SZKOLNY TYDZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ

ROZPOCZĘLIŚMY SZKOLNY TYDZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ!

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” wszyscy nauczyciele wraz z uczniami realizują różnorodne działania rozwijające kompetencje czytelnicze przy wykorzystaniu książek zakupionych z Programu.

Czytanie poszerza nasze horyzonty i pomaga spojrzeć na świat nie tylko z własnej perspektywy. Dzięki niemu zdobywamy i uzupełniamy wiadomości, a istotną umiejętnością współczesnego człowieka jest uczenie się, bo przecież rozwijamy się przez całe życie.

Dzieci, którym się czyta od najmłodszych lat, będą posługiwały się bogatym i pięknym językiem. Posiądą zdolność wypowiadania się na forum w sposób logiczny, obrazowy i zrozumiały dla słuchaczy. Zdobędą także umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji.

Tekst: Stanisława Fadrowska-Adamczk