Galeria Szkoła

   ROK SZKOLNY 2019/2020


 

Lekturki już wybrane!!!

Akcja propagowania czytelnictwa w języku angielskim i niemieckim znalazła swoich adresatów. Mamy już pierwszych śmiałków, ambitnych i solidnych amatorów czytania w językach obcych. Książkę „Sommerferien” będzie czytała uczennica klasy VIC Julia Giejbatow a Weronika Zalewska też z klasy VIC zgłębi lekturkę „Einmal Freund, immer Freunde”. Lektura w języku angielskim odnosi się do klasyki tematu. Takie właśnie lektury wybrali dwaj uczniowie klasy VB. „Piotrusia Pana” będzie czytał Norbert Celejewski, a  Antoni Wolff „Przygody Tomka Sawyera”. Książki wybrane przez Panią Martę Kroc i Małgorzatę Perkowską obejmują zagadnienia leksykalne  i materiał gramatyczny na poziomie A1 w Europejskim Opisie Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów do samodzielnej pracy nad językiem. Ciekawe i bogato ilustrowane książeczki o przygodach rówieśników Julki i Weroniki  z pewnością zainteresują uczennice, które z własnej inicjatywy zgłosiły się do akcji. Po każdym rozdziale uczniowie będą wykonywali samodzielnie ćwiczenia na rozumienie tekstu czytanego, które będą omawiane na dodatkowych zajęciach.

Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby. Książki to istna skarbnica słownictwa, a odpowiednio dobrana lektura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.

 


PASOWANIE PIERWSZAKÓW

Urocze występy, słodkie pomyłki, z przejęciem recytowane słowa ślubowania, moc wzruszeń po stronie pasowanych i obecnych na uroczystości rodziców i dziadków. Tego wszystkiego można było doświadczyć na uroczystości pasowanie uczniów klas pierwszych, która odbyła po koniec października w naszej szkole.


KĄCIKI JESIENNE W KLASACH I – VIII

Klasy I – III:

Klasy IV – VIII:


HALLOWEEN


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos

Dnia 24 października 2019r. o godz 8.55 odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie Aleksandra Komorowska, Amelia Ciurzyńska i Bartłomiej Stankiewicz przygotowała lokal wyborczy i karty do głosowania. Głosowało 132 uczniów gminy Kampinos i wszyscy uprawnieni do głosowania oddali głosy ważne.  O mandaty walczyło 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Kampinosie.  Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się 8 kandydatów, na poziomie klas V – 4 kandydatów, na poziomie klas VI – 4 kandydatów i na poziomie klas VII – również 4 uczniów.

Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos uzyskało 7  uczniów:

Na poziomie klas IV–   Amelia Lewandowska kl. IVa, Amelia Jędrzejewska kl. IVa i Julia Pliszka kl. IVa

Na poziomie klas V-   Anna Zdunek kl. Vb, Adam Jakubik kl. Vc

Na poziomie klas VI – Szymon Czapnik kl. VIa

Na poziomie klas VII –    Jan Nagot kl. VIIa

Gratulujemy uzyskania  mandatu radnego i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Kampinos.


DZIEŃ LENIWCA


Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kampinosie.

W dniu 18 października 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń klas IV-VIII miał prawo oddać głos na jednego, wybranego przez siebie kandydata. W lokalu wyborczym, który mieścił się w świetlicy na I piętrze, czekała na uczniów Komisja Wyborcza, w skład której weszli: Wiktoria Włodarczyk, Michalina Woźniak, Jan Nagot, Bartłomiej Stankiewicz i Aleksandra Komorowska. Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało aż 42 ambitnych uczniów. Niektórzy wyborcy bardzo zaangażowali się w głosowanie, ponieważ przynieśli ze sobą dokumenty tożsamości, za co należy się im pochwała. Po oddaniu kart do głosowania przez wszystkich głosujących, komisja zabrała się za ich liczenie. Wybory odbyły się bez żadnych zakłóceń. Kandydaci i wyborcy podeszli do wyborów bardzo poważnie.

W wyniku wyborów nasz Samorząd Uczniowski będą reprezentować:

Karolina Kozłowska kl. VIII b – Przewodnicząca

Antonina Zawadzka kl. V b – Zastępca przewodniczącej

Dawid Czapczyński  kl. V c – Skarbnik

Karolina Dudek kl. IV a – Sekretarz

Gabriela Stasiak kl. VI a – Sekcja artystyczna

Oliwier Tomczyk kl. V b – Sekcja artystyczna

Zuzanna Leszczyńska kl. VII b – Sekcja czytelnicza

Julia Kuczma kl. VIII a – Sekcja plastyczna

Maja Zdunek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

Tymoteusz Wieczorek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

 

Komisja Wyborcza

 


„Postaw na belfra” – uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Tegoroczne szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej odbyły się w konwencji teleturnieju. Zawody pod hasłem: „Postaw na Belfra” wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Tego dnia do odpowiedzi zostali bowiem wezwani także nauczyciele, którzy musieli rywalizować ze swoimi uczniami. Drużyny Asów i Belfrów toczyły zaciekłe boje w siedmiu dyscyplinach związanych ze szkołą. Do pierwszej z drużyn należeli uczniowie z klas siódmych natomiast do drugiej – nauczyciele: Dyrektor Renata Zakowana, p. Małgorzata Osińska, p. Barbara Zapert-Wachnik, p. Marta Wrocławska,

p. Alina Zalewska oraz p. Jerzy Pelczarski. Teleturniej miał formę humorystyczną, co skutkowało salwami śmiechu wśród publiczności, która to gorąco dopingowała uczestników zabawy. Najwięcej emocji wzbudziła historia, w trakcie której obie drużyny musiały rozpoznać nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Występy muzyczne zaprezentowane     w kategorii „ Muzyka” porwały szkolną publiczność, która z zapałem śpiewała refreny wykonywanych utworów. Spontaniczna była także reakcja samych drużyn, a zwłaszcza grupy Belfrów, kiedy to p. Pelczarski z p. Wachnik wykonali piękny taniec do piosenki Czerwonych Gitar. Zasłużone owacje otrzymała drużyna Belfrów po zaprezentowaniu, stworzonych w ciągu dwóch minut, wierszy na temat szkoły. Walka była zacięta i do końca nie wiadomo było, która drużyna zwycięży. O ostatecznym wyniku zadecydował j. angielski, w którym lepsze okazały się ASY. Nie pierwszy raz w historii uczeń  pokonał mistrza, ale trzeba przyznać, że tylko o jeden punkt J. Zwycięzcy teleturnieju otrzymali dodatkowe nieprzygotowania z języka polskiego oraz matematyki, zaś pokonani –  kurs doszkalający w kampinoskiej szkole. Na koniec występu uczniowie przekazali swoim wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły ciepłe i wzruszające słowa życzeń, do których dołączyli róże.

W oprawie artystycznej tego ważnego dnia brali udział wszyscy uczniowie klas siódmych, scenariuszem, reżyserią i scenografią zajęły się p. Joanna Kiełbasa i p. Marta Kroc, aranżację piosenki Czerwonych Gitar przygotował p. Krzysztof Kolator, a nad zapleczem technicznym czuwali chłopcy z klasy VIIIa.

 


Wycieczka do Łodzi

Klasy VII a, VII b i VIII a wraz z opiekunami P. Martą Kroc, Panią Joanną Kiełbasą i Panią Martą Wrocławską odwiedziły w dniu 8 października intrygujące  swoją postindustrialną  atmosferą i  architekturą miasto Łódź. W łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1 z jego ponad 150 stanowiskami umieszczonymi na  powierzchni  wystawienniczej ponad 8 tysięcy metrów2  zanurzyliśmy się w świecie techniki i niesamowitych tajemniczych wnętrzach elektrowni, pompowni czy rozdzielni energii. Wędrowaliśmy po ścieżkach tematycznych ,mijając  koła zębate, transformatory, suwnice i makiety. Przechodziliśmy przez ekran mgielny, by móc rozpalić w kotle i naprawdę  pracowaliśmy jak w specjaliści z   Elektrowni Łódzkiej. Uff.. jak gorąco…czuliśmy tę atmosferę wszystkimi zmysłami. Na zakończenie wizyty w EC1 wybraliśmy się w wirtualną podróż w kosmos. Pokaz w kinie sferycznym zrobił rzeczywiście duże wrażenie.

Następnie zwiedziliśmy kompleks fabryczno-mieszkalny- Księży Młyn. Spacer między budynkami z czerwonej cegły a zespołem mieszkalnym oraz ogrodami zajął nam kilkanaście minut. Księży Młyn jest typowym przykładem postindustrialnej architektury tak wszechobecnej w Łodzi, która zachwyca do dziś i którą w Łodzi znajdziemy praktycznie w każdej jej części.

Ale  chyba najbardziej czekaliśmy na odwiedziny w escape room Tkalnia Zagadek.  Wnętrza pokojów  zagadek usytuowanych w starej dużej kamienicy w centrum miasta potęgowały wrażenie tajemniczości i  grozy.  Wcielaliśmy się w rolę detektywa, redaktora wykonującego tajną misję, odgadywaliśmy tajemnicę zniknięcia reżysera i odkrywaliśmy tajny rytuał szamana. Nie wszystkim udało się dotrzeć do celu, choć było bardzo blisko, ale zabawa była świetna i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.


Sukcesy sportowe naszych uczniów

Świetne zawody rozegrali uczniowie ZSP w Kampinosie. Podczas Mistrzostw Powiatu Warszawskiego – Zachodniego w biegach przełajowych nasi podopieczni zdobyli aż pięć  medali! Jest to pierwszy taki sukces w długiej historii Naszej placówki J. Dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek wszystkim startującym tego dnia! Dziękujemy też nauczycielom, którzy przygotowali naszych zawodników: Katarzynie Michałowskiej, Jerzemu Pelczarskiemu, Michałowi Stecko oraz Andrzejowi Andryszczykowi. Zachęcamy również do systematycznych treningów lekkoatletycznych – 609042699 (trener Andrzej Andryszczyk)

Ania Zdunek 0,6km – 2m (2009)

Julka Giejbatow 0,8km – 2m (2008)

Basia Bargieł 0,8km – 3m (2008)

Amelka Ciurzyńska 1km – 1m (2006)

Ola Szczerba 1km – 2m (2005)


Jesienne Sprzątanie Świata 2019

20 września 2019 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie wzięli udział
w akcji Sprzątanie Świata. Jesienne sprzątanie terenów gminy Kampinos i Puszczy Kampinoskiej jest tradycją, która od wielu lat przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych naszego regionu. Akcja zakończyła się wspólnym posiłkiem  nauczycieli i ich podopiecznych.


FINAŁ PROJEKTU „MODA NA RECYKLING”

W środę 18 września 2019 r.   25 – osobowa grupa  uczniów z Kampinosu (uczestników wiosennych warsztatów recyklingowych) pod opieką p. M. Osińskiej i p. E. Waśkiewicz została zaproszona do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na Żoliborzu na pokaz mody recyklingowej.

Prowadzącą była Barbara Kurdej-Szatan. Zaśpiewał dla nas Oliwier Szot, który był w finale drugiej edycji The Voice Kids. Na każdym krześle był przygotowany worek z upominkami. Przed rozpoczęciem pokazu organizatorzy poczęstowali nas drożdżówkami. Na scenie wystąpiła Ruda z Red Lips.

W pokazie mody wystąpili:
Patrycja Wieja
Katarzyna Skrzynecka
Maja Frykowska
Marta Wiśniewska
Monika Miller
Anna Popek
Agnieszka Rylik
Agnieszka Wielgosz
Katarzyna Bosacka
Marta Tomczak
Zygmunt Hajzer
Condrado Moreno
Piotr Zelt
Gwiazdy te ubrane były w recyklingowe stylizacje Anny Kubisz.

Na koniec, już po pokazie mody, licytowana była jedna z kreacji. Miała ją na sobie Maja Frykowska. Ostatecznie sukienka została sprzedana za 3,5 tys zł. Pieniądze z licytacji zostały przeznaczone na fundację Nasza Ziemia.

Daria Kowalska i Dominika Wachnik, klasa VIIIa.


Wycieczka klasy Vc

Frotaż liści uczniów klasy V c podczas wycieczki i zajęć w Granicy.


ARCHIWUM


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Witamy w naszej bajce – rozpoznajemy bohaterów ulubionych książek 

 


Dzień Ochrony Środowiska


Dzień Sportu


Apel z okazji Konstytucji 3 Maja


2019

 

 


2019


WIOSNA 2019


BAL KARNAWAŁOWY I DYSKOTEKA W NASZEJ SZKOLE

Tak bawiły się klasy I – IV:

 

… a tak uczniowie od klasy V do III gimnazjum:IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

 

 


Udział uczniów Szkoły w uroczystości patriotycznej w Granicy

W sobotę 15 września 2018 r. w Granicy odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrekcja, poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Nawrockiej oraz uczniowie klasy V a, którzy uświetnili uroczystość występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Waśkiewicz oraz nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Kolatora. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło sporo gości na mszę polową odprawioną na cmentarzu wojennym. Po mszy obok Pomnika Pamięci Poległym zaprezentowali się 5-klasiści z montażem słowno muzycznym, w którym narratorzy (Gabrysia Stasiak i Szymon Czapnik) zaprezentowali zwięzły przebieg etapów kampanii wrześniowej 1939 r. przeplatany recytacją wierszy: „Słońce września” W. Broniewskiego (w wykonaniu Tymoteusza Wilkowskiego), „Pieśni o żołnierzach Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego (recytacja – Karolina Frontczak), tekstu piosenki Tormentia „Bzura” (recytowanego przez Mateusza Łażewskiego i Szymona Czajkowskiego), wiersza „Alarm” A. Słonimskiego (w wykonaniu Macieja Burakowskiego) oraz „Nic więcej” W. Broniewskiego (recytacja – Gracjan Ignatowicz). Pomiędzy wierszami i narracją uczniowie zaśpiewali znane żołnierskie piosenki: „Wojenko, wojenko” i „Serce w plecaku” a na zakończenie występu chwycili wszystkich za serca podniosłą pieśnią patriotyczną „Rota”, do której wszyscy obecni włączyli się ze śpiewem na stojąco. Po deszczowej części oficjalnej wyszło słońce zza chmur i wszyscy zebrani mogli świętować uroczystość w części piknikowej, posilając się na polance grochówką i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

Składamy podziękowania uczniom za udany występ oraz ich rodzicom, którzy przywieźli dzieci do Granicy w sobotnie deszczowe przedpołudnie.

 


Kolejne sukcesy Karateków z Kampinosu.

W niedzielę​ 20.05.2018 w Celestynowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate – Open Karate Tournament.  Nasi Karatecy stanęli na wysokości zadania i dzielnie stawili czoła swoim kolegom i koleżankom z innych Klubów.

Zdobyliśmy 30 medali. w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych i wygraliśmy klasyfikację medalową w konkurencjach kata i kumite. Gratulujemy medalistom bo Zwycięzcami byliśmy Wszyscy. To była MEGA niedziela.

Medale Karateków z Kampinosu:

​Kamila Al-Kanani – I miejsce kihon

Kinga Leśniewska – I miejsce kata

Aleksander Stryjecki – I miejsce kata

Denis Miedwiediew – I miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – I miejsce kumite

Panasiuk Marcin – I miejsce kumite

Dorota Królak – I miejsce kumite

Denis Miedwiediew – I miejsce kumite

Maja Staszewska – II miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – II miejsce kata

Dorota Królak – II miejsce kata

Maja Staszewska – II miejsce kumite

Dominik Drab – II miejsce kumite

Dawid Wołczyński – III miejsce kata

Marcin Panasiuk – III miejsce kata

Robert Brzeziński – III miejsce kata

Norbert Leśniewicz – III miejsce kumite

Justyna Staszewska – III miejsce kumite​


XIV Szkolone Igrzyska Sportowe

Szkolne Igrzyska Sportowe odbyły się 5 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka. Gościem specjalnym na naszych zawodach był p. Andrzej Wołczyński – członek zarządu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego p. Jan Żychliński.

 


Święto Kampinoskiej Oświaty 2018

Tegoroczne obchody ŚKO były  Świętem Patrona Szkoły. W święto patrona odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Z. Padlewskiego w Kampinosie, który został ufundowany przez Radę Rodziców.

Projekt koordynowała pani Anna Szczepańska (nauczycielka historii), która przygotowała cały ceremoniał i inscenizację historyczną.

Uroczystość składała się z dwóch części:

– I – w kościele parafialnym – Msza Święta – poświęcenie sztandaru, przekazanie go przez rodziców szkolnej społeczności oraz ślubowanie uczniów,

– II – w szkole – prezentacja sztandaru, nagrodzenie laureatów Gminnego Konkursu o Zygmuncie Padlewskim i część artystyczna.

TU znajdziesz pełne Sprawozdanie z przekazania sztandaru


W strojach historycznych – wycieczka do Wytwórni Filmów Fabularnych
i Dokumentalnych w Warszawie

11 maja klasy IIa i II b gimnazjalne wraz z wychowawcami: p. R. Grabowską i M. Stecką udały się na zwiedzanie planów filmowych i kostiumowych do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Jak widać, najbardziej do gustu przypadł plan kostiumowy, nie omieszkaliśmy przymierzyć stroje bohaterów z obrazów Jana Matejki.


 Sukces recytatorski

Wszyscy reprezentanci naszej szkoły dostali się do finału XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Witaj majowa jutrzenko!” organizowanego przez Katolickie Centrum Edukacyjne w Warszawie. W kategorii: szkoła podstawowa: Julia Giejbatow, Amelia Ciurzyńska, Bartłomiej Stankiewicz. Z gimnazjum: Patrycja Lubera i Szymon Brauza. Uczniowie wywalczyli sobie zaszczytne miano finalisty. Gratulujemy.


Konkurs o patronie w nowej odsłonie

TU znajdziesz Sprawozdanie z konkursu o patronie


Dypl.-co w puszczy piszczy

Wycieczka do Żelazowej Woli 
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli organizuje cyklicznie zajęcia w ramach projektu „Muzeum Bez Barier”. Uczniowie naszej szkoły dzięki p. Monice Zawadzkiej-Swoerek i p. Annie Rybce mogli uczestniczyć w takim spotkaniu 4 kwietnia 2018r.

Podczas dwóch godzin spaceru zobaczyliśmy jakie bogactwo kolorów i dźwięków kryje park w Żelazowej Woli. Spacerowaliśmy po przepięknym parku, wsłuchiwaliśmy się w głosy przyrody, dotykaliśmy rzeźb i pomników przedstawiających postać Fryderyka Chopina. Poznaliśmy rozmaite faktury, dotykaliśmy rzeczy gładkich i szorstkich, ciepłych i zimnych. Wszystkie doświadczenia zebrane podczas przechadzki połączyliśmy z utworami Fryderyka Chopina.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty – każdy z nas miał za zadanie wykonać portret sławnego kompozytora z ciekawego materiału, jakim jest glina.


Misterium Wielkanocne

W dniu 28.04.2018r. cała społeczność szkolna i zaproszeni goście obejrzeli Misterium Wielkanocne w wykonaniu klasy Va. Tego dnia gościli w szkole p. Monika Ciurzyńska, p. Agnieszka Więckowska i p. Zdzisław Wachnik.

Uczniowie przedstawiali scenki dotyczące męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa – przy grobie i w Wieczerniku. Scenki przeplatane były trzema pieśniami Wielkanocnymi i cytatami św. Jana Pawła II o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieła dopełniła wspaniała dekoracja i wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy Va pisanki wielkanocne, które otrzymali goście i nauczyciele.

Na zakończenie kilkuosobowa grupa młodzieży z klasy VIIa pięknie zaśpiewała dwie pieśni religijne. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a p. Barbara Nawrocka w podziękowaniu za przygotowania do występu otrzymała od uczniów kwiaty.

Po złożeniu życzeń świątecznych przez p. Renatę Zakowaną oraz p. Wójt Monikę Ciurzyńską i p. Zdzisława Wachnika, wszyscy w podniosłym nastroju udali się do domów, aby w świętować najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan – WIELKANOC.

Barbara Nawrocka


 


26 marca 2018r. Warsztaty wielkanocne klasy IV c w przedszkolu

Dziś po raz kolejny grupa przedszkolna Jeżyki wraz z wychowawczynią p. Jolantą Zdanowską gościła klasę IVc z wychowawczyniami p. Magdaleną Zawieruchą i p. Anną Rybką na warsztatach wielkanocnych. Kończyliśmy koszyczki wielkanocne, które wstępnie zostały przygotowane w piątek 23 marca.

Warsztaty przybliżyły nam zbliżający się czas – Wielkiej Nocy. Była to też okazja do wspólnego spędzenia czasu z naszymi młodszymi kolegami.


Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

Dzisiaj mieliśmy kolejną ciekawą godzinę wychowawczą. 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki, ponieważ w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z osobami z zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia. Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.


Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1 – 4 szkoły podstawowej

21 marca uczniowie klas I-IV pod czujnym okiem p. Barbary Zapert-Wachnik i p. Agnieszki Kurlanc witali wiosnę.
Ta szczególna pora roku związana jest z budzącą się do życia przyrodą, ciepłem i słońcem, dlatego uczniowie dzisiaj podczas dwóch  pierwszych godzin lekcyjnych uczestniczyli w spotkaniu związanym z powitaniem wiosny. Wszyscy brali udział w licznych zabawach i konkurach. Na zakończenie każda z klas otrzymała od organizatorów pamiątkowe dyplomy
i piękne wiosenne plakaty do pokolorowania.


Powitanie Wiosny w klasach 5 – 7 szkoły podstawowej  i gimnazjum

W dniu 20 marca (wtorek) uczniowie klasy VIIa pożegnali Panią Zimę, a przywitali Panią Wiosnę. Nie obyło się jednak bez „walki”. Panie stoczyły „Bitwę na sezon”. Wiosna musiała wygrać z Zimą w 3 rundach: wygląd, talent i wiedza. Ich zmagania oceniało niezawodnie wiosenne jury: p. Renata Zakowana, p. Joanna Kiełbasa oraz p. Jerzy Pelczarski. Najważniejsze, że Wiosna wygrała i oby jak najszybciej dała nam odczuć swoje dodatnie temperatury.