagrody i dyplomy od swoich nauczycieli.
Gratulujemy uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

 • ABSOLWENCI 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZEZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Ani się nie obejrzeliśmy i już zakończył się rok szkolny 2019/2020. Był to rok pełen nowych wyzwań dla każdego z nas i wielu sukcesów. Z pewnością był kolejną ważną kartą w księdze naszego życia. Ostatni rok szkolny pokazał, że Szkoła Podstawowa w Kampinosie, uczniowie, rodzice i nauczyciele, stanowią jedną drużynę. To co wydawało się niemożliwe, okazało się osiągalne.
Dzięki wytężonej pracy 44 uczniów naszej szkoły stało się absolwentami. Wszyscy uczniowie zasługują na wyróżnienie, ale cały człon tej drużyny, na czele z wychowawczyniami p. Beatą Walczak, p. Małgorzatą Osińską i nauczycielem wspierającym p., Martą Wrocławską, stanowią następujący uczniowie:
Klasa VIIIa:
1. Kiełbasa Filip – srebrny absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Ciurzyńska Weronika – brązowy absolwent roku szkolnego 2019/2020
3. Więckowski Jakub
4. Szczerba Aleksandra
5. Kowalska Daria
6. Wachnik Dominika
7. Lewandowska Kinga
8. Pietrzak Piotr
Klasa VIIIb:
1. Mączkowska Gabriela – złoty absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Peczka Wiktoria
3. Jaroszyńska Julia
4. Zdunek Maja
5. Wieczorek Tymoteusz
6. Wisniewska Wiktoria
7. Liszkiewicz Wiktoria
8. Szymańska Oliwia
Pani dyrektor Renata Zakowana wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy rzetelnie wywiązywali się ze swoich szkolnych obowiązków i osiągnęli tym samym bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomami nagrodzono również osoby, które osiągnęły 100% frekwencji na zajęciach, a także uczniów prężnie działających w Młodzieżowej Radzie Gminy, poczcie sztandarowym i Samorządzie Uczniowskim.
Pani Wójt Gminy Kampinos Monika Ciurzyńska wręczyła uczniom klas ósmych i nauczycielom p. Małgorzacie Osińskiej, p. Beacie Walczak, p. Marcie Wrocławskiej i p. Annie Rybce pamiątkowe upominki.
Dyrektor Renata Zakowana podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Wiele ciepłych słów do Pani dyrektor, uczniów klas ósmych i nauczycieli obecnych na sali, skierowała Pani Wójt Monika Ciurzyńska, która była obecna na uroczystości oraz Pan Krzysztof Sucharski Przewodniczący Rady Gminy Kampinos.
Życzymy naszym absolwentom wiele sukcesów w szkole średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


Konkurs KRUS

Uczniowie naszej szkoły biorą rokrocznie udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS. W tym roku I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Amelia Lewandowska, a wyróżnienie otrzymała Karolina Jurczak z klasy Vb.
Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Alina Zalewska.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst Anna Rybka, zdjęcia p. Lewandowska


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020.

Czwartek 18.06.2020r. EGZAMIN DZIEŃ TRZECI – JĘZYK ANGIELSKI

Nasi wspaniali uczniowie klas ósmych pomimo trudnych warunków, związanych z panującym reżimem podczas egzaminów, z jakim musieli się zmierzyć, dali radę i zakończyli trzeci dzień egzaminów.
Po egzaminach z języka polskiego i matematyki nadszedł czas na język obcy. Wszyscy nasi uczniowie pisali dziś test z języka angielskiego. W arkuszu egzaminacyjnym rozwiązywanym przez ósmoklasistów znalazły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.
Nasi uczniowie po dwóch dniach egzaminu zawsze mówią „Trzeci dzień – język angielski – jest zawsze najłatwiejszy”. Dzisiaj wychodząc z sal egzaminacyjnych potwierdzili te słowa. Brawo uczniowie. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.
Drodzy Uczniowie życzymy Wam, abyście osiągnęli jak najwyższe wyniki i dostali się do wymarzonych szkół.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Środa 17.06.2020r. – UCZNIOWIE ZMIERZYLI SIĘ Z MATEMATYKĄ

17 czerwca to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie w reżimie sanitarnym pisali test z matematyki. Matematyka bowiem to przedmiot, który budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 100 minut. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu z matematyki mógł zostać przedłużony o 50 minut.
Pierwsze relacje zasłyszane dzisiaj od uczniów – zadania nie były trudne. Jak będzie w rzeczywistości , okaże się 31 lipca podczas ogłoszenia wyników.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Wtorek 16.06.2020r.

Dziś dla 43 uczniów z klas ósmych naszej szkoły, rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z sytuacją epidemiologiczną zdający musieli przyjść do szkoły w maseczkach, rękawiczkach, zaopatrzeni w legitymację szkolną, własny długopis oraz wodę do picia.
Mieli dwie godziny na napisanie pracy, która składała się z dwóch części. Pierwsza to głównie zadania otwarte oparte o dwa teksty: literacki i nieliteracki. W drugiej ósmoklasiści mieli do wyboru napisanie opowiadania albo przemówienia do rówieśników. Przemówienie trzeba było poświęcić kwestii, czy książki są źródłem mądrości i uargumentować m.in. przykładami z lektury. Opowiadanie zaś miało opisywać spotkanie z bohaterem i odpowiedzieć na pytanie, ile ucznia bohater nauczył.
Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. Jutro uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki. W środę zmierzą się z testem z języka obcego. Wszystkie egzaminy są dla uczniów bardzo ważne, ponieważ od ich wyniku w dużej mierze zależy to, do jakiego liceum czy technikum będą mogli się dostać.
Wynik egzaminu ósmoklasisty poznają 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


NASZE PRACE W CZASIE NAUKI ZDALNEJ 🙂

Prace z języka angielskiego

 • Prace uczniów z klas III w ramach projektu ZWIERZAKI – DZIWAKI
 • Prace uczniów klas piątych w ramach projektu przewodnika turystycznego wybranego miasta europejskiego

Amsterdam – Alicja Zaranowicz z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Edynburg – Antonina_Zawadzka VB -> TU ją zobaszysz
Kopenhaga – Antoni Kwiatkowski z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Kraków – Alan_Wołczyński Vc -> TU ją zobaszysz
Rio De Janeiro – Norbert_Celejewski Vb -> TU ją zobaszysz
Warszawa – Szymon Biernacki_Va -> TU ją zobaszysz
Wellington – Dominik_Dobrzyński -> TU ją zobaszysz

   *************************************

Prace z języka niemieckiego:

 • Ilustracje do wiersza (klasy IVa i IVb):

 • Prace realioznawcze – ciekawe regiony Niemiec (klasy Va i Vc):

Praca Weroniki Ignatowskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Leny Kamińskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Hanny Karolak -> TU ją zobaszysz
Praca Filipa Kotowskiego -> TU ją zobaszysz
Praca Anny Nowickiej -> TU ją zobaszysz
Praca Natalii Tomczak -> TU ją zobaszysz
 • Prezentacje grupy VIIa,b1 na temat: „Opis dnia ważnego człowieka w ich życiu”

Prezentacja Amelii Ciurzyńska -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Zuzanny_Leszczyńskiej -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Patryka_Pilarza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Bartłomieja_Stankiewicza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Sebastiana_Stępnia -> TU ją zobaczysz

„KOLOROWE ŚWIĘTA”

Drodzy Rodzice
Każdego dnia przekonujemy się o tym jak ogromny macie udział w procesie nauczania on-line, jak wielkim wsparciem jesteście dla swoich dzieci i jak częstokroć bywa ciężko.
Tym bardziej cenimy Wasz trud i dziękujemy za zaangażowanie w realizację wspólnie z dzieckiem konkursu plastyczno-literackiego związanego z tradycjami i obrzędami wielkanocnymi „Kolorowe Święta”.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów  ze szkoły podstawowej. Powstało wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką.
Oto niektóre z nich:


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego chorego objawia się inaczej. Jednak wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problemy z przyjmowaniem i odbieraniem bodźców.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dzień, w którym na znak solidarności z chorymi, wszyscy świecą na niebiesko.

W tym roku w naszej szkole, również obchodzono ten Dzień. Do akcji zachęciły uczniów klasy VIIb oraz uczniów klasy VIIIa i VIIIb p. Joanna Kiełbasa nauczyciel języka polskiego oraz pedagog szkolny p. Anna Rybka. Uczniowie ubrani byli w kolorze niebieskim. Na zakończenie obchodów tego dnia każdy chętny do udziału w tej akcji zrobił sobie  pamiątkowe zdjęcie.

Koordynatorzy:   Joanna Kiełbasa i Anna Rybka


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, bowiem zgodnie z tradycją naszej szkoły, w ostatnim dniu nauki odbywa się bal karnawałowy. Dziś 7 lutego 2020r. sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dobrej muzyki, fantastycznej zabawy, tańców było co nie miara. Uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła niezawodna nauczycielka wychowania fizycznego pani Marta Wiśniewska, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci zatańczyły poloneza, rock and rola, makarenę i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się do swoich klas na poczęstunek – słodkie i przepyszne ciasta upiekli niezawodni rodzice, a o pyszny soczek zadbała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na bal w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

Tak bawiły się klasy I – IV

https://www.facebook.com/zspkampinos/videos/212310106602740/


Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze r.szk.2019/2020

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS I-III

3 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów klas I-III w pierwszym semestrze. Nagrody z rąk pani dyrektor Renaty Zakowanej otrzymali uczniowie, którzy w konkursach szkolnych: fotograficznych, recytatorskich, plastycznych, sportowych, językowych zajęli I, II, III miejsce oraz wyróżnienie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek uczniowie otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ten pracowity, ale jakże owocny semestr i życzymy kolejnych sukcesów w II semestrze.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Katarzyna Małas

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas starszych Szkoły Podstawowej brali udział w różnorodnych konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym czy powiatowym. Nierzadko odnosili tam sukcesy i rozsławiali w ten sposób dobre imię szkoły.
3 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze, podczas którego uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za konkursy szkolne: plastyczny, literacki, językowy, ekologiczny, plastyczno-sportowy oraz za najlepszą prezentację o osobach z dysleksją. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Była to także okazja, by podziękować za ciężką pracę tym, dla których wiedza ciągle jest wartością. Pani dyrektor Renata Zakowana gratulowała odniesionych sukcesów i życzyła siły i zapału na II semestr.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Agnieszka Tomecka


 Słodkie zakończenie semestru

31 stycznia 2020r. klasy VI a, VI b, VI c były na warsztatach w manufakturze czekolady w Warszawie.

Dzieci projektowały własne tabliczki czekolady z dodatkiem owoców liofilizowanych i bakalii, degustowały płynną mleczną czekoladę oraz pakowały  schłodzone czekolady w wybrane opakowania.

W trakcie chłodzenia czekolad dzieci zapoznały się z procesem produkcji czekolady od samego ziarenka. Przydała im się wiedza z geografii, historii i biologii.

Anna Szczepańska


24 stycznia 2020 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę Powstania Styczniowego
oraz święto patrona naszej szkoły
Zygmunta Padlewskiego.

O patronie naszej szkoły pamiętamy przez cały rok

157 lat temu, 22 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe – zbrojny zryw Narodu Polskiego przeciw Imperium Rosyjskiemu. Swoim zasięgiem objęło tereny Królestwa Polskiego, Litwy oraz Ukrainy. Mimo porażki, pamięć o narodowowyzwoleńczym zrywie, była jednym z filarów całkowitego odrodzenia kraju w 1918 r.
24 stycznia 2020 r. uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie postanowili uczcić tak ważne wydarzenie przygotowując uroczystą akademię „Przez naszą śmierć i krew…”. Uroczystość była również oddaniem hołdu patronowi szkoły Zygmuntowi Padlewskiemu, który był jednym z przywódców powstania. Scenariusz akademii opracowały p. Marta Wiśniewska i p. Katarzyna Małas. Na akademię przybyli zaproszeni goście min. Pani Wójt Monika Ciurzyńska, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Ksiądz Proboszcz.


Konkurs Historyczny Powstanie Styczniowe

„Kobiety w powstaniu styczniowym”

23 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII edycji Regionalnego Konkursu Historycznego Powstanie Styczniowe. Hasłem tegorocznej edycji było „Kobiety w powstaniu styczniowym”.

Naszą szkołę reprezentowali:  Weronika Ciurzyńska kl. VIII A, Jakub Więckowski kl.VIII A
i Tymoteusz Wieczorek kl. VIII B
. W tym roku uczniowie przygotowali prezentacje o wybranej przez siebie bohaterki powstania, nasza drużyna wykonała prezentację o Lucynie Żukowskiej (odznaczonej przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i jednej z najdłużej żyjących weteranek powstania – 100 lat).

Pytania były bardzo szczegółowe i wymagały dużej wiedzy, nasz drużyna zajęła III miejsce. Po eliminacjach konkursowych było ognisko z kiełbaskami i apel poległych przy Sośnie Powstańców w Górkach Kampinoskich.

Anna Szczepańska


Powiatowy Konkurs Historyczny o Zygmuncie Padlewskim

Do tradycji naszej szkoły przeszedł konkurs o patronie Zygmuncie Padlewskim. W tym roku patronat honorowy objął Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego i Wójt Gminy Kampinos. Konkurs obejmował trzy kategorie: test/quiz, praca plastyczna, port folio.

W dniu 21 stycznia 2020r.  odbyły się eliminacje, dotyczące  wiedzy)test/quiz) o Zygmuncie Padlewskim i ostatecznie rozstrzygnięto pozostałe kategorie konkursu (wyniki dla poszczególnych kategorii dostępne są w części „DLA UCZNIÓW” dotyczącej konkursów).

Anna Szczepańska


JASEŁKA SZKOLNE
„Cicha noc, ciemna noc, wiatr i mgła.
Cicha noc, ciemna noc, Ona szła”.

Boże Narodzenie dla większości z nas to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Święta te mają swój niepowtarzalny charakter.
To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem.

Święta Bożego Narodzenia są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest
i w naszej szkole. 20 grudnia 2019r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panie Agnieszkę Kurlanc, Danutę Skrzywanek oraz pana Krzysztofa Kolatora wystąpili uczniowie z klasy IVa i IVb. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Renata Zakowana, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia złożyła całej społeczności szkolnej także pani Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos.
Na zakończenie pani Alina Zalewska i pani Beata Walczak wręczyły uczniom dyplomy i nagrody za konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

A oto nagrody sponsorowane i wykonane przez Panią Beatę Walczak:


ŚWIĄTECZNY FLASH-MOB

Poczuć magię Świąt…to najważniejsze. W tym pięknym okresie przygotowań grupa teatralna wraz z opiekunką p. Joanną Kiełbasą przygotowała i przedstawiła dla całej społeczności szkolnej świąteczny flash-mob. Ubrani w mikołajowe czapki, zatańczyli na ulicy przed oknami szkoły w rytm piosenki ” All I want for Christmas, is you” . W ten sposób wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, życząc, by trwał jak najdłużej.

Tekst Joanna Kiełbasa
Zdjęcia Anna Rybka


ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA REWALIDACJI

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?
Dlatego też postanowiłam ten czas przygotowań przenieść także na zajęcia szkole. Podczas zajęć rewalidacji moi uczniowie wykonują dla swoich najbliższych ozdoby świąteczne.

Dziś 20 grudnia, chłopcy Filip Kiełbasa z klasy VIIIa i Kacper Pracz z klasy Va podczas zajęć rewalidacji wykazali się sztuką logicznego myślenia „Jak z męskiej skarpetki wyczarować skrzata?”. Zobaczcie, oczywiście udało się. Kacper i Filip są niezawodni. Poniżej chłopcy przy pracy i ich efekt końcowy.
Wesołych Świat!

Anna Rybka


MARZYCIELSKA POCZTA

Z okazji zbliżających się świąt chcieliśmy zrobić niespodziankę chorym dzieciom i włączyliśmy się w akcję Marzycielskiej Poczty. Uczniowie napisali listy do swoich rówieśników i wspólnie je wysłaliśmy. Mamy nadzieję, że na twarzach dzieci zagoszczą uśmiechy, gdy listy do nich dotrą!
Ewelina Zalewska


ZWYCIĘZCY KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pokłon trzech króli”

29 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XV Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Pokłon trzech króli”. Celem konkursu było: zainteresowanie młodzieży sztuką, inspiracja wyobraźni twórczej, aktywizacja środowiska szkolnego wokół tematu i formy, czerpanie z dziedzictwa kulturowego, promocja indywidualnych zdolności uczniów, współpraca między różnymi placówkami oświatowymi. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Aliny Zalewskiej poradzili sobie świetnie z tematem i założonymi celami konkursu. Oczywiście stanęliśmy na podium. Oto zwycięzcy:

I miejsce Aleksandra Wilczyńska klasa VIb

II miejsce Weronika Zalewska klasa VIc

III miejsce Wiktor Pęśko klasa IVa

Wyróżnienie otrzymała Amelia Jędrzejewska klasa IVa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst Anna Rybka

Zdjęcia Alina Zalewska


Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK

30 listopada, odbyły się w Toruniu Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK!. Program Lekkoatletyka dla każdego! Powstał 5 lat temu.
Zawody w ramach LDK są coraz lepiej zorganizowane i co najważniejsze padają na nich coraz wartościowsze wyniki. W zawodach, które odbyły się 30 listopada, wystartowały reprezentacje wszystkich województw, w sumie ponad 400 zawodników. Mamy więc do czynienia z zawodami rangi Mistrzostw Polski.
Jest mi niezwykle miło, że uczennica ZSP w Kampinosie – Basia Bargieł – reprezentowała nasze województwo na zawodach tej klasy.

Basia Bargieł startowała na 300m uzyskując czas 48.10 i zajmując dziesiąte miejsce (Basia to nasza nadzieja w biegach średnich !!! ). Barbara Wystartowała jeszcze na siódmej zmianie w sztafecie 8 x200, przyczyniając się do zdobycia przez woj. Mazowieckie pierwszego miejsca.


LEGIONY

W ramach edukacji historyczno-patriotycznej uczniowie klas VIII, VII i VI naszej szkoły  wraz z opiekunami obejrzeli w ramach Akademii Filmowej Multikina najnowszą  polską superprodukcję LEGIONY w reżyserii  Dariusza Gajewskiego.  Przed projekcją filmu uczniowie wysłuchali prelekcji wprowadzającej w  tematykę filmu, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość  podczas I wojny światowej.  Ale Legiony to-  jak się okazało-  nie tylko historia… to też  opowieść o  przyjaźni, miłości, o marzeniach, o dorastaniu w trudnych czasach, to opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które walczyło o niepodległość.  To epickie widowisko historyczne z  bardzo dobra obsadą.  Uczniowie  rozpoznali swoich ulubionych aktorów serialowych: Sebastiana Fabijańskiego, Macieja Pawlickiego,  Wiktorię Wolańską, Bartosza Gelnera  i znanych, lubianych:  Mirosława Bakę, Jana Frycza czy Borysa Szyca. Duże wrażenie zrobiły nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne i  piękne zdjęcia polskich krajobrazów. Warto było…

Tekst Marta Kroc


SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS

W dniu 26 listopada 2019r. o godz. 13.00 odbyła się w naszej szkole kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos z udziałem nowo wybranych Radnych i Pani Wójt Moniki Ciurzyńskiej.  Ponieważ jeszcze nie wybrano Przewodniczącego Rady sesję poprowadziła opiekun Rady Pani Marta Kroc.  Radę rozpoczęto uroczystym ślubowaniem nowych radnych. Młodzi radni: Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Anna Zdunek, Jan Nagot i  Szymon Czapnik  ślubowali godnie i rzetelnie pełnić funkcję Radnego.

Zgodnie z przedstawionym porządkiem obrad    radni  rozpoczęli swoją pracę od wyłonienia zwycięzcy konkursu na LOGO Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Na konkurs wpłynęło 11 prac uczniów naszej szkoły. Młodzi Radni  nie mięli problemu z wybraniem swojego LOGO.  Przyznano 1, 2 i 3 miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się na najbliższej Sesji Rady Gminy Kampinos.

Następnie Radni wybrali w tajnym głosowaniu swoje Prezydium.  Komisja Skrutacyjna w składzie:  Szymon Czapnik, Nikodem Jośko i Adam Jakubik sprawnie liczyła głosy, choć trzeba było przeprowadzić kilka tur głosowania.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos  została uczennica klasy Vb– Anna Zdunek,  Wiceprzewodniczącym – już doświadczony radny Przemysław Izak z klasy VIIIa  a Sekretarzem – uczennica klasy VIIIb Maja Zdunek. Można powiedzieć, że siostry  Zdunek zdominowały tegoroczne  wybory J.

Termin kolejnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy wyznaczono na II połowę stycznia 2020r. Nowej Radzie gratulujemy,  życzymy owocnych obrad, ciekawych pomysłów i  realnego wpływu na życie społeczności uczniowskiej kampinoskiej szkoły.

Tekst Marta Kroc – opiekun MRGK


WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Dnia 25 listopada 2018r. uczniowie z klasy Vb, Vc, i VIa wzięli udział w wycieczce szkolnej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uczniami opiekowały się: p. Małgorzata Perkowska, p. Ewa Waśkiewicz, p. Marta Wiśniewska i p.Anna Rybka.
Centrum Nauki Kopernik to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.
Przez 2,5 godziny mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie i musieliśmy niestety wracać do szkoły. Z wyjazdu wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Tekst – Anna Rybka


PRÓBNE EGZAMINY KLAS ÓSMYCH

20 LISTOPADA 2019 r. rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów.
Wszyscy piszący poczuli atmosferę egzaminu właściwego. Było losowanie numerów stolików, wizytówki z kodem ucznia i pozostałe procedury przewidziane na egzaminie właściwym.
Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, gdyż na poziom wykonania zadań wpływa wiele czynników. Najbardziej znaczące to:
• nowe formy zadań (zadania otwarte krótkiej odpowiedzi i zadania z lukami),
• liczba zadań otwartych w teście,
• a także zmierzenie się z wymaganiami podstawy programowej, które nie były sprawdzane na dotychczasowych egzaminach gimnazjalnych, jak np. w teście egzaminacyjnym z języka polskiego – rozpoznanie utworu literackiego i wykazanie się znajomością jego treści na podstawie wskazanego fragmentu.


SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ SERDECZNOŚCI

SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI
I POZDROWIEŃ ROZPOCZĘTY

Dziś 18 listopada – Dzień Serdeczności – cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie włączyła się w szkolne obchody. Zgodnie z hasłem „Tolerancja jest modna!” w dniu dzisiejszym wszyscy wystąpili w kolorze czerwonym. Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia pod tytułem „Być tolerancyjnym – czy to jest trudne?”, na których wypracowali 10 cech zachowań ucznia, który jest życzliwy wobec innych. Oto one:
1. Traktuje wszystkich z szacunkiem.
2. Jest tolerancyjny – szanuje odmienność.
3. Konflikty rozwiązuje bez przemocy.
4. Dąży do zgody.
5. Stara się dostrzegać cudze potrzeby i problemy.
6. Jest wrażliwy na krzywdę innych.
7. Jest pomocny w miarę swoich możliwości – szczególnie troszczy się o młodszych, słabszych i osoby starsze.
8. Zwraca się do innych uprzejmie – stosuje na co dzień grzecznościowe formy wypowiedzi.
9. Wypowiada się w sposób kulturalny, uczciwy i sprawiedliwy na temat innych osób.
10. Przeprasza gdy zawini.

Inicjatorem i koordynatorem obchodów jest Anna Rybka – pedagog szkolny.
Partnerami akcji zostali: nauczyciel języka polskiego – p. Joanna Kiełbasa oraz uczniowie klasy VIIb.

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI

Kolejny dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień za nami. Dziś królował w całej szkole kolor niebieski. Dzień Różnorodności upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Chętni uczniowie i nauczyciele przebrani w dziwne stroje uświadomili całej społeczności szkolnej, że rude czy blond włosy, ubrania markowe lub nie, mina smutna czy wesoła, nie świadczą o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Ważne jest to, abyśmy tolerowali się nawzajem i byli wobec siebie życzliwi, z naszymi wadami i zaletami. Wszystko bowiem sprowadza się do jednego mianownika „Każdy inny, wszyscy równi”.

Koordynator akcji Anna Rybka

      DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

20 listopada – Dzień Uśmiechu, dziś w modzie był kolor biały.

Dzisiejszy dzień miał nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.
Drugim celem dzisiejszego dnia była „Poczta Życzliwości i Pozdrowień”. Uczniowie klasy VIIb z uśmiechem na ustach zbierali kartki i listy napisane przez całą społeczność szkolną. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły mieli okazję, aby napisać życzenia lub pozdrowienia dla wybranej przez siebie osoby. Wszystkie listy i kartki wkrótce trafią do adresatów.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Jest nam miło i wesoło, kiedy zieleń wszędzie wkoło”

21 listopada podczas obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień, w naszej szkole królował kolor zielony.
Uczniowie klasy VIIb, aby poprawić sobie i innym humor częstowali wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych smacznym cukierkiem oraz przepięknym uśmiechem. Nauczyciele nie wstawiali jedynek, a uśmiechnięte twarze było widać w każdym zakątku szkoły.
Dzisiejszy dzień przysporzył uczniom wiele radości, był okazją do stworzenia życzliwej i przyjaznej atmosfery w szkole, szansą na utrwalenie nawyków bezpiecznej, radosnej nauki oraz zabawy.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ TOLERANCJI

OSTATNI – PIĄTY DZIEŃ AKCJI PT. „SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ”
Dziś 22 listopada ostatni dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Tolerancji stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.
Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor żółty.
Na szkolnym korytarzu powstały gazetki o tolerancji. Mają one przypominać co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym.
Uczniowie z klasy VIIb rozdali kolegom i koleżankom kartki, które otrzymaliśmy podczas akcji „Poczta życzliwości”.
Mam nadzieję, że wszystkie działania, które w tym tygodniu towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
Koordynator akcji Anna Rybka


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej podczas uroczystej akademii uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy Vb oraz Julii, Zuzanny i Bartka pod kierunkiem pani Małgorzaty Perkowskiej, Katarzyny Szymańskiej i Krzysztofa Kolatora, był przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego okazją do wyrażenia dumy z faktu bycia Polakami. Cała akademia w wielu z nas obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego, bo wcale niełatwo określić co tak naprawdę ma on oznaczać w naszych czasach… Może na początek spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje… To chyba dobry pierwszy krok do współczesnego patriotyzmu. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”


Lekturki już wybrane!!!

Akcja propagowania czytelnictwa w języku angielskim i niemieckim znalazła swoich adresatów. Mamy już pierwszych śmiałków, ambitnych i solidnych amatorów czytania w językach obcych. Książkę „Sommerferien” będzie czytała uczennica klasy VIC Julia Giejbatow a Weronika Zalewska też z klasy VIC zgłębi lekturkę „Einmal Freund, immer Freunde”. Lektura w języku angielskim odnosi się do klasyki tematu. Takie właśnie lektury wybrali dwaj uczniowie klasy VB. „Piotrusia Pana” będzie czytał Norbert Celejewski, a  Antoni Wolff „Przygody Tomka Sawyera”. Książki wybrane przez Panią Martę Kroc i Małgorzatę Perkowską obejmują zagadnienia leksykalne  i materiał gramatyczny na poziomie A1 w Europejskim Opisie Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów do samodzielnej pracy nad językiem. Ciekawe i bogato ilustrowane książeczki o przygodach rówieśników Julki i Weroniki  z pewnością zainteresują uczennice, które z własnej inicjatywy zgłosiły się do akcji. Po każdym rozdziale uczniowie będą wykonywali samodzielnie ćwiczenia na rozumienie tekstu czytanego, które będą omawiane na dodatkowych zajęciach.

Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby. Książki to istna skarbnica słownictwa, a odpowiednio dobrana lektura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.


PASOWANIE PIERWSZAKÓW

Urocze występy, słodkie pomyłki, z przejęciem recytowane słowa ślubowania, moc wzruszeń po stronie pasowanych i obecnych na uroczystości rodziców i dziadków. Tego wszystkiego można było doświadczyć na uroczystości pasowanie uczniów klas pierwszych, która odbyła po koniec października w naszej szkole.


KĄCIKI JESIENNE W KLASACH I – VIII

Klasy I – III:

Klasy IV – VIII:


HALLOWEEN


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos

Dnia 24 października 2019r. o godz 8.55 odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie Aleksandra Komorowska, Amelia Ciurzyńska i Bartłomiej Stankiewicz przygotowała lokal wyborczy i karty do głosowania. Głosowało 132 uczniów gminy Kampinos i wszyscy uprawnieni do głosowania oddali głosy ważne.  O mandaty walczyło 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Kampinosie.  Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się 8 kandydatów, na poziomie klas V – 4 kandydatów, na poziomie klas VI – 4 kandydatów i na poziomie klas VII – również 4 uczniów.

Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos uzyskało 7  uczniów:

Na poziomie klas IV–   Amelia Lewandowska kl. IVa, Amelia Jędrzejewska kl. IVa i Julia Pliszka kl. IVa

Na poziomie klas V-   Anna Zdunek kl. Vb, Adam Jakubik kl. Vc

Na poziomie klas VI – Szymon Czapnik kl. VIa

Na poziomie klas VII –    Jan Nagot kl. VIIa

Gratulujemy uzyskania  mandatu radnego i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Kampinos.


DZIEŃ LENIWCA


Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kampinosie.

W dniu 18 października 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń klas IV-VIII miał prawo oddać głos na jednego, wybranego przez siebie kandydata. W lokalu wyborczym, który mieścił się w świetlicy na I piętrze, czekała na uczniów Komisja Wyborcza, w skład której weszli: Wiktoria Włodarczyk, Michalina Woźniak, Jan Nagot, Bartłomiej Stankiewicz i Aleksandra Komorowska. Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało aż 42 ambitnych uczniów. Niektórzy wyborcy bardzo zaangażowali się w głosowanie, ponieważ przynieśli ze sobą dokumenty tożsamości, za co należy się im pochwała. Po oddaniu kart do głosowania przez wszystkich głosujących, komisja zabrała się za ich liczenie. Wybory odbyły się bez żadnych zakłóceń. Kandydaci i wyborcy podeszli do wyborów bardzo poważnie.

W wyniku wyborów nasz Samorząd Uczniowski będą reprezentować:

Karolina Kozłowska kl. VIII b – Przewodnicząca

Antonina Zawadzka kl. V b – Zastępca przewodniczącej

Dawid Czapczyński  kl. V c – Skarbnik

Karolina Dudek kl. IV a – Sekretarz

Gabriela Stasiak kl. VI a – Sekcja artystyczna

Oliwier Tomczyk kl. V b – Sekcja artystyczna

Zuzanna Leszczyńska kl. VII b – Sekcja czytelnicza

Julia Kuczma kl. VIII a – Sekcja plastyczna

Maja Zdunek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

Tymoteusz Wieczorek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

Komisja Wyborcza


„Postaw na belfra” – uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Tegoroczne szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej odbyły się w konwencji teleturnieju. Zawody pod hasłem: „Postaw na Belfra” wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Tego dnia do odpowiedzi zostali bowiem wezwani także nauczyciele, którzy musieli rywalizować ze swoimi uczniami. Drużyny Asów i Belfrów toczyły zaciekłe boje w siedmiu dyscyplinach związanych ze szkołą. Do pierwszej z drużyn należeli uczniowie z klas siódmych natomiast do drugiej – nauczyciele: Dyrektor Renata Zakowana, p. Małgorzata Osińska, p. Barbara Zapert-Wachnik, p. Marta Wrocławska,

p. Alina Zalewska oraz p. Jerzy Pelczarski. Teleturniej miał formę humorystyczną, co skutkowało salwami śmiechu wśród publiczności, która to gorąco dopingowała uczestników zabawy. Najwięcej emocji wzbudziła historia, w trakcie której obie drużyny musiały rozpoznać nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Występy muzyczne zaprezentowane     w kategorii „ Muzyka” porwały szkolną publiczność, która z zapałem śpiewała refreny wykonywanych utworów. Spontaniczna była także reakcja samych drużyn, a zwłaszcza grupy Belfrów, kiedy to p. Pelczarski z p. Wachnik wykonali piękny taniec do piosenki Czerwonych Gitar. Zasłużone owacje otrzymała drużyna Belfrów po zaprezentowaniu, stworzonych w ciągu dwóch minut, wierszy na temat szkoły. Walka była zacięta i do końca nie wiadomo było, która drużyna zwycięży. O ostatecznym wyniku zadecydował j. angielski, w którym lepsze okazały się ASY. Nie pierwszy raz w historii uczeń  pokonał mistrza, ale trzeba przyznać, że tylko o jeden punkt J. Zwycięzcy teleturnieju otrzymali dodatkowe nieprzygotowania z języka polskiego oraz matematyki, zaś pokonani –  kurs doszkalający w kampinoskiej szkole. Na koniec występu uczniowie przekazali swoim wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły ciepłe i wzruszające słowa życzeń, do których dołączyli róże.

W oprawie artystycznej tego ważnego dnia brali udział wszyscy uczniowie klas siódmych, scenariuszem, reżyserią i scenografią zajęły się p. Joanna Kiełbasa i p. Marta Kroc, aranżację piosenki Czerwonych Gitar przygotował p. Krzysztof Kolator, a nad zapleczem technicznym czuwali chłopcy z klasy VIIIa.


Wycieczka do Łodzi

Klasy VII a, VII b i VIII a wraz z opiekunami P. Martą Kroc, Panią Joanną Kiełbasą i Panią Martą Wrocławską odwiedziły w dniu 8 października intrygujące  swoją postindustrialną  atmosferą i  architekturą miasto Łódź. W łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1 z jego ponad 150 stanowiskami umieszczonymi na  powierzchni  wystawienniczej ponad 8 tysięcy metrów2  zanurzyliśmy się w świecie techniki i niesamowitych tajemniczych wnętrzach elektrowni, pompowni czy rozdzielni energii. Wędrowaliśmy po ścieżkach tematycznych ,mijając  koła zębate, transformatory, suwnice i makiety. Przechodziliśmy przez ekran mgielny, by móc rozpalić w kotle i naprawdę  pracowaliśmy jak w specjaliści z   Elektrowni Łódzkiej. Uff.. jak gorąco…czuliśmy tę atmosferę wszystkimi zmysłami. Na zakończenie wizyty w EC1 wybraliśmy się w wirtualną podróż w kosmos. Pokaz w kinie sferycznym zrobił rzeczywiście duże wrażenie.

Następnie zwiedziliśmy kompleks fabryczno-mieszkalny- Księży Młyn. Spacer między budynkami z czerwonej cegły a zespołem mieszkalnym oraz ogrodami zajął nam kilkanaście minut. Księży Młyn jest typowym przykładem postindustrialnej architektury tak wszechobecnej w Łodzi, która zachwyca do dziś i którą w Łodzi znajdziemy praktycznie w każdej jej części.

Ale  chyba najbardziej czekaliśmy na odwiedziny w escape room Tkalnia Zagadek.  Wnętrza pokojów  zagadek usytuowanych w starej dużej kamienicy w centrum miasta potęgowały wrażenie tajemniczości i  grozy.  Wcielaliśmy się w rolę detektywa, redaktora wykonującego tajną misję, odgadywaliśmy tajemnicę zniknięcia reżysera i odkrywaliśmy tajny rytuał szamana. Nie wszystkim udało się dotrzeć do celu, choć było bardzo blisko, ale zabawa była świetna i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.


Sukcesy sportowe naszych uczniów

Świetne zawody rozegrali uczniowie ZSP w Kampinosie. Podczas Mistrzostw Powiatu Warszawskiego – Zachodniego w biegach przełajowych nasi podopieczni zdobyli aż pięć  medali! Jest to pierwszy taki sukces w długiej historii Naszej placówki J. Dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek wszystkim startującym tego dnia! Dziękujemy też nauczycielom, którzy przygotowali naszych zawodników: Katarzynie Michałowskiej, Jerzemu Pelczarskiemu, Michałowi Stecko oraz Andrzejowi Andryszczykowi. Zachęcamy również do systematycznych treningów lekkoatletycznych – 609042699 (trener Andrzej Andryszczyk)

Ania Zdunek 0,6km – 2m (2009)

Julka Giejbatow 0,8km – 2m (2008)

Basia Bargieł 0,8km – 3m (2008)

Amelka Ciurzyńska 1km – 1m (2006)

Ola Szczerba 1km – 2m (2005)


Jesienne Sprzątanie Świata 2019

20 września 2019 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie wzięli udział
w akcji Sprzątanie Świata. Jesienne sprzątanie terenów gminy Kampinos i Puszczy Kampinoskiej jest tradycją, która od wielu lat przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych naszego regionu. Akcja zakończyła się wspólnym posiłkiem  nauczycieli i ich podopiecznych.


FINAŁ PROJEKTU „MODA NA RECYKLING”

W środę 18 września 2019 r.   25 – osobowa grupa  uczniów z Kampinosu (uczestników wiosennych warsztatów recyklingowych) pod opieką p. M. Osińskiej i p. E. Waśkiewicz została zaproszona do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na Żoliborzu na pokaz mody recyklingowej.

Prowadzącą była Barbara Kurdej-Szatan. Zaśpiewał dla nas Oliwier Szot, który był w finale drugiej edycji The Voice Kids. Na każdym krześle był przygotowany worek z upominkami. Przed rozpoczęciem pokazu organizatorzy poczęstowali nas drożdżówkami. Na scenie wystąpiła Ruda z Red Lips.

W pokazie mody wystąpili:
Patrycja Wieja
Katarzyna Skrzynecka
Maja Frykowska
Marta Wiśniewska
Monika Miller
Anna Popek
Agnieszka Rylik
Agnieszka Wielgosz
Katarzyna Bosacka
Marta Tomczak
Zygmunt Hajzer
Condrado Moreno
Piotr Zelt
Gwiazdy te ubrane były w recyklingowe stylizacje Anny Kubisz.

Na koniec, już po pokazie mody, licytowana była jedna z kreacji. Miała ją na sobie Maja Frykowska. Ostatecznie sukienka została sprzedana za 3,5 tys zł. Pieniądze z licytacji zostały przeznaczone na fundację Nasza Ziemia.

Daria Kowalska i Dominika Wachnik, klasa VIIIa.


Wycieczka klasy Vc

Frotaż liści uczniów klasy V c podczas wycieczki i zajęć w Granicy.


ARCHIWUM


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019


Witamy w naszej bajce – rozpoznajemy bohaterów ulubionych książek 


Dzień Ochrony Środowiska


Dzień Sportu


Apel z okazji Konstytucji 3 Maja


2019


2019


WIOSNA 2019


BAL KARNAWAŁOWY I DYSKOTEKA W NASZEJ SZKOLE

Tak bawiły się klasy I – IV:

… a tak uczniowie od klasy V do III gimnazjum:IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM


Udział uczniów Szkoły w uroczystości patriotycznej w Granicy

W sobotę 15 września 2018 r. w Granicy odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrekcja, poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Nawrockiej oraz uczniowie klasy V a, którzy uświetnili uroczystość występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Waśkiewicz oraz nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Kolatora. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło sporo gości na mszę polową odprawioną na cmentarzu wojennym. Po mszy obok Pomnika Pamięci Poległym zaprezentowali się 5-klasiści z montażem słowno muzycznym, w którym narratorzy (Gabrysia Stasiak i Szymon Czapnik) zaprezentowali zwięzły przebieg etapów kampanii wrześniowej 1939 r. przeplatany recytacją wierszy: „Słońce września” W. Broniewskiego (w wykonaniu Tymoteusza Wilkowskiego), „Pieśni o żołnierzach Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego (recytacja – Karolina Frontczak), tekstu piosenki Tormentia „Bzura” (recytowanego przez Mateusza Łażewskiego i Szymona Czajkowskiego), wiersza „Alarm” A. Słonimskiego (w wykonaniu Macieja Burakowskiego) oraz „Nic więcej” W. Broniewskiego (recytacja – Gracjan Ignatowicz). Pomiędzy wierszami i narracją uczniowie zaśpiewali znane żołnierskie piosenki: „Wojenko, wojenko” i „Serce w plecaku” a na zakończenie występu chwycili wszystkich za serca podniosłą pieśnią patriotyczną „Rota”, do której wszyscy obecni włączyli się ze śpiewem na stojąco. Po deszczowej części oficjalnej wyszło słońce zza chmur i wszyscy zebrani mogli świętować uroczystość w części piknikowej, posilając się na polance grochówką i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

Składamy podziękowania uczniom za udany występ oraz ich rodzicom, którzy przywieźli dzieci do Granicy w sobotnie deszczowe przedpołudnie.


Kolejne sukcesy Karateków z Kampinosu.

W niedzielę​ 20.05.2018 w Celestynowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate – Open Karate Tournament.  Nasi Karatecy stanęli na wysokości zadania i dzielnie stawili czoła swoim kolegom i koleżankom z innych Klubów.

Zdobyliśmy 30 medali. w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych i wygraliśmy klasyfikację medalową w konkurencjach kata i kumite. Gratulujemy medalistom bo Zwycięzcami byliśmy Wszyscy. To była MEGA niedziela.

Medale Karateków z Kampinosu:

​Kamila Al-Kanani – I miejsce kihon

Kinga Leśniewska – I miejsce kata

Aleksander Stryjecki – I miejsce kata

Denis Miedwiediew – I miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – I miejsce kumite

Panasiuk Marcin – I miejsce kumite

Dorota Królak – I miejsce kumite

Denis Miedwiediew – I miejsce kumite

Maja Staszewska – II miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – II miejsce kata

Dorota Królak – II miejsce kata

Maja Staszewska – II miejsce kumite

Dominik Drab – II miejsce kumite

Dawid Wołczyński – III miejsce kata

Marcin Panasiuk – III miejsce kata

Robert Brzeziński – III miejsce kata

Norbert Leśniewicz – III miejsce kumite

Justyna Staszewska – III miejsce kumite​


XIV Szkolone Igrzyska Sportowe

Szkolne Igrzyska Sportowe odbyły się 5 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka. Gościem specjalnym na naszych zawodach był p. Andrzej Wołczyński – członek zarządu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego p. Jan Żychliński.


Święto Kampinoskiej Oświaty 2018

Tegoroczne obchody ŚKO były  Świętem Patrona Szkoły. W święto patrona odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Z. Padlewskiego w Kampinosie, który został ufundowany przez Radę Rodziców.

Projekt koordynowała pani Anna Szczepańska (nauczycielka historii), która przygotowała cały ceremoniał i inscenizację historyczną.

Uroczystość składała się z dwóch części:

– I – w kościele parafialnym – Msza Święta – poświęcenie sztandaru, przekazanie go przez rodziców szkolnej społeczności oraz ślubowanie uczniów,

– II – w szkole – prezentacja sztandaru, nagrodzenie laureatów Gminnego Konkursu o Zygmuncie Padlewskim i część artystyczna.

TU znajdziesz pełne Sprawozdanie z przekazania sztandaru


W strojach historycznych – wycieczka do Wytwórni Filmów Fabularnych
i Dokumentalnych w Warszawie

11 maja klasy IIa i II b gimnazjalne wraz z wychowawcami: p. R. Grabowską i M. Stecką udały się na zwiedzanie planów filmowych i kostiumowych do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Jak widać, najbardziej do gustu przypadł plan kostiumowy, nie omieszkaliśmy przymierzyć stroje bohaterów z obrazów Jana Matejki.


 Sukces recytatorski

Wszyscy reprezentanci naszej szkoły dostali się do finału XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Witaj majowa jutrzenko!” organizowanego przez Katolickie Centrum Edukacyjne w Warszawie. W kategorii: szkoła podstawowa: Julia Giejbatow, Amelia Ciurzyńska, Bartłomiej Stankiewicz. Z gimnazjum: Patrycja Lubera i Szymon Brauza. Uczniowie wywalczyli sobie zaszczytne miano finalisty. Gratulujemy.


Konkurs o patronie w nowej odsłonie

TU znajdziesz Sprawozdanie z konkursu o patronie


Dypl.-co w puszczy piszczy

Wycieczka do Żelazowej Woli 
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli organizuje cyklicznie zajęcia w ramach projektu „Muzeum Bez Barier”. Uczniowie naszej szkoły dzięki p. Monice Zawadzkiej-Swoerek i p. Annie Rybce mogli uczestniczyć w takim spotkaniu 4 kwietnia 2018r.

Podczas dwóch godzin spaceru zobaczyliśmy jakie bogactwo kolorów i dźwięków kryje park w Żelazowej Woli. Spacerowaliśmy po przepięknym parku, wsłuchiwaliśmy się w głosy przyrody, dotykaliśmy rzeźb i pomników przedstawiających postać Fryderyka Chopina. Poznaliśmy rozmaite faktury, dotykaliśmy rzeczy gładkich i szorstkich, ciepłych i zimnych. Wszystkie doświadczenia zebrane podczas przechadzki połączyliśmy z utworami Fryderyka Chopina.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty – każdy z nas miał za zadanie wykonać portret sławnego kompozytora z ciekawego materiału, jakim jest glina.


Misterium Wielkanocne

W dniu 28.04.2018r. cała społeczność szkolna i zaproszeni goście obejrzeli Misterium Wielkanocne w wykonaniu klasy Va. Tego dnia gościli w szkole p. Monika Ciurzyńska, p. Agnieszka Więckowska i p. Zdzisław Wachnik.

Uczniowie przedstawiali scenki dotyczące męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa – przy grobie i w Wieczerniku. Scenki przeplatane były trzema pieśniami Wielkanocnymi i cytatami św. Jana Pawła II o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieła dopełniła wspaniała dekoracja i wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy Va pisanki wielkanocne, które otrzymali goście i nauczyciele.

Na zakończenie kilkuosobowa grupa młodzieży z klasy VIIa pięknie zaśpiewała dwie pieśni religijne. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a p. Barbara Nawrocka w podziękowaniu za przygotowania do występu otrzymała od uczniów kwiaty.

Po złożeniu życzeń świątecznych przez p. Renatę Zakowaną oraz p. Wójt Monikę Ciurzyńską i p. Zdzisława Wachnika, wszyscy w podniosłym nastroju udali się do domów, aby w świętować najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan – WIELKANOC.

Barbara Nawrocka26 marca 2018r. Warsztaty wielkanocne klasy IV c w przedszkolu

Dziś po raz kolejny grupa przedszkolna Jeżyki wraz z wychowawczynią p. Jolantą Zdanowską gościła klasę IVc z wychowawczyniami p. Magdaleną Zawieruchą i p. Anną Rybką na warsztatach wielkanocnych. Kończyliśmy koszyczki wielkanocne, które wstępnie zostały przygotowane w piątek 23 marca.

Warsztaty przybliżyły nam zbliżający się czas – Wielkiej Nocy. Była to też okazja do wspólnego spędzenia czasu z naszymi młodszymi kolegami.


Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

Dzisiaj mieliśmy kolejną ciekawą godzinę wychowawczą. 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki, ponieważ w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z osobami z zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia. Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.


Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1 – 4 szkoły podstawowej

21 marca uczniowie klas I-IV pod czujnym okiem p. Barbary Zapert-Wachnik i p. Agnieszki Kurlanc witali wiosnę.
Ta szczególna pora roku związana jest z budzącą się do życia przyrodą, ciepłem i słońcem, dlatego uczniowie dzisiaj podczas dwóch  pierwszych godzin lekcyjnych uczestniczyli w spotkaniu związanym z powitaniem wiosny. Wszyscy brali udział w licznych zabawach i konkurach. Na zakończenie każda z klas otrzymała od organizatorów pamiątkowe dyplomy
i piękne wiosenne plakaty do pokolorowania.


Powitanie Wiosny w klasach 5 – 7 szkoły podstawowej  i gimnazjum

W dniu 20 marca (wtorek) uczniowie klasy VIIa pożegnali Panią Zimę, a przywitali Panią Wiosnę. Nie obyło się jednak bez „walki”. Panie stoczyły „Bitwę na sezon”. Wiosna musiała wygrać z Zimą w 3 rundach: wygląd, talent i wiedza. Ich zmagania oceniało niezawodnie wiosenne jury: p. Renata Zakowana, p. Joanna Kiełbasa oraz p. Jerzy Pelczarski. Najważniejsze, że Wiosna wygrała i oby jak najszybciej dała nam odczuć swoje dodatnie temperatury.