Wolontariusze z klas ósmych „Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych”!

W ubiegłym roku Szkolny Klub Wolontariatu prowadził akcję „Żonkil”, a w tym roku z okazji Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w dniu 7 marca wolontariusze klas ósmych Szkolnego Klubu Wolontariatu DOBRODAWCY – Julia, Natalia, Wojtek, Norbert i Antek przygotowali prezentację poświęconą ich działalności. Pasjonaci historii z klas ósmych przybliżyli uczniom klas IV i V sylwetki kilku wybranych „Nieugiętych i Niezłomnych”, opowiadali o wybranych fragmentach powojennej historii Polski i wyjaśniali pojęcia związane z życiem „Żołnierzy Wyklętych”. Młodzi słuchacze z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieściom o „Nilu”, „Witoldzie”, „Ince” czy „Lalusiu”.
W gablocie przed wejściem do szkoły można obejrzeć gazetkę poświęconą pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To działanie Szkolnego Klubu Wolontariatu wpisuje się w kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży i uwrażliwia na jeszcze w niedalekiej przeszłości przemilczane zagadnienia z historii Polski. Treści prezentacji były konsultowane z Panią Anną Szczepańską.
Tekst: Marta Kroc, Agnieszka Tomecka
Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i tekst „1 Marca NARODOWY DZIEŃ PAMIECI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"”