EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020.

Środa 17.06.2020r. – UCZNIOWIE ZMIERZYLI SIĘ Z MATEMATYKĄ

17 czerwca to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie w reżimie sanitarnym pisali test z matematyki. Matematyka bowiem to przedmiot, który budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 100 minut. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania testu z matematyki mógł zostać przedłużony o 50 minut.
Pierwsze relacje zasłyszane dzisiaj od uczniów – zadania nie były trudne. Jak będzie w rzeczywistości , okaże się 31 lipca podczas ogłoszenia wyników.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka

*****

Wtorek 16.06.2020r.

Dziś dla 43 uczniów z klas ósmych naszej szkoły, rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z sytuacją epidemiologiczną zdający musieli przyjść do szkoły w maseczkach, rękawiczkach, zaopatrzeni w legitymację szkolną, własny długopis oraz wodę do picia.
Mieli dwie godziny na napisanie pracy, która składała się z dwóch części. Pierwsza to głównie zadania otwarte oparte o dwa teksty: literacki i nieliteracki. W drugiej ósmoklasiści mieli do wyboru napisanie opowiadania albo przemówienia do rówieśników. Przemówienie trzeba było poświęcić kwestii, czy książki są źródłem mądrości i uargumentować m.in. przykładami z lektury. Opowiadanie zaś miało opisywać spotkanie z bohaterem i odpowiedzieć na pytanie, ile ucznia bohater nauczył.
Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. Jutro uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki. W środę zmierzą się z testem z języka obcego. Wszystkie egzaminy są dla uczniów bardzo ważne, ponieważ od ich wyniku w dużej mierze zależy to, do jakiego liceum czy technikum będą mogli się dostać.
Wynik egzaminu ósmoklasisty poznają 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej.

Tekst i zdjęcia Anna Rybka