Galeria Szkoła

   ROK SZKOLNY 2019/2020


Niekonwencjonalne zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  • Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów klas I – VII

Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z upragnionymi wakacjami wszystkich uczniów. Gdyby nie pandemia koronawirusa, zakończenie roku odbyłoby się w tradycyjny sposób, jednak uroczystej akademii nie było. Wychowawcy poszczególnych klas I-VII z utęsknieniem czekali na swoich uczniów w salach lekcyjnych. Ze względu na pandemię uczniowie indywidualnie odbierali świadectwa, nagrody i dyplomy od swoich nauczycieli.
Gratulujemy uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

  • ABSOLWENCI 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZEZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Ani się nie obejrzeliśmy i już zakończył się rok szkolny 2019/2020. Był to rok pełen nowych wyzwań dla każdego z nas i wielu sukcesów. Z pewnością był kolejną ważną kartą w księdze naszego życia. Ostatni rok szkolny pokazał, że Szkoła Podstawowa w Kampinosie, uczniowie, rodzice i nauczyciele, stanowią jedną drużynę. To co wydawało się niemożliwe, okazało się osiągalne.
Dzięki wytężonej pracy 44 uczniów naszej szkoły stało się absolwentami. Wszyscy uczniowie zasługują na wyróżnienie, ale cały człon tej drużyny, na czele z wychowawczyniami p. Beatą Walczak, p. Małgorzatą Osińską i nauczycielem wspierającym p., Martą Wrocławską, stanowią następujący uczniowie:
Klasa VIIIa:
1. Kiełbasa Filip – srebrny absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Ciurzyńska Weronika – brązowy absolwent roku szkolnego 2019/2020
3. Więckowski Jakub
4. Szczerba Aleksandra
5. Kowalska Daria
6. Wachnik Dominika
7. Lewandowska Kinga
8. Pietrzak Piotr
Klasa VIIIb:
1. Mączkowska Gabriela – złoty absolwent roku szkolnego 2019/2020
2. Peczka Wiktoria
3. Jaroszyńska Julia
4. Zdunek Maja
5. Wieczorek Tymoteusz
6. Wisniewska Wiktoria
7. Liszkiewicz Wiktoria
8. Szymańska Oliwia
Pani dyrektor Renata Zakowana wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy rzetelnie wywiązywali się ze swoich szkolnych obowiązków i osiągnęli tym samym bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomami nagrodzono również osoby, które osiągnęły 100% frekwencji na zajęciach, a także uczniów prężnie działających w Młodzieżowej Radzie Gminy, poczcie sztandarowym i Samorządzie Uczniowskim.
Pani Wójt Gminy Kampinos Monika Ciurzyńska wręczyła uczniom klas ósmych i nauczycielom p. Małgorzacie Osińskiej, p. Beacie Walczak, p. Marcie Wrocławskiej i p. Annie Rybce pamiątkowe upominki.
Dyrektor Renata Zakowana podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Wiele ciepłych słów do Pani dyrektor, uczniów klas ósmych i nauczycieli obecnych na sali, skierowała Pani Wójt Monika Ciurzyńska, która była obecna na uroczystości oraz Pan Krzysztof Sucharski Przewodniczący Rady Gminy Kampinos.
Życzymy naszym absolwentom wiele sukcesów w szkole średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


Konkurs KRUS

Uczniowie naszej szkoły biorą rokrocznie udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS. W tym roku I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Amelia Lewandowska, a wyróżnienie otrzymała Karolina Jurczak z klasy Vb.
Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Alina Zalewska.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst Anna Rybka, zdjęcia p. Lewandowska


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020.

Czwartek 18.06.2020r. EGZAMIN DZIEŃ TRZECI – JĘZYK ANGIELSKI

Nasi wspaniali uczniowie klas ósmych pomimo trudnych warunków, związanych z panującym reżimem podczas egzaminów, z jakim musieli się zmierzyć, dali radę i zakończyli trzeci dzień egzaminów.
Po egzaminach z języka polskiego i matematyki nadszedł czas na język obcy. Wszyscy nasi uczniowie pisali dziś test z języka angielskiego. W arkuszu egzaminacyjnym rozwiązywanym przez ósmoklasistów znalazły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.
Nasi uczniowie po dwóch dniach egzaminu zawsze mówią „Trzeci dzień – język angielski – jest zawsze najłatwiejszy”. Dzisiaj wychodząc z sal egzaminacyjnych potwierdzili te słowa. Brawo uczniowie. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.
Drodzy Uczniowie życzymy Wam, abyście osiągnęli jak najwyższe wyniki i dostali się do wymarzonych szkół.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Środa 17.06.2020r. – UCZNIOWIE ZMIERZYLI SIĘ Z MATEMATYKĄ

17 czerwca to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie w reżimie sanitarnym pisali test z matematyki. Matematyka bowiem to przedmiot, który budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 100 minut. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu z matematyki mógł zostać przedłużony o 50 minut.
Pierwsze relacje zasłyszane dzisiaj od uczniów – zadania nie były trudne. Jak będzie w rzeczywistości , okaże się 31 lipca podczas ogłoszenia wyników.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Wtorek 16.06.2020r.

Dziś dla 43 uczniów z klas ósmych naszej szkoły, rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z sytuacją epidemiologiczną zdający musieli przyjść do szkoły w maseczkach, rękawiczkach, zaopatrzeni w legitymację szkolną, własny długopis oraz wodę do picia.
Mieli dwie godziny na napisanie pracy, która składała się z dwóch części. Pierwsza to głównie zadania otwarte oparte o dwa teksty: literacki i nieliteracki. W drugiej ósmoklasiści mieli do wyboru napisanie opowiadania albo przemówienia do rówieśników. Przemówienie trzeba było poświęcić kwestii, czy książki są źródłem mądrości i uargumentować m.in. przykładami z lektury. Opowiadanie zaś miało opisywać spotkanie z bohaterem i odpowiedzieć na pytanie, ile ucznia bohater nauczył.
Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. Jutro uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki. W środę zmierzą się z testem z języka obcego. Wszystkie egzaminy są dla uczniów bardzo ważne, ponieważ od ich wyniku w dużej mierze zależy to, do jakiego liceum czy technikum będą mogli się dostać.
Wynik egzaminu ósmoklasisty poznają 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka


NASZE PRACE W CZASIE NAUKI ZDALNEJ 🙂

Prace z języka angielskiego

  • Prace uczniów z klas III w ramach projektu ZWIERZAKI – DZIWAKI
  • Prace uczniów klas piątych w ramach projektu przewodnika turystycznego wybranego miasta europejskiego

Amsterdam – Alicja Zaranowicz z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Edynburg – Antonina_Zawadzka VB -> TU ją zobaszysz
Kopenhaga – Antoni Kwiatkowski z klasy VB -> TU ją zobaszysz
Kraków – Alan_Wołczyński Vc -> TU ją zobaszysz
Rio De Janeiro – Norbert_Celejewski Vb -> TU ją zobaszysz
Warszawa – Szymon Biernacki_Va -> TU ją zobaszysz
Wellington – Dominik_Dobrzyński -> TU ją zobaszysz

   *************************************

Prace z języka niemieckiego:

  • Ilustracje do wiersza (klasy IVa i IVb):

  • Prace realioznawcze – ciekawe regiony Niemiec (klasy Va i Vc):

Praca Weroniki Ignatowskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Leny Kamińskiej -> TU ją zobaszysz

Praca Hanny Karolak -> TU ją zobaszysz
Praca Filipa Kotowskiego -> TU ją zobaszysz
Praca Anny Nowickiej -> TU ją zobaszysz
Praca Natalii Tomczak -> TU ją zobaszysz
  • Prezentacje grupy VIIa,b1 na temat: „Opis dnia ważnego człowieka w ich życiu”

Prezentacja Amelii Ciurzyńska -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Zuzanny_Leszczyńskiej -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Patryka_Pilarza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Bartłomieja_Stankiewicza -> TU ją zobaczysz
Prezentacja Sebastiana_Stępnia -> TU ją zobaczysz

„KOLOROWE ŚWIĘTA”

Drodzy Rodzice
Każdego dnia przekonujemy się o tym jak ogromny macie udział w procesie nauczania on-line, jak wielkim wsparciem jesteście dla swoich dzieci i jak częstokroć bywa ciężko.
Tym bardziej cenimy Wasz trud i dziękujemy za zaangażowanie w realizację wspólnie z dzieckiem konkursu plastyczno-literackiego związanego z tradycjami i obrzędami wielkanocnymi „Kolorowe Święta”.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów  ze szkoły podstawowej. Powstało wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką.
Oto niektóre z nich:


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego chorego objawia się inaczej. Jednak wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problemy z przyjmowaniem i odbieraniem bodźców.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dzień, w którym na znak solidarności z chorymi, wszyscy świecą na niebiesko.

W tym roku w naszej szkole, również obchodzono ten Dzień. Do akcji zachęciły uczniów klasy VIIb oraz uczniów klasy VIIIa i VIIIb p. Joanna Kiełbasa nauczyciel języka polskiego oraz pedagog szkolny p. Anna Rybka. Uczniowie ubrani byli w kolorze niebieskim. Na zakończenie obchodów tego dnia każdy chętny do udziału w tej akcji zrobił sobie  pamiątkowe zdjęcie.

Koordynatorzy:   Joanna Kiełbasa i Anna Rybka


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, bowiem zgodnie z tradycją naszej szkoły, w ostatnim dniu nauki odbywa się bal karnawałowy. Dziś 7 lutego 2020r. sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dobrej muzyki, fantastycznej zabawy, tańców było co nie miara. Uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła niezawodna nauczycielka wychowania fizycznego pani Marta Wiśniewska, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci zatańczyły poloneza, rock and rola, makarenę i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się do swoich klas na poczęstunek – słodkie i przepyszne ciasta upiekli niezawodni rodzice, a o pyszny soczek zadbała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na bal w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

Tak bawiły się klasy I – IV

ACH CO TO BYŁ ZA BAL!

Tak dzisiaj uczniowie z klas I-IV bawili się na balu karnawałowym.

Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie Piątek, 7 lutego 2020


Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze r.szk.2019/2020

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS I-III

3 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów klas I-III w pierwszym semestrze. Nagrody z rąk pani dyrektor Renaty Zakowanej otrzymali uczniowie, którzy w konkursach szkolnych: fotograficznych, recytatorskich, plastycznych, sportowych, językowych zajęli I, II, III miejsce oraz wyróżnienie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek uczniowie otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ten pracowity, ale jakże owocny semestr i życzymy kolejnych sukcesów w II semestrze.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Katarzyna Małas

PODSUMOWANIE PRACY UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas starszych Szkoły Podstawowej brali udział w różnorodnych konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym czy powiatowym. Nierzadko odnosili tam sukcesy i rozsławiali w ten sposób dobre imię szkoły.
3 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze, podczas którego uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za konkursy szkolne: plastyczny, literacki, językowy, ekologiczny, plastyczno-sportowy oraz za najlepszą prezentację o osobach z dysleksją. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w akcji profilaktycznej „Szkolny Tydzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień”. Za zaangażowanie i wysiłek otrzymali statuetki oraz słodki upominek. Była to także okazja, by podziękować za ciężką pracę tym, dla których wiedza ciągle jest wartością. Pani dyrektor Renata Zakowana gratulowała odniesionych sukcesów i życzyła siły i zapału na II semestr.

Tekst Anna Rybka
Zdjęcia Agnieszka Tomecka


 Słodkie zakończenie semestru

31 stycznia 2020r. klasy VI a, VI b, VI c były na warsztatach w manufakturze czekolady w Warszawie.

Dzieci projektowały własne tabliczki czekolady z dodatkiem owoców liofilizowanych i bakalii, degustowały płynną mleczną czekoladę oraz pakowały  schłodzone czekolady w wybrane opakowania.

W trakcie chłodzenia czekolad dzieci zapoznały się z procesem produkcji czekolady od samego ziarenka. Przydała im się wiedza z geografii, historii i biologii.

Anna Szczepańska


24 stycznia 2020 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę Powstania Styczniowego
oraz święto patrona naszej szkoły
Zygmunta Padlewskiego.

O patronie naszej szkoły pamiętamy przez cały rok

157 lat temu, 22 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe – zbrojny zryw Narodu Polskiego przeciw Imperium Rosyjskiemu. Swoim zasięgiem objęło tereny Królestwa Polskiego, Litwy oraz Ukrainy. Mimo porażki, pamięć o narodowowyzwoleńczym zrywie, była jednym z filarów całkowitego odrodzenia kraju w 1918 r.
24 stycznia 2020 r. uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie postanowili uczcić tak ważne wydarzenie przygotowując uroczystą akademię „Przez naszą śmierć i krew…”. Uroczystość była również oddaniem hołdu patronowi szkoły Zygmuntowi Padlewskiemu, który był jednym z przywódców powstania. Scenariusz akademii opracowały p. Marta Wiśniewska i p. Katarzyna Małas. Na akademię przybyli zaproszeni goście min. Pani Wójt Monika Ciurzyńska, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Ksiądz Proboszcz.


Konkurs Historyczny Powstanie Styczniowe

„Kobiety w powstaniu styczniowym”

23 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII edycji Regionalnego Konkursu Historycznego Powstanie Styczniowe. Hasłem tegorocznej edycji było „Kobiety w powstaniu styczniowym”.

Naszą szkołę reprezentowali:  Weronika Ciurzyńska kl. VIII A, Jakub Więckowski kl.VIII A
i Tymoteusz Wieczorek kl. VIII B
. W tym roku uczniowie przygotowali prezentacje o wybranej przez siebie bohaterki powstania, nasza drużyna wykonała prezentację o Lucynie Żukowskiej (odznaczonej przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i jednej z najdłużej żyjących weteranek powstania – 100 lat).

Pytania były bardzo szczegółowe i wymagały dużej wiedzy, nasz drużyna zajęła III miejsce. Po eliminacjach konkursowych było ognisko z kiełbaskami i apel poległych przy Sośnie Powstańców w Górkach Kampinoskich.

Anna Szczepańska


Powiatowy Konkurs Historyczny o Zygmuncie Padlewskim

Do tradycji naszej szkoły przeszedł konkurs o patronie Zygmuncie Padlewskim. W tym roku patronat honorowy objął Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego i Wójt Gminy Kampinos. Konkurs obejmował trzy kategorie: test/quiz, praca plastyczna, port folio.

W dniu 21 stycznia 2020r.  odbyły się eliminacje, dotyczące  wiedzy)test/quiz) o Zygmuncie Padlewskim i ostatecznie rozstrzygnięto pozostałe kategorie konkursu (wyniki dla poszczególnych kategorii dostępne są w części „DLA UCZNIÓW” dotyczącej konkursów).

Anna Szczepańska


JASEŁKA SZKOLNE
„Cicha noc, ciemna noc, wiatr i mgła.
Cicha noc, ciemna noc, Ona szła”.

Boże Narodzenie dla większości z nas to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Święta te mają swój niepowtarzalny charakter.
To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem.

Święta Bożego Narodzenia są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest
i w naszej szkole. 20 grudnia 2019r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panie Agnieszkę Kurlanc, Danutę Skrzywanek oraz pana Krzysztofa Kolatora wystąpili uczniowie z klasy IVa i IVb. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Renata Zakowana, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia złożyła całej społeczności szkolnej także pani Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos.
Na zakończenie pani Alina Zalewska i pani Beata Walczak wręczyły uczniom dyplomy i nagrody za konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

A oto nagrody sponsorowane i wykonane przez Panią Beatę Walczak:


ŚWIĄTECZNY FLASH-MOB

Poczuć magię Świąt…to najważniejsze. W tym pięknym okresie przygotowań grupa teatralna wraz z opiekunką p. Joanną Kiełbasą przygotowała i przedstawiła dla całej społeczności szkolnej świąteczny flash-mob. Ubrani w mikołajowe czapki, zatańczyli na ulicy przed oknami szkoły w rytm piosenki ” All I want for Christmas, is you” . W ten sposób wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, życząc, by trwał jak najdłużej.

Tekst Joanna Kiełbasa
Zdjęcia Anna Rybka


ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA REWALIDACJI

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem.Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?
Dlatego też postanowiłam ten czas przygotowań przenieść także na zajęcia szkole. Podczas zajęć rewalidacji moi uczniowie wykonują dla swoich najbliższych ozdoby świąteczne.

Dziś 20 grudnia, chłopcy Filip Kiełbasa z klasy VIIIa i Kacper Pracz z klasy Va podczas zajęć rewalidacji wykazali się sztuką logicznego myślenia „Jak z męskiej skarpetki wyczarować skrzata?”. Zobaczcie, oczywiście udało się. Kacper i Filip są niezawodni. Poniżej chłopcy przy pracy i ich efekt końcowy.
Wesołych Świat!

Anna Rybka


MARZYCIELSKA POCZTA

Z okazji zbliżających się świąt chcieliśmy zrobić niespodziankę chorym dzieciom i włączyliśmy się w akcję Marzycielskiej Poczty. Uczniowie napisali listy do swoich rówieśników i wspólnie je wysłaliśmy. Mamy nadzieję, że na twarzach dzieci zagoszczą uśmiechy, gdy listy do nich dotrą!
Ewelina Zalewska


ZWYCIĘZCY KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pokłon trzech króli”

29 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XV Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Pokłon trzech króli”. Celem konkursu było: zainteresowanie młodzieży sztuką, inspiracja wyobraźni twórczej, aktywizacja środowiska szkolnego wokół tematu i formy, czerpanie z dziedzictwa kulturowego, promocja indywidualnych zdolności uczniów, współpraca między różnymi placówkami oświatowymi. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Aliny Zalewskiej poradzili sobie świetnie z tematem i założonymi celami konkursu. Oczywiście stanęliśmy na podium. Oto zwycięzcy:

I miejsce Aleksandra Wilczyńska klasa VIb

II miejsce Weronika Zalewska klasa VIc

III miejsce Wiktor Pęśko klasa IVa

Wyróżnienie otrzymała Amelia Jędrzejewska klasa IVa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst Anna Rybka

Zdjęcia Alina Zalewska


Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK

30 listopada, odbyły się w Toruniu Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne LDK!. Program Lekkoatletyka dla każdego! Powstał 5 lat temu.
Zawody w ramach LDK są coraz lepiej zorganizowane i co najważniejsze padają na nich coraz wartościowsze wyniki. W zawodach, które odbyły się 30 listopada, wystartowały reprezentacje wszystkich województw, w sumie ponad 400 zawodników. Mamy więc do czynienia z zawodami rangi Mistrzostw Polski.
Jest mi niezwykle miło, że uczennica ZSP w Kampinosie – Basia Bargieł – reprezentowała nasze województwo na zawodach tej klasy.

Basia Bargieł startowała na 300m uzyskując czas 48.10 i zajmując dziesiąte miejsce (Basia to nasza nadzieja w biegach średnich !!! ). Barbara Wystartowała jeszcze na siódmej zmianie w sztafecie 8 x200, przyczyniając się do zdobycia przez woj. Mazowieckie pierwszego miejsca.


LEGIONY

W ramach edukacji historyczno-patriotycznej uczniowie klas VIII, VII i VI naszej szkoły  wraz z opiekunami obejrzeli w ramach Akademii Filmowej Multikina najnowszą  polską superprodukcję LEGIONY w reżyserii  Dariusza Gajewskiego.  Przed projekcją filmu uczniowie wysłuchali prelekcji wprowadzającej w  tematykę filmu, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość  podczas I wojny światowej.  Ale Legiony to-  jak się okazało-  nie tylko historia… to też  opowieść o  przyjaźni, miłości, o marzeniach, o dorastaniu w trudnych czasach, to opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które walczyło o niepodległość.  To epickie widowisko historyczne z  bardzo dobra obsadą.  Uczniowie  rozpoznali swoich ulubionych aktorów serialowych: Sebastiana Fabijańskiego, Macieja Pawlickiego,  Wiktorię Wolańską, Bartosza Gelnera  i znanych, lubianych:  Mirosława Bakę, Jana Frycza czy Borysa Szyca. Duże wrażenie zrobiły nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne i  piękne zdjęcia polskich krajobrazów. Warto było…

Tekst Marta Kroc


SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KAMPINOS

W dniu 26 listopada 2019r. o godz. 13.00 odbyła się w naszej szkole kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos z udziałem nowo wybranych Radnych i Pani Wójt Moniki Ciurzyńskiej.  Ponieważ jeszcze nie wybrano Przewodniczącego Rady sesję poprowadziła opiekun Rady Pani Marta Kroc.  Radę rozpoczęto uroczystym ślubowaniem nowych radnych. Młodzi radni: Amelia Jędrzejewska, Amelia Lewandowska, Julia Pliszka, Anna Zdunek, Jan Nagot i  Szymon Czapnik  ślubowali godnie i rzetelnie pełnić funkcję Radnego.

Zgodnie z przedstawionym porządkiem obrad    radni  rozpoczęli swoją pracę od wyłonienia zwycięzcy konkursu na LOGO Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Na konkurs wpłynęło 11 prac uczniów naszej szkoły. Młodzi Radni  nie mięli problemu z wybraniem swojego LOGO.  Przyznano 1, 2 i 3 miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się na najbliższej Sesji Rady Gminy Kampinos.

Następnie Radni wybrali w tajnym głosowaniu swoje Prezydium.  Komisja Skrutacyjna w składzie:  Szymon Czapnik, Nikodem Jośko i Adam Jakubik sprawnie liczyła głosy, choć trzeba było przeprowadzić kilka tur głosowania.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos  została uczennica klasy Vb– Anna Zdunek,  Wiceprzewodniczącym – już doświadczony radny Przemysław Izak z klasy VIIIa  a Sekretarzem – uczennica klasy VIIIb Maja Zdunek. Można powiedzieć, że siostry  Zdunek zdominowały tegoroczne  wybory J.

Termin kolejnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy wyznaczono na II połowę stycznia 2020r. Nowej Radzie gratulujemy,  życzymy owocnych obrad, ciekawych pomysłów i  realnego wpływu na życie społeczności uczniowskiej kampinoskiej szkoły.

Tekst Marta Kroc – opiekun MRGK


WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Dnia 25 listopada 2018r. uczniowie z klasy Vb, Vc, i VIa wzięli udział w wycieczce szkolnej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uczniami opiekowały się: p. Małgorzata Perkowska, p. Ewa Waśkiewicz, p. Marta Wiśniewska i p.Anna Rybka.
Centrum Nauki Kopernik to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.
Przez 2,5 godziny mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie i musieliśmy niestety wracać do szkoły. Z wyjazdu wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Tekst – Anna Rybka


PRÓBNE EGZAMINY KLAS ÓSMYCH

20 LISTOPADA 2019 r. rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów.
Wszyscy piszący poczuli atmosferę egzaminu właściwego. Było losowanie numerów stolików, wizytówki z kodem ucznia i pozostałe procedury przewidziane na egzaminie właściwym.
Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, gdyż na poziom wykonania zadań wpływa wiele czynników. Najbardziej znaczące to:
• nowe formy zadań (zadania otwarte krótkiej odpowiedzi i zadania z lukami),
• liczba zadań otwartych w teście,
• a także zmierzenie się z wymaganiami podstawy programowej, które nie były sprawdzane na dotychczasowych egzaminach gimnazjalnych, jak np. w teście egzaminacyjnym z języka polskiego – rozpoznanie utworu literackiego i wykazanie się znajomością jego treści na podstawie wskazanego fragmentu.


SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ SERDECZNOŚCI

SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI
I POZDROWIEŃ ROZPOCZĘTY

Dziś 18 listopada – Dzień Serdeczności – cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie włączyła się w szkolne obchody. Zgodnie z hasłem „Tolerancja jest modna!” w dniu dzisiejszym wszyscy wystąpili w kolorze czerwonym. Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia pod tytułem „Być tolerancyjnym – czy to jest trudne?”, na których wypracowali 10 cech zachowań ucznia, który jest życzliwy wobec innych. Oto one:
1. Traktuje wszystkich z szacunkiem.
2. Jest tolerancyjny – szanuje odmienność.
3. Konflikty rozwiązuje bez przemocy.
4. Dąży do zgody.
5. Stara się dostrzegać cudze potrzeby i problemy.
6. Jest wrażliwy na krzywdę innych.
7. Jest pomocny w miarę swoich możliwości – szczególnie troszczy się o młodszych, słabszych i osoby starsze.
8. Zwraca się do innych uprzejmie – stosuje na co dzień grzecznościowe formy wypowiedzi.
9. Wypowiada się w sposób kulturalny, uczciwy i sprawiedliwy na temat innych osób.
10. Przeprasza gdy zawini.

Inicjatorem i koordynatorem obchodów jest Anna Rybka – pedagog szkolny.
Partnerami akcji zostali: nauczyciel języka polskiego – p. Joanna Kiełbasa oraz uczniowie klasy VIIb.

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI

Kolejny dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień za nami. Dziś królował w całej szkole kolor niebieski. Dzień Różnorodności upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Chętni uczniowie i nauczyciele przebrani w dziwne stroje uświadomili całej społeczności szkolnej, że rude czy blond włosy, ubrania markowe lub nie, mina smutna czy wesoła, nie świadczą o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Ważne jest to, abyśmy tolerowali się nawzajem i byli wobec siebie życzliwi, z naszymi wadami i zaletami. Wszystko bowiem sprowadza się do jednego mianownika „Każdy inny, wszyscy równi”.

Koordynator akcji Anna Rybka

      DZIEŃ UPRZEJMOŚCI

20 listopada – Dzień Uśmiechu, dziś w modzie był kolor biały.

Dzisiejszy dzień miał nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.
Drugim celem dzisiejszego dnia była „Poczta Życzliwości i Pozdrowień”. Uczniowie klasy VIIb z uśmiechem na ustach zbierali kartki i listy napisane przez całą społeczność szkolną. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły mieli okazję, aby napisać życzenia lub pozdrowienia dla wybranej przez siebie osoby. Wszystkie listy i kartki wkrótce trafią do adresatów.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Jest nam miło i wesoło, kiedy zieleń wszędzie wkoło”

21 listopada podczas obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień, w naszej szkole królował kolor zielony.
Uczniowie klasy VIIb, aby poprawić sobie i innym humor częstowali wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych smacznym cukierkiem oraz przepięknym uśmiechem. Nauczyciele nie wstawiali jedynek, a uśmiechnięte twarze było widać w każdym zakątku szkoły.
Dzisiejszy dzień przysporzył uczniom wiele radości, był okazją do stworzenia życzliwej i przyjaznej atmosfery w szkole, szansą na utrwalenie nawyków bezpiecznej, radosnej nauki oraz zabawy.

Koordynator akcji Anna Rybka
Partner akcji Joanna Kiełbasa z klasą VIIb

DZIEŃ TOLERANCJI

OSTATNI – PIĄTY DZIEŃ AKCJI PT. „SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ”
Dziś 22 listopada ostatni dzień obchodów Szkolnego Tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Tolerancji stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.
Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor żółty.
Na szkolnym korytarzu powstały gazetki o tolerancji. Mają one przypominać co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym.
Uczniowie z klasy VIIb rozdali kolegom i koleżankom kartki, które otrzymaliśmy podczas akcji „Poczta życzliwości”.
Mam nadzieję, że wszystkie działania, które w tym tygodniu towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
Koordynator akcji Anna Rybka


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej podczas uroczystej akademii uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy Vb oraz Julii, Zuzanny i Bartka pod kierunkiem pani Małgorzaty Perkowskiej, Katarzyny Szymańskiej i Krzysztofa Kolatora, był przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego okazją do wyrażenia dumy z faktu bycia Polakami. Cała akademia w wielu z nas obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego, bo wcale niełatwo określić co tak naprawdę ma on oznaczać w naszych czasach… Może na początek spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje… To chyba dobry pierwszy krok do współczesnego patriotyzmu. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”


Lekturki już wybrane!!!

Akcja propagowania czytelnictwa w języku angielskim i niemieckim znalazła swoich adresatów. Mamy już pierwszych śmiałków, ambitnych i solidnych amatorów czytania w językach obcych. Książkę „Sommerferien” będzie czytała uczennica klasy VIC Julia Giejbatow a Weronika Zalewska też z klasy VIC zgłębi lekturkę „Einmal Freund, immer Freunde”. Lektura w języku angielskim odnosi się do klasyki tematu. Takie właśnie lektury wybrali dwaj uczniowie klasy VB. „Piotrusia Pana” będzie czytał Norbert Celejewski, a  Antoni Wolff „Przygody Tomka Sawyera”. Książki wybrane przez Panią Martę Kroc i Małgorzatę Perkowską obejmują zagadnienia leksykalne  i materiał gramatyczny na poziomie A1 w Europejskim Opisie Kształcenia Językowego i mają zachęcić uczniów do samodzielnej pracy nad językiem. Ciekawe i bogato ilustrowane książeczki o przygodach rówieśników Julki i Weroniki  z pewnością zainteresują uczennice, które z własnej inicjatywy zgłosiły się do akcji. Po każdym rozdziale uczniowie będą wykonywali samodzielnie ćwiczenia na rozumienie tekstu czytanego, które będą omawiane na dodatkowych zajęciach.

Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby. Książki to istna skarbnica słownictwa, a odpowiednio dobrana lektura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.


PASOWANIE PIERWSZAKÓW

Urocze występy, słodkie pomyłki, z przejęciem recytowane słowa ślubowania, moc wzruszeń po stronie pasowanych i obecnych na uroczystości rodziców i dziadków. Tego wszystkiego można było doświadczyć na uroczystości pasowanie uczniów klas pierwszych, która odbyła po koniec października w naszej szkole.


KĄCIKI JESIENNE W KLASACH I – VIII

Klasy I – III:

Klasy IV – VIII:


HALLOWEEN


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos

Dnia 24 października 2019r. o godz 8.55 odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie Aleksandra Komorowska, Amelia Ciurzyńska i Bartłomiej Stankiewicz przygotowała lokal wyborczy i karty do głosowania. Głosowało 132 uczniów gminy Kampinos i wszyscy uprawnieni do głosowania oddali głosy ważne.  O mandaty walczyło 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Kampinosie.  Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się 8 kandydatów, na poziomie klas V – 4 kandydatów, na poziomie klas VI – 4 kandydatów i na poziomie klas VII – również 4 uczniów.

Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos uzyskało 7  uczniów:

Na poziomie klas IV–   Amelia Lewandowska kl. IVa, Amelia Jędrzejewska kl. IVa i Julia Pliszka kl. IVa

Na poziomie klas V-   Anna Zdunek kl. Vb, Adam Jakubik kl. Vc

Na poziomie klas VI – Szymon Czapnik kl. VIa

Na poziomie klas VII –    Jan Nagot kl. VIIa

Gratulujemy uzyskania  mandatu radnego i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Gminy Kampinos.


DZIEŃ LENIWCA


Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kampinosie.

W dniu 18 października 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń klas IV-VIII miał prawo oddać głos na jednego, wybranego przez siebie kandydata. W lokalu wyborczym, który mieścił się w świetlicy na I piętrze, czekała na uczniów Komisja Wyborcza, w skład której weszli: Wiktoria Włodarczyk, Michalina Woźniak, Jan Nagot, Bartłomiej Stankiewicz i Aleksandra Komorowska. Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało aż 42 ambitnych uczniów. Niektórzy wyborcy bardzo zaangażowali się w głosowanie, ponieważ przynieśli ze sobą dokumenty tożsamości, za co należy się im pochwała. Po oddaniu kart do głosowania przez wszystkich głosujących, komisja zabrała się za ich liczenie. Wybory odbyły się bez żadnych zakłóceń. Kandydaci i wyborcy podeszli do wyborów bardzo poważnie.

W wyniku wyborów nasz Samorząd Uczniowski będą reprezentować:

Karolina Kozłowska kl. VIII b – Przewodnicząca

Antonina Zawadzka kl. V b – Zastępca przewodniczącej

Dawid Czapczyński  kl. V c – Skarbnik

Karolina Dudek kl. IV a – Sekretarz

Gabriela Stasiak kl. VI a – Sekcja artystyczna

Oliwier Tomczyk kl. V b – Sekcja artystyczna

Zuzanna Leszczyńska kl. VII b – Sekcja czytelnicza

Julia Kuczma kl. VIII a – Sekcja plastyczna

Maja Zdunek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

Tymoteusz Wieczorek kl. VIII b – Sekcja dziennikarska

Komisja Wyborcza


„Postaw na belfra” – uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Tegoroczne szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej odbyły się w konwencji teleturnieju. Zawody pod hasłem: „Postaw na Belfra” wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Tego dnia do odpowiedzi zostali bowiem wezwani także nauczyciele, którzy musieli rywalizować ze swoimi uczniami. Drużyny Asów i Belfrów toczyły zaciekłe boje w siedmiu dyscyplinach związanych ze szkołą. Do pierwszej z drużyn należeli uczniowie z klas siódmych natomiast do drugiej – nauczyciele: Dyrektor Renata Zakowana, p. Małgorzata Osińska, p. Barbara Zapert-Wachnik, p. Marta Wrocławska,

p. Alina Zalewska oraz p. Jerzy Pelczarski. Teleturniej miał formę humorystyczną, co skutkowało salwami śmiechu wśród publiczności, która to gorąco dopingowała uczestników zabawy. Najwięcej emocji wzbudziła historia, w trakcie której obie drużyny musiały rozpoznać nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Występy muzyczne zaprezentowane     w kategorii „ Muzyka” porwały szkolną publiczność, która z zapałem śpiewała refreny wykonywanych utworów. Spontaniczna była także reakcja samych drużyn, a zwłaszcza grupy Belfrów, kiedy to p. Pelczarski z p. Wachnik wykonali piękny taniec do piosenki Czerwonych Gitar. Zasłużone owacje otrzymała drużyna Belfrów po zaprezentowaniu, stworzonych w ciągu dwóch minut, wierszy na temat szkoły. Walka była zacięta i do końca nie wiadomo było, która drużyna zwycięży. O ostatecznym wyniku zadecydował j. angielski, w którym lepsze okazały się ASY. Nie pierwszy raz w historii uczeń  pokonał mistrza, ale trzeba przyznać, że tylko o jeden punkt J. Zwycięzcy teleturnieju otrzymali dodatkowe nieprzygotowania z języka polskiego oraz matematyki, zaś pokonani –  kurs doszkalający w kampinoskiej szkole. Na koniec występu uczniowie przekazali swoim wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły ciepłe i wzruszające słowa życzeń, do których dołączyli róże.

W oprawie artystycznej tego ważnego dnia brali udział wszyscy uczniowie klas siódmych, scenariuszem, reżyserią i scenografią zajęły się p. Joanna Kiełbasa i p. Marta Kroc, aranżację piosenki Czerwonych Gitar przygotował p. Krzysztof Kolator, a nad zapleczem technicznym czuwali chłopcy z klasy VIIIa.


Wycieczka do Łodzi

Klasy VII a, VII b i VIII a wraz z opiekunami P. Martą Kroc, Panią Joanną Kiełbasą i Panią Martą Wrocławską odwiedziły w dniu 8 października intrygujące  swoją postindustrialną  atmosferą i  architekturą miasto Łódź. W łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1 z jego ponad 150 stanowiskami umieszczonymi na  powierzchni  wystawienniczej ponad 8 tysięcy metrów2  zanurzyliśmy się w świecie techniki i niesamowitych tajemniczych wnętrzach elektrowni, pompowni czy rozdzielni energii. Wędrowaliśmy po ścieżkach tematycznych ,mijając  koła zębate, transformatory, suwnice i makiety. Przechodziliśmy przez ekran mgielny, by móc rozpalić w kotle i naprawdę  pracowaliśmy jak w specjaliści z   Elektrowni Łódzkiej. Uff.. jak gorąco…czuliśmy tę atmosferę wszystkimi zmysłami. Na zakończenie wizyty w EC1 wybraliśmy się w wirtualną podróż w kosmos. Pokaz w kinie sferycznym zrobił rzeczywiście duże wrażenie.

Następnie zwiedziliśmy kompleks fabryczno-mieszkalny- Księży Młyn. Spacer między budynkami z czerwonej cegły a zespołem mieszkalnym oraz ogrodami zajął nam kilkanaście minut. Księży Młyn jest typowym przykładem postindustrialnej architektury tak wszechobecnej w Łodzi, która zachwyca do dziś i którą w Łodzi znajdziemy praktycznie w każdej jej części.

Ale  chyba najbardziej czekaliśmy na odwiedziny w escape room Tkalnia Zagadek.  Wnętrza pokojów  zagadek usytuowanych w starej dużej kamienicy w centrum miasta potęgowały wrażenie tajemniczości i  grozy.  Wcielaliśmy się w rolę detektywa, redaktora wykonującego tajną misję, odgadywaliśmy tajemnicę zniknięcia reżysera i odkrywaliśmy tajny rytuał szamana. Nie wszystkim udało się dotrzeć do celu, choć było bardzo blisko, ale zabawa była świetna i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.


Sukcesy sportowe naszych uczniów

Świetne zawody rozegrali uczniowie ZSP w Kampinosie. Podczas Mistrzostw Powiatu Warszawskiego – Zachodniego w biegach przełajowych nasi podopieczni zdobyli aż pięć  medali! Jest to pierwszy taki sukces w długiej historii Naszej placówki J. Dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek wszystkim startującym tego dnia! Dziękujemy też nauczycielom, którzy przygotowali naszych zawodników: Katarzynie Michałowskiej, Jerzemu Pelczarskiemu, Michałowi Stecko oraz Andrzejowi Andryszczykowi. Zachęcamy również do systematycznych treningów lekkoatletycznych – 609042699 (trener Andrzej Andryszczyk)

Ania Zdunek 0,6km – 2m (2009)

Julka Giejbatow 0,8km – 2m (2008)

Basia Bargieł 0,8km – 3m (2008)

Amelka Ciurzyńska 1km – 1m (2006)

Ola Szczerba 1km – 2m (2005)


Jesienne Sprzątanie Świata 2019

20 września 2019 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie wzięli udział
w akcji Sprzątanie Świata. Jesienne sprzątanie terenów gminy Kampinos i Puszczy Kampinoskiej jest tradycją, która od wielu lat przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych naszego regionu. Akcja zakończyła się wspólnym posiłkiem  nauczycieli i ich podopiecznych.


FINAŁ PROJEKTU „MODA NA RECYKLING”

W środę 18 września 2019 r.   25 – osobowa grupa  uczniów z Kampinosu (uczestników wiosennych warsztatów recyklingowych) pod opieką p. M. Osińskiej i p. E. Waśkiewicz została zaproszona do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na Żoliborzu na pokaz mody recyklingowej.

Prowadzącą była Barbara Kurdej-Szatan. Zaśpiewał dla nas Oliwier Szot, który był w finale drugiej edycji The Voice Kids. Na każdym krześle był przygotowany worek z upominkami. Przed rozpoczęciem pokazu organizatorzy poczęstowali nas drożdżówkami. Na scenie wystąpiła Ruda z Red Lips.

W pokazie mody wystąpili:
Patrycja Wieja
Katarzyna Skrzynecka
Maja Frykowska
Marta Wiśniewska
Monika Miller
Anna Popek
Agnieszka Rylik
Agnieszka Wielgosz
Katarzyna Bosacka
Marta Tomczak
Zygmunt Hajzer
Condrado Moreno
Piotr Zelt
Gwiazdy te ubrane były w recyklingowe stylizacje Anny Kubisz.

Na koniec, już po pokazie mody, licytowana była jedna z kreacji. Miała ją na sobie Maja Frykowska. Ostatecznie sukienka została sprzedana za 3,5 tys zł. Pieniądze z licytacji zostały przeznaczone na fundację Nasza Ziemia.

Daria Kowalska i Dominika Wachnik, klasa VIIIa.


Wycieczka klasy Vc

Frotaż liści uczniów klasy V c podczas wycieczki i zajęć w Granicy.


ARCHIWUM


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019


Witamy w naszej bajce – rozpoznajemy bohaterów ulubionych książek 


Dzień Ochrony Środowiska


Dzień Sportu


Apel z okazji Konstytucji 3 Maja


2019


2019


WIOSNA 2019


BAL KARNAWAŁOWY I DYSKOTEKA W NASZEJ SZKOLE

Tak bawiły się klasy I – IV:

… a tak uczniowie od klasy V do III gimnazjum:IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM


Udział uczniów Szkoły w uroczystości patriotycznej w Granicy

W sobotę 15 września 2018 r. w Granicy odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrekcja, poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Nawrockiej oraz uczniowie klasy V a, którzy uświetnili uroczystość występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Waśkiewicz oraz nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Kolatora. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło sporo gości na mszę polową odprawioną na cmentarzu wojennym. Po mszy obok Pomnika Pamięci Poległym zaprezentowali się 5-klasiści z montażem słowno muzycznym, w którym narratorzy (Gabrysia Stasiak i Szymon Czapnik) zaprezentowali zwięzły przebieg etapów kampanii wrześniowej 1939 r. przeplatany recytacją wierszy: „Słońce września” W. Broniewskiego (w wykonaniu Tymoteusza Wilkowskiego), „Pieśni o żołnierzach Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego (recytacja – Karolina Frontczak), tekstu piosenki Tormentia „Bzura” (recytowanego przez Mateusza Łażewskiego i Szymona Czajkowskiego), wiersza „Alarm” A. Słonimskiego (w wykonaniu Macieja Burakowskiego) oraz „Nic więcej” W. Broniewskiego (recytacja – Gracjan Ignatowicz). Pomiędzy wierszami i narracją uczniowie zaśpiewali znane żołnierskie piosenki: „Wojenko, wojenko” i „Serce w plecaku” a na zakończenie występu chwycili wszystkich za serca podniosłą pieśnią patriotyczną „Rota”, do której wszyscy obecni włączyli się ze śpiewem na stojąco. Po deszczowej części oficjalnej wyszło słońce zza chmur i wszyscy zebrani mogli świętować uroczystość w części piknikowej, posilając się na polance grochówką i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

Składamy podziękowania uczniom za udany występ oraz ich rodzicom, którzy przywieźli dzieci do Granicy w sobotnie deszczowe przedpołudnie.


Kolejne sukcesy Karateków z Kampinosu.

W niedzielę​ 20.05.2018 w Celestynowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate – Open Karate Tournament.  Nasi Karatecy stanęli na wysokości zadania i dzielnie stawili czoła swoim kolegom i koleżankom z innych Klubów.

Zdobyliśmy 30 medali. w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych i wygraliśmy klasyfikację medalową w konkurencjach kata i kumite. Gratulujemy medalistom bo Zwycięzcami byliśmy Wszyscy. To była MEGA niedziela.

Medale Karateków z Kampinosu:

​Kamila Al-Kanani – I miejsce kihon

Kinga Leśniewska – I miejsce kata

Aleksander Stryjecki – I miejsce kata

Denis Miedwiediew – I miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – I miejsce kumite

Panasiuk Marcin – I miejsce kumite

Dorota Królak – I miejsce kumite

Denis Miedwiediew – I miejsce kumite

Maja Staszewska – II miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – II miejsce kata

Dorota Królak – II miejsce kata

Maja Staszewska – II miejsce kumite

Dominik Drab – II miejsce kumite

Dawid Wołczyński – III miejsce kata

Marcin Panasiuk – III miejsce kata

Robert Brzeziński – III miejsce kata

Norbert Leśniewicz – III miejsce kumite

Justyna Staszewska – III miejsce kumite​


XIV Szkolone Igrzyska Sportowe

Szkolne Igrzyska Sportowe odbyły się 5 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka. Gościem specjalnym na naszych zawodach był p. Andrzej Wołczyński – członek zarządu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego p. Jan Żychliński.


Święto Kampinoskiej Oświaty 2018

Tegoroczne obchody ŚKO były  Świętem Patrona Szkoły. W święto patrona odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Z. Padlewskiego w Kampinosie, który został ufundowany przez Radę Rodziców.

Projekt koordynowała pani Anna Szczepańska (nauczycielka historii), która przygotowała cały ceremoniał i inscenizację historyczną.

Uroczystość składała się z dwóch części:

– I – w kościele parafialnym – Msza Święta – poświęcenie sztandaru, przekazanie go przez rodziców szkolnej społeczności oraz ślubowanie uczniów,

– II – w szkole – prezentacja sztandaru, nagrodzenie laureatów Gminnego Konkursu o Zygmuncie Padlewskim i część artystyczna.

TU znajdziesz pełne Sprawozdanie z przekazania sztandaru


W strojach historycznych – wycieczka do Wytwórni Filmów Fabularnych
i Dokumentalnych w Warszawie

11 maja klasy IIa i II b gimnazjalne wraz z wychowawcami: p. R. Grabowską i M. Stecką udały się na zwiedzanie planów filmowych i kostiumowych do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Jak widać, najbardziej do gustu przypadł plan kostiumowy, nie omieszkaliśmy przymierzyć stroje bohaterów z obrazów Jana Matejki.


 Sukces recytatorski

Wszyscy reprezentanci naszej szkoły dostali się do finału XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Witaj majowa jutrzenko!” organizowanego przez Katolickie Centrum Edukacyjne w Warszawie. W kategorii: szkoła podstawowa: Julia Giejbatow, Amelia Ciurzyńska, Bartłomiej Stankiewicz. Z gimnazjum: Patrycja Lubera i Szymon Brauza. Uczniowie wywalczyli sobie zaszczytne miano finalisty. Gratulujemy.


Konkurs o patronie w nowej odsłonie

TU znajdziesz Sprawozdanie z konkursu o patronie


Dypl.-co w puszczy piszczy

Wycieczka do Żelazowej Woli 
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli organizuje cyklicznie zajęcia w ramach projektu „Muzeum Bez Barier”. Uczniowie naszej szkoły dzięki p. Monice Zawadzkiej-Swoerek i p. Annie Rybce mogli uczestniczyć w takim spotkaniu 4 kwietnia 2018r.

Podczas dwóch godzin spaceru zobaczyliśmy jakie bogactwo kolorów i dźwięków kryje park w Żelazowej Woli. Spacerowaliśmy po przepięknym parku, wsłuchiwaliśmy się w głosy przyrody, dotykaliśmy rzeźb i pomników przedstawiających postać Fryderyka Chopina. Poznaliśmy rozmaite faktury, dotykaliśmy rzeczy gładkich i szorstkich, ciepłych i zimnych. Wszystkie doświadczenia zebrane podczas przechadzki połączyliśmy z utworami Fryderyka Chopina.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty – każdy z nas miał za zadanie wykonać portret sławnego kompozytora z ciekawego materiału, jakim jest glina.


Misterium Wielkanocne

W dniu 28.04.2018r. cała społeczność szkolna i zaproszeni goście obejrzeli Misterium Wielkanocne w wykonaniu klasy Va. Tego dnia gościli w szkole p. Monika Ciurzyńska, p. Agnieszka Więckowska i p. Zdzisław Wachnik.

Uczniowie przedstawiali scenki dotyczące męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa – przy grobie i w Wieczerniku. Scenki przeplatane były trzema pieśniami Wielkanocnymi i cytatami św. Jana Pawła II o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieła dopełniła wspaniała dekoracja i wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy Va pisanki wielkanocne, które otrzymali goście i nauczyciele.

Na zakończenie kilkuosobowa grupa młodzieży z klasy VIIa pięknie zaśpiewała dwie pieśni religijne. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a p. Barbara Nawrocka w podziękowaniu za przygotowania do występu otrzymała od uczniów kwiaty.

Po złożeniu życzeń świątecznych przez p. Renatę Zakowaną oraz p. Wójt Monikę Ciurzyńską i p. Zdzisława Wachnika, wszyscy w podniosłym nastroju udali się do domów, aby w świętować najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan – WIELKANOC.

Barbara Nawrocka26 marca 2018r. Warsztaty wielkanocne klasy IV c w przedszkolu

Dziś po raz kolejny grupa przedszkolna Jeżyki wraz z wychowawczynią p. Jolantą Zdanowską gościła klasę IVc z wychowawczyniami p. Magdaleną Zawieruchą i p. Anną Rybką na warsztatach wielkanocnych. Kończyliśmy koszyczki wielkanocne, które wstępnie zostały przygotowane w piątek 23 marca.

Warsztaty przybliżyły nam zbliżający się czas – Wielkiej Nocy. Była to też okazja do wspólnego spędzenia czasu z naszymi młodszymi kolegami.


Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

Dzisiaj mieliśmy kolejną ciekawą godzinę wychowawczą. 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki, ponieważ w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z osobami z zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia. Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.


Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1 – 4 szkoły podstawowej

21 marca uczniowie klas I-IV pod czujnym okiem p. Barbary Zapert-Wachnik i p. Agnieszki Kurlanc witali wiosnę.
Ta szczególna pora roku związana jest z budzącą się do życia przyrodą, ciepłem i słońcem, dlatego uczniowie dzisiaj podczas dwóch  pierwszych godzin lekcyjnych uczestniczyli w spotkaniu związanym z powitaniem wiosny. Wszyscy brali udział w licznych zabawach i konkurach. Na zakończenie każda z klas otrzymała od organizatorów pamiątkowe dyplomy
i piękne wiosenne plakaty do pokolorowania.


Powitanie Wiosny w klasach 5 – 7 szkoły podstawowej  i gimnazjum

W dniu 20 marca (wtorek) uczniowie klasy VIIa pożegnali Panią Zimę, a przywitali Panią Wiosnę. Nie obyło się jednak bez „walki”. Panie stoczyły „Bitwę na sezon”. Wiosna musiała wygrać z Zimą w 3 rundach: wygląd, talent i wiedza. Ich zmagania oceniało niezawodnie wiosenne jury: p. Renata Zakowana, p. Joanna Kiełbasa oraz p. Jerzy Pelczarski. Najważniejsze, że Wiosna wygrała i oby jak najszybciej dała nam odczuć swoje dodatnie temperatury.