Akcja charytatywna w naszej szkole – ZAKOŃCZONA :)

Informacje dotyczące zakończenia akcji

KOSMETYKI DO AFRYKI

Hojność darczyńców, w tym uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły w dobie zdalnego nauczania, jest naprawdę wielka i raduje nasze serca.

Dzieki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej ogólnopolska akcja charytatywna  KOSMETYKI DO AFRYKI zorganizowana przez p. Joannę Kiełbasę, p. Annę Rybke i uczniów klasy VIIIb zakończyła się wielkim sukcesem. Świadczą o tym zdjęcia zamieszczone poniżej, na których widać ilość zgromadzonych artykułów higienicznych.

Wszystkie dary, dnia 23 kwietnia zostały spakowane przez uczennice z klasy VIIIb Julię Kubiak i Michalinę Woźniak, a następnie dostarczone do Fundacji Dzieci Afryki, z siedzibą w Warszawie, skąd wyruszą w maju do sierocińca w Ayos, w Kamerunie.

Dziękujemy Ludziom Pięknych Serc za podarowanie wielu przydatnych artykułów higienicznych dziewczętom z sierocińca w Ayos.

Anna Rybka i Joanna Kiełbasa

 

 


Akcja ta polegała na:

WIELKA AKCJA CHARYTATYWNA „Kosmetyki do Afryki”

 Dom dziecka w Ayos, który wkrótce otworzą  polskie misjonarki, przeznaczony będzie wyłącznie dla dziewcząt, by mogły skończyć szkołę i zdobyć zawód. Według prawa kameruńskiego dzieci w wieku 14 lat muszą opuścić sierociniec, jeśli jest on koedukacyjny. Zmuszone do życia na ulicy osierocone dziewczęta prostytuują się, by przeżyć. W kraju trawionym przez wojnę nie ma perspektywy na żadną pracę dla kobiety, która nie ma wyuczonego zawodu – wyjaśnia s. Dariusza Dąbrowska
 Dlatego w sierocińcu w Ayos, który otwierają polskie misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, dziewczynki będą mogły pozostać dłużej, by móc kontynuować naukę. Poza dachem nad głową czy przysłowiową miską ryżu potrzebują – jak wszystkie nastolatki – środków higienicznych, o które we wschodnim Kamerunie niezwykle trudno. Stąd pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki darów, by pomóc im odzyskać godność, by… nie doświadczyły dramatu życia na ulicy.
 Zgodnie z sugestią misjonarki Fundacja Dzieci Afryki zarejestrowała zbiórkę darów rzeczowych nr 2021/229/OR z przeznaczeniem dla osieroconych kameruńskich nastolatek. 

 Pomóż zebrać jak najwięcej artykułów higienicznych!

Potrzebne: 
mydło, szampony, podpaski, dezodoranty, szczoteczki do mycia zębów oraz pasta, proszek do prania, mleczko do suchej skóry.
 
UWAGA!!!
 Wyżej wymienione artykuły higieniczne można dostarczać do szkoły od dnia  15.04 do 23.04. (do godz. 13.00).  Artykuły wkładamy do pudła, które będzie wystawione przy sekretariacie szkoły i wpisujemy się na listę (imię, nazwisko i klasa). Wszystkie zapisane osoby otrzymają pozytywne uwagi, a klasa, która przyniesie najwięcej kosmetyków, nagrodę rzeczową dla klasy.
 
Wszelkich informacji udzielają szkolni organizatorzy akcji.
 Koordynatorzy akcji:
Joanna Kiełbasa i klasa VIIIb
Anna Rybka