Galeria Szkoła

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Witamy w naszej bajce – rozpoznajemy bohaterów ulubionych książek 

 


Dzień Ochrony Środowiska


Dzień Sportu


Apel z okazji Konstytucji 3 Maja


2019

 

 


2019


WIOSNA 2019


BAL KARNAWAŁOWY I DYSKOTEKA W NASZEJ SZKOLE

Tak bawiły się klasy I – IV:

 

… a tak uczniowie od klasy V do III gimnazjum:IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

 

 


Udział uczniów Szkoły w uroczystości patriotycznej w Granicy

W sobotę 15 września 2018 r. w Granicy odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrekcja, poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Nawrockiej oraz uczniowie klasy V a, którzy uświetnili uroczystość występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Waśkiewicz oraz nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Kolatora. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło sporo gości na mszę polową odprawioną na cmentarzu wojennym. Po mszy obok Pomnika Pamięci Poległym zaprezentowali się 5-klasiści z montażem słowno muzycznym, w którym narratorzy (Gabrysia Stasiak i Szymon Czapnik) zaprezentowali zwięzły przebieg etapów kampanii wrześniowej 1939 r. przeplatany recytacją wierszy: „Słońce września” W. Broniewskiego (w wykonaniu Tymoteusza Wilkowskiego), „Pieśni o żołnierzach Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego (recytacja – Karolina Frontczak), tekstu piosenki Tormentia „Bzura” (recytowanego przez Mateusza Łażewskiego i Szymona Czajkowskiego), wiersza „Alarm” A. Słonimskiego (w wykonaniu Macieja Burakowskiego) oraz „Nic więcej” W. Broniewskiego (recytacja – Gracjan Ignatowicz). Pomiędzy wierszami i narracją uczniowie zaśpiewali znane żołnierskie piosenki: „Wojenko, wojenko” i „Serce w plecaku” a na zakończenie występu chwycili wszystkich za serca podniosłą pieśnią patriotyczną „Rota”, do której wszyscy obecni włączyli się ze śpiewem na stojąco. Po deszczowej części oficjalnej wyszło słońce zza chmur i wszyscy zebrani mogli świętować uroczystość w części piknikowej, posilając się na polance grochówką i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

Składamy podziękowania uczniom za udany występ oraz ich rodzicom, którzy przywieźli dzieci do Granicy w sobotnie deszczowe przedpołudnie.

 


Kolejne sukcesy Karateków z Kampinosu.

W niedzielę​ 20.05.2018 w Celestynowie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate – Open Karate Tournament.  Nasi Karatecy stanęli na wysokości zadania i dzielnie stawili czoła swoim kolegom i koleżankom z innych Klubów.

Zdobyliśmy 30 medali. w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych i wygraliśmy klasyfikację medalową w konkurencjach kata i kumite. Gratulujemy medalistom bo Zwycięzcami byliśmy Wszyscy. To była MEGA niedziela.

Medale Karateków z Kampinosu:

​Kamila Al-Kanani – I miejsce kihon

Kinga Leśniewska – I miejsce kata

Aleksander Stryjecki – I miejsce kata

Denis Miedwiediew – I miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – I miejsce kumite

Panasiuk Marcin – I miejsce kumite

Dorota Królak – I miejsce kumite

Denis Miedwiediew – I miejsce kumite

Maja Staszewska – II miejsce kata

Mateusz Al-Kanani – II miejsce kata

Dorota Królak – II miejsce kata

Maja Staszewska – II miejsce kumite

Dominik Drab – II miejsce kumite

Dawid Wołczyński – III miejsce kata

Marcin Panasiuk – III miejsce kata

Robert Brzeziński – III miejsce kata

Norbert Leśniewicz – III miejsce kumite

Justyna Staszewska – III miejsce kumite​


XIV Szkolone Igrzyska Sportowe

Szkolne Igrzyska Sportowe odbyły się 5 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka. Gościem specjalnym na naszych zawodach był p. Andrzej Wołczyński – członek zarządu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Warszawskiego-Zachodniego p. Jan Żychliński.

 


Święto Kampinoskiej Oświaty 2018

Tegoroczne obchody ŚKO były  Świętem Patrona Szkoły. W święto patrona odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Z. Padlewskiego w Kampinosie, który został ufundowany przez Radę Rodziców.

Projekt koordynowała pani Anna Szczepańska (nauczycielka historii), która przygotowała cały ceremoniał i inscenizację historyczną.

Uroczystość składała się z dwóch części:

– I – w kościele parafialnym – Msza Święta – poświęcenie sztandaru, przekazanie go przez rodziców szkolnej społeczności oraz ślubowanie uczniów,

– II – w szkole – prezentacja sztandaru, nagrodzenie laureatów Gminnego Konkursu o Zygmuncie Padlewskim i część artystyczna.

TU znajdziesz pełne Sprawozdanie z przekazania sztandaru


W strojach historycznych – wycieczka do Wytwórni Filmów Fabularnych
i Dokumentalnych w Warszawie

11 maja klasy IIa i II b gimnazjalne wraz z wychowawcami: p. R. Grabowską i M. Stecką udały się na zwiedzanie planów filmowych i kostiumowych do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Jak widać, najbardziej do gustu przypadł plan kostiumowy, nie omieszkaliśmy przymierzyć stroje bohaterów z obrazów Jana Matejki.


 Sukces recytatorski

Wszyscy reprezentanci naszej szkoły dostali się do finału XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Witaj majowa jutrzenko!” organizowanego przez Katolickie Centrum Edukacyjne w Warszawie. W kategorii: szkoła podstawowa: Julia Giejbatow, Amelia Ciurzyńska, Bartłomiej Stankiewicz. Z gimnazjum: Patrycja Lubera i Szymon Brauza. Uczniowie wywalczyli sobie zaszczytne miano finalisty. Gratulujemy.


Konkurs o patronie w nowej odsłonie

TU znajdziesz Sprawozdanie z konkursu o patronie


Dypl.-co w puszczy piszczy

Wycieczka do Żelazowej Woli 
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli organizuje cyklicznie zajęcia w ramach projektu „Muzeum Bez Barier”. Uczniowie naszej szkoły dzięki p. Monice Zawadzkiej-Swoerek i p. Annie Rybce mogli uczestniczyć w takim spotkaniu 4 kwietnia 2018r.

Podczas dwóch godzin spaceru zobaczyliśmy jakie bogactwo kolorów i dźwięków kryje park w Żelazowej Woli. Spacerowaliśmy po przepięknym parku, wsłuchiwaliśmy się w głosy przyrody, dotykaliśmy rzeźb i pomników przedstawiających postać Fryderyka Chopina. Poznaliśmy rozmaite faktury, dotykaliśmy rzeczy gładkich i szorstkich, ciepłych i zimnych. Wszystkie doświadczenia zebrane podczas przechadzki połączyliśmy z utworami Fryderyka Chopina.

Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty – każdy z nas miał za zadanie wykonać portret sławnego kompozytora z ciekawego materiału, jakim jest glina.


Misterium Wielkanocne

W dniu 28.04.2018r. cała społeczność szkolna i zaproszeni goście obejrzeli Misterium Wielkanocne w wykonaniu klasy Va. Tego dnia gościli w szkole p. Monika Ciurzyńska, p. Agnieszka Więckowska i p. Zdzisław Wachnik.

Uczniowie przedstawiali scenki dotyczące męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa – przy grobie i w Wieczerniku. Scenki przeplatane były trzema pieśniami Wielkanocnymi i cytatami św. Jana Pawła II o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieła dopełniła wspaniała dekoracja i wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy Va pisanki wielkanocne, które otrzymali goście i nauczyciele.

Na zakończenie kilkuosobowa grupa młodzieży z klasy VIIa pięknie zaśpiewała dwie pieśni religijne. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a p. Barbara Nawrocka w podziękowaniu za przygotowania do występu otrzymała od uczniów kwiaty.

Po złożeniu życzeń świątecznych przez p. Renatę Zakowaną oraz p. Wójt Monikę Ciurzyńską i p. Zdzisława Wachnika, wszyscy w podniosłym nastroju udali się do domów, aby w świętować najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan – WIELKANOC.

Barbara Nawrocka


 


26 marca 2018r. Warsztaty wielkanocne klasy IV c w przedszkolu

Dziś po raz kolejny grupa przedszkolna Jeżyki wraz z wychowawczynią p. Jolantą Zdanowską gościła klasę IVc z wychowawczyniami p. Magdaleną Zawieruchą i p. Anną Rybką na warsztatach wielkanocnych. Kończyliśmy koszyczki wielkanocne, które wstępnie zostały przygotowane w piątek 23 marca.

Warsztaty przybliżyły nam zbliżający się czas – Wielkiej Nocy. Była to też okazja do wspólnego spędzenia czasu z naszymi młodszymi kolegami.


Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

Dzisiaj mieliśmy kolejną ciekawą godzinę wychowawczą. 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki, ponieważ w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa 21 marca

21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z osobami z zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Dzisiaj z inicjatywy p. Moniki Zawadzkiej-Sworek rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia. Uczniowie klasy IVc, VIa oraz IIIa G wraz z p. Magdaleną Zawieruchą, p. Anną Rybką, p. Beatą Walczak, p. Andrzejem Andryszczykiem, p. Marią Wilamowską, p. Moniką Zawadzką-Sworek założyli kolorowe skarpetki.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji. Możecie założyć kolorowe ubrania w dniu 21 marca. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.


Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1 – 4 szkoły podstawowej

21 marca uczniowie klas I-IV pod czujnym okiem p. Barbary Zapert-Wachnik i p. Agnieszki Kurlanc witali wiosnę.
Ta szczególna pora roku związana jest z budzącą się do życia przyrodą, ciepłem i słońcem, dlatego uczniowie dzisiaj podczas dwóch  pierwszych godzin lekcyjnych uczestniczyli w spotkaniu związanym z powitaniem wiosny. Wszyscy brali udział w licznych zabawach i konkurach. Na zakończenie każda z klas otrzymała od organizatorów pamiątkowe dyplomy
i piękne wiosenne plakaty do pokolorowania.


Powitanie Wiosny w klasach 5 – 7 szkoły podstawowej  i gimnazjum

W dniu 20 marca (wtorek) uczniowie klasy VIIa pożegnali Panią Zimę, a przywitali Panią Wiosnę. Nie obyło się jednak bez „walki”. Panie stoczyły „Bitwę na sezon”. Wiosna musiała wygrać z Zimą w 3 rundach: wygląd, talent i wiedza. Ich zmagania oceniało niezawodnie wiosenne jury: p. Renata Zakowana, p. Joanna Kiełbasa oraz p. Jerzy Pelczarski. Najważniejsze, że Wiosna wygrała i oby jak najszybciej dała nam odczuć swoje dodatnie temperatury.